Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 1:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 wierzenia Słowian 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Moja wiara uczy, że człowieka potępia się za jego czyny - nie za to w co wierzy, tak samo po śmierci, o losie weli (duszy) zadecyduje Weles, na podstawie czynów jakich dokonał dany człek za życia, a nie tego jak głęboka była jego wiara...

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


N sty 01, 2006 17:39
Zobacz profil
Post 
Hmmmmm

Weles, Wełes, Wołos (w źródłach staroruskich: Velesъ, Volosъ bogъ), według wierzeń starożytnych Słowian, to podziemny bóg magii, przysięgi, sztuki, kupców, rzemiosła, bogactwa a przede wszystkim bydła.


Nie to ja naprawdę dziekuje za takiego gościa.....moze jak zaczne muczec to wtedy cos pomysle :D

Widac jednak, ze niezbyt dobrze znasz sie na wierze chrzescijanskiej, bo nie pisalbys takiej kontry jaka napisales powyzej


N sty 01, 2006 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Weles to przedewszystkim Bóg sprawujący pieczę nad Nawią (krainą umarłych) !!! Oczywiście jest także Panem przysięgi, magii, sztuki, rzemiosła i bydła, ale głównie Nawii ! Nie wiem jakim cudem to pominąłeś... ale skoro jednak pominąłeś, to widzę, że masz słabą wiedzę na temat starożytnej Słowiańszczyzny i kultury duchowej dawnych Słowian. Następnym razem zanim coś napiszesz na temat starożytnych Słowian, to upewnij się dziesięć razy czy czegoś nie przeoczyłeś, bo nie będzie mi się chciało Ciebie poprawiać...

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Pn sty 02, 2006 0:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 31, 2005 17:46
Posty: 337
Post 
Nie interesowała mnie polemika na temat wiary i magii tylko pomoc Dawidowi.
A co do zagrożeń płynących z internetu to byłby to ciekawy offtopic.

_________________
Mój Panie i Boże, zabierz mi wszystko, co oddala mnie od Ciebie. Mój Panie i Boże, daj mi to wszystko co zbliża mnie do Ciebie.
Obrazek


Pn sty 02, 2006 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Belizariusz napisał(a):
Hmmmmm

Weles, Wełes, Wołos (w źródłach staroruskich: Velesъ, Volosъ bogъ), według wierzeń starożytnych Słowian, to podziemny bóg magii, przysięgi, sztuki, kupców, rzemiosła, bogactwa a przede wszystkim bydła.


Belizariusz jeśli chcesz, żeby ktoś miał szacunek do ciebie to szanuj innych. Zachowałeś się prostacko nie szanując i ośmieszając wiarę naszych przodków. Powinieneś użyć raczej argumentów, które by przemawiały za tym, że Jezus jest o wiele wspanialszym bogiem od Welesa, a chrześcijaństwo najwspanialsza wiarą jaka kiedykolwiek mogła powstać.


Pn sty 02, 2006 23:02
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
że Jezus jest o wiele wspanialszym bogiem od Welesa


Jezus jest PRAWDZIWYM BOGIEM...a nie wymyslonym przez bardzo prymitywne plemiona bożkiem.
Bo co do prymitywizmu cywilizacyjnego naszych przodków Słowian, to chyba nie wysuniesz zastrzeżeń.
W czasie gdy chrzescijaństwo rozwijało cywilizacje w Europie....nasi przodkowie byli na etapie dzisiejszych buszmenów


Wt sty 03, 2006 8:33

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 21:57
Posty: 61
Post 
Belizariusz napisał(a):
Jezus jest PRAWDZIWYM BOGIEM

Moze dla Ciebie... nie wszyscy uwazaja tak jak Ty, uszanuj to.


Wt sty 03, 2006 10:05
Zobacz profil
Post 
Nie widze potrzeby szanowania błednych i zwodniczych pogladów.

Gdyby to było tylko i wyłacznie zainteresowanie się wierzeniami prasłowian z punktu widzenia historii...to owszem, jak najbardziej.
Wierzyć jednak w te bajeczki, które na dodatek sa miernie udokumentowane....to juz jest śmiechu warte


Wt sty 03, 2006 10:22

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Belizariusz napisał(a):
Wierzyć jednak w te bajeczki, które na dodatek sa miernie udokumentowane....

Bacz że i podstwa twej wiary jest równie miernie udokumentowana.


Wt sty 03, 2006 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Św. Augustyn († 430) , doktor Kościoła - pisał, że wszelkie bóstwa pogańskie to złe duchy - ponieważ adoracja należy się tylko Bogu jedynemu i prawdziwemu, który objawił się w Jezusie Chrystusie.

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Wt sty 03, 2006 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Belizariusz napisał(a):
prymitywizmu cywilizacyjnego naszych przodków Słowian, to chyba nie wysuniesz zastrzeżeń.


Prymitywuzmu ?! Człowieku, ty chyba nie wiesz co mówisz. Fakty są takie, że dawni Słowianie wykształcili o wiele bogatszą i mądrzejszą kulturę niż chrześcijanie (m.in. dlatego, że wśród dawnych Słowian kobiety miały takie same prawa jak mężczyźni, niestety zmieniło się to po przyjęciu chrześcijaństwa - kobiety zostały uznane za istoty gorsze, tylko dlatego, że według żydowskiej mitologii ewa (celowo z małej litery) nakłoniła adama do "grzechu" oraz dlatego, że "ich [żydów] stwórca jest mężczyzną" [...], choćby z tego względu, że ta sama religia mówi potem, że wszyscy są równi i trzeba szanować bliźniego [taaak, jaaaasne - przyp. Blizbora], a takich rozbieżności jest w chrześcijaństwie wiele...).

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Wt sty 03, 2006 11:26
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Bacz że i podstwa twej wiary jest równie miernie udokumentowana.


..a o Biblii słyszałes?
Jaki natomiast dokument jest na potwierdzenie dawnych słowiańskich wierzeń? NIE MA NIC



Cytuj:
Fakty są takie, że dawni Słowianie wykształcili o wiele bogatszą i mądrzejszą kulturę niż chrześcijanie


Na to twierdzenie pozostaje mi sie tylko rozesmiac......barbarzyńcy z bogata i madra kultura. Człowieku, moze bys tak się troszke prawdziwej historii pouczył, a nie wczytywał w legendy i bajki?
Juz dla starozytnych Rzymian ludy zamieszkujace te tereny były ludamo prymitywnymi i barbarzyńskimi....a ty mi tutaj o czasach chrześcijaństwa chcesz gadac....nie kpij sobie


Wt sty 03, 2006 11:46

Dołączył(a): So gru 24, 2005 12:23
Posty: 39
Post 
Belizariusz napisał(a):
Jezus jest PRAWDZIWYM BOGIEM...a nie wymyslonym przez bardzo prymitywne plemiona bożkiem.
Bo co do prymitywizmu cywilizacyjnego naszych przodków Słowian, to chyba nie wysuniesz zastrzeżeń.
W czasie gdy chrzescijaństwo rozwijało cywilizacje w Europie....nasi przodkowie byli na etapie dzisiejszych buszmenów


Dostojewski napisal kiedys cos w stylu:

Nie rozumiem jak ludzie majac w zasiegu Absolut bawia sie pojeciem Boga

Dla niektorych chrzescijanstwo jest rownie "prymitywne" jak religia starozytnych Slowian. Pisze cudzyslow, bo zadna religia prymitywna nie jest, a uchodzic za taka moze jedynie w oczach tych, ktorzy nic o niej nie wiedza.

[...]

_________________
Apofenista (Munafikunem tez czasem zwany)


Wt sty 03, 2006 12:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 24, 2005 12:23
Posty: 39
Post 
[...]

Co zas do samych wierzen dawnych Slowian, to szczerze powiedziawszy ich renesans ostatnimi czasy uwazam za genialna sprawe. Sam wprawdzie poszedlem inna droga, ale europejskie mitologie przedchrzescijanskie zawsze mnie krecily. Jak juz wtracilem (bez powazniejszych konsekwencji) gdzies na tym forum, ciekawe jakby wygladal obecny swiat, gdyby chrzescijanstwo nie wyparlo jednak wierzen pierwotnych. Jak zmienilyby sie religie pierwotne wraz z ich rozwojem, kontaktem z innymi religiami i pogladami filozoficznymi, itd.

_________________
Apofenista (Munafikunem tez czasem zwany)


Wt sty 03, 2006 14:28
Zobacz profil WWW
Post 
Ten wątek dotyczy wierzeń Słowian. Nie dotyczy natomiast:
- sposobu prowadzenia dyskusji
- wkładu Słowian w rozwój techniki ( chyba, że mi ktoś wykaże związek ;) )
- płci Boga ( wątek został wydzielony:
viewtopic.php?p=122100#122100
a fragmenty postów na ten temat przeniesione tam i usunięte stąd :) )


Wt sty 03, 2006 15:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL