Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 13:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Halloween 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Powiem krotko:jesli ma sie kogos bliskiego na cmentarzu to to swieto zaczyna byc zwykłym nietaktem.Jak mozna sobie zyczyc ,,wesolego hallowen"?I te wygłupy ze straszeniem.Ktos napisał ......okazja do imprezowania......to moze zaczniemy robic impreze z pogrzebu?
Mamy piekny zwyczaj niespotykany chyba nigdzie na taka skale.Dlaczego psuc ten obyczaj komercjalizacja?To swieto pozwala spalac przeciez rodzine.nierzadko ,,nad"" grobem spotyka sie rodzina,ktora nie widziala sie dluzszy czas.sa wspolne rozmowy poznawanie dzieci i wnukow.Szkoda ze to powoli ginie..


Śr lis 02, 2005 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Halloween
Moria napisał(a):
Moim zdaniem to sztuczne, komercyjne "święto" a na dodatek promocja okultyzmu. Jestem zdecydowanie przeciw.


Moim zdaniem podobnie sztuczne i jeszcze bardziej komercyjne jest obecnie Boże Narodzenie. Natomiast okultyzm bardziej promują Andrzejki.

Osobiście też nie podoba mi się Halloween, ale jestem co najwyżej delikatnie przeciw ;-)


Śr lis 02, 2005 12:28
Zobacz profil
Post 
Chyba tutaj zaszłą pewna pomyłka....

Komercyjny Halloween, obchodzi sie 31 października, a nie 1 listopada. Tak wiec wcale to nie koliduje ze sobą.
Druga sprawa 1 listopada to wspomnienie Wszystkich Swiętych, a więc święto bardzo radosne i pełne nadziei. Gdyz wspominamy tych, którzy juz osiagneli zbawienie i żyja u boku Pana w wielkiej szczęśliwości.
Dopiero dzisiaj jest świeto Zmarłych i wspominamy tych wszystkich którzy odeszli, a o ich losach wie tylko Bóg....dzisiaj, tak więc dwa dni po komercyjnym Halloween.

Dobrze zauważył SweetChild......wieksza dawkę okultyzmu i magii promuja Andrzejki, a mimo to sa o wiele bardziej tolerowane od Halloweenu


Śr lis 02, 2005 18:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 30, 2005 11:00
Posty: 14
Post 
Belizariusz napisał(a):
wieksza dawkę okultyzmu i magii promuja Andrzejki, a mimo to sa o wiele bardziej tolerowane od Halloweenu


To prawda z tą jednak różnicą, że Andrzejki ( a jakby ktoś nie wiedział to są też Katarzynki) w kulturze polskiej są zakorzenione od dawien dawna, natomiast Halloween, podobnie zresztą jak Walentynki- to "nabytek" zaledwie kilkuletni.


Śr lis 02, 2005 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Noami napisał(a):
To prawda z tą jednak różnicą, że Andrzejki ( a jakby ktoś nie wiedział to są też Katarzynki) w kulturze polskiej są zakorzenione od dawien dawna, natomiast Halloween, podobnie zresztą jak Walentynki- to "nabytek" zaledwie kilkuletni.


Zgoda, tylko co z tego wynika? Nasz okultyzm jest OK, a ich jest nie?


Cz lis 03, 2005 10:41
Zobacz profil
Post 
Sweetchild

Oczywiście, ze nasz jest OK
Przecież w tym naszym chodzi o sprawy głębsze i wartościowsze...np. "kiedy wyjde za mąż (ożenie się)", "Czy mój luby (a) beda piękni i bogaci", "Ile bedziemy mieli potomstwa"...chodzi więc o sprawy głęboko egzystencjonalne.

Natomiast Halloween to typowa amerykańcka komercha...chodzi tylko o to by zbierac cukierki, ciastka itp....a więc napychać sobie brzuchy zdobyczami stricte materialnymi.

Wiadomo, że nie samym chlebem żyje człowiek...tak więc burżuazyjnej komercjalizacji i amerykańckiemu materialistycznemu stylowi życia mówimy stanowcze - NIE!

Polska młodzież uprawia tylko polskie gusła!


Cz lis 03, 2005 10:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 30, 2005 11:00
Posty: 14
Post 
SweetChild napisał(a):

Zgoda, tylko co z tego wynika? Nasz okultyzm jest OK, a ich jest nie?


Ano wynika to, że nasza kultura ma jakąś swoją tradycję, a amerykańska to zlepek kultur całego świata...
Okultyzm dla przesądnych nie ma granic, więc i amerykańskie święta są teoretycznie ok.
Zważ tylko, że te ostanie nie mają z okultyzmem wiele wspólnego ...


Cz lis 03, 2005 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Noami napisał(a):
Ano wynika to, że nasza kultura ma jakąś swoją tradycję, a amerykańska to zlepek kultur całego świata...
Okultyzm dla przesądnych nie ma granic, więc i amerykańskie święta są teoretycznie ok.
Zważ tylko, że te ostanie nie mają z okultyzmem wiele wspólnego ...


To właśnie chciałem pokazać, aby odnieść się do zarzutu wobec Halloween o promowanie okultyzmu.
Ja nie jestem fanem Halloween, ale nie uważam, że należy bić na alarm, bo tą furtką właśnie zakrada się Zły.


Cz lis 03, 2005 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. no tak .. przy okazji zawsze można udać, że USA ma Halloween, a my nie robimy Halloween, tylko Dziady .. :?

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Wt lis 08, 2005 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 13, 2005 13:10
Posty: 17
Post 
Cytuj:
tak sobie pomyslałam oj biedne dzeci, co dorośli z wami robią, Smuteczek Smuteczek . Cieszę się że nie doszli do mnie bo chyba odpowiedziałabym ,żeby lepiej poszli do koscioła się pomodlić za zmarłych niz te dyrdymały uskuteczniać.


A nie wpadlas na pomysl ze dzieci robia to bo chca sie dobrze bawic? Takiego powiedzmy 12latka srednio obchodzi ze wujek czesiek zmarl w zeszlym roku i trzeba poplakac nad jego grobem. Nie pochwalam komercjalizacji, ale cieszy mnie ze halloween wlazi z butami w "wasze" swieto, tak jak dzien swietych zmarlych wlaz z butami na Samhain.[/quote]


Śr sty 18, 2006 19:56
Zobacz profil
Post 
Posty dotyczące " pogańskich korzeni świąt katolickich" zostały przeniesione do właściwego tematu:
viewtopic.php?p=134370#134370
Zwyczaj o którym rozmawiamy w tym wątku nie jest świętem katolickim, więc trudno to mieszać :)


N lut 26, 2006 18:35

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 13:06
Posty: 60
Post 
To może ja coś powiem o Halloween. Halloween to zkomercjalizowana wersja celtyckiego święta All Hollows Eve, podczas tego dnia wg. wierzeń celtyckich otwierało sie przejście ze świata umarłych do świata żywych. A tak poza tym to ten dzień jest okropnie blisko słowianskich Dziadów i też dotyczy umarłych :-D


Pn lut 27, 2006 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 09, 2006 16:44
Posty: 68
Post 
czyli jednym slowem nasze swieta poganskie sa ok, amerykanskie nie? zaraz soadne z krzesla... ja ogolnie nie przepadam za USa, ale nie przesadzajmy.

a jesli chodzi o lekcewazenie postaci szatana, dlatego,ze dziecaki biegaja z rogami, ogonkami i widelkami. coz... polscy kolednicy bozonarodzeniowi tez sie za niego przebieraja, tez biegaja, tez sie bawia i na dodatek jeszcze taki szatan sobie koledy spiewa i slodycze za to dostaje. i nikt sie tego nie czepia. ja uSA nie lubie za bardzo, ale nie uwazam,ze wszystko coo od nich jest zle.

w wielu kulturach smierc jest przejsciem do lepszego siwata ;) u nas przeciez tez. smierc jest zapowiedzia nieba, dla tych, ktorzy dobrze zyli. wiec dlaczego skoro raz w roku placzemy nad zmarlymi nie mozemy sie rowniez raz w roku cieszyc z tego, ze sa juz u boku Pana?

a ze komercyjne, coz. wszystkie swieta niestety w dzisiejszym swiecie sa komercyjne. Boze Narodzenie i Wielkanoc rowniez. i czy przestanieceie je obchodzic, albo zabronicie innym i bedziecie bic na alarm tylko dlatego, ze ktos sobie na nich kaske zarabia?

_________________
Szukajcie, a znajdziecie...


N lip 09, 2006 19:57
Zobacz profil
Post 
Halloween the end !!! :dokitu:
Uważam,że Halloween to afirmacja tego co negatywne,to współczesny szamanizm.Czasy Celtów czy druidów przeminęły.Czyżby neopogaństwo?

Halloween przeszkadza w świętowaniu Dnia Wszystkich Świętych i nie ma z tym dniem żadnego związku. Na co komuś jakaś zabawa w duchy i pogańskie zwyczaje.Nie możemy przyjmować na ślepo każdej mody jaką proponuje ten świat.Świat nie zawsze proponuje nam dobro.Nie dajmy się sterować.


Pn sie 14, 2006 15:28
Post 
POTĘPIAM HALLOWEEN.Europa jest chrześcijańska a nie pogańska.Halloween to promocja satanizmu.Chyba,że ktoś nie wie,co to opętanie.Mogę świętować dzień Św.Patryka,Walentynki,Mikołajki ale nigdy Halloween.Zwyczaj "Dziadów" też potępiam.


Wt paź 31, 2006 13:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL