Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 07, 2009 1:39
Posty: 21
Post 
Po pierwsze to nie uzdrawia Ojciec Witko a Jezus posługując się Jego osobą. [!]
Jestem z rodzinnych stron Ojca i moge zaświadczyć, że pochodzi z katolickiej i wierzącej rodziny.
Zachęcam do przeczytania książek Ojca Witko, znajdziecie tam wiele świadectw uzdrowień.


Pn sie 24, 2009 0:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
Jacson napisał(a):
szatan chce się temu sprzeciwić i wtedy wywoływać te same objawy choroby

Skoro u Archy stan zdrowie na początku sie polepszył a wkońcu pogorszył to może oznaczać, że szatan posługuje się o.Witko "aby wykraść Boże uzdrowienia "

Moo napisał(a):
Zachęcam do przeczytania książek Ojca Witko, znajdziecie tam wiele świadectw uzdrowień.

Tylko tam się przemilcza fakt ile codziennie jego brat i rodzina otrzymuje telefonów od ludzia by zaprzestał tych praktyk.
przeczytaj o tym
http://www.zycie.pl/informacje.php?regi ... 9&start=10
"Nie chodzę tam od czasu, kiedy zaczęłam głuchnąć."


Pn sie 24, 2009 3:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 07, 2009 1:39
Posty: 21
Post 
Agnieszka55 napisał(a):
Jacson napisał(a):
szatan chce się temu sprzeciwić i wtedy wywoływać te same objawy choroby

Skoro u Archy stan zdrowie na początku sie polepszył a wkońcu pogorszył to może oznaczać, że szatan posługuje się o.Witko "aby wykraść Boże uzdrowienia "

Moo napisał(a):
Zachęcam do przeczytania książek Ojca Witko, znajdziecie tam wiele świadectw uzdrowień.

Tylko tam się przemilcza fakt ile codziennie jego brat i rodzina otrzymuje telefonów od ludzia by zaprzestał tych praktyk.
przeczytaj o tym
http://www.zycie.pl/informacje.php?regi ... 9&start=10
"Nie chodzę tam od czasu, kiedy zaczęłam głuchnąć."


SKoro Archa przyszła tam tylko dlatego by zostać uzdrowioną (najpewniej potraktowała to jak jaką magie) to doczekała się skutków takiej "wiary".
Telefony zawsze będą - czy Jezusa też nie oskarżali że jest fałszywym prorokiem?

Ojciec Witko NIE JEST CZARODZIEJEM jak postrzegają go niektórzy ludzie przychodzący na jego msze.
(Sama będąc na mszy Ojca zostałam zapytana przez kobiete "Czy to ten ksiądz który uzdrawia?" Ludzie przeciez to nie Ojciec Witko uzdawia tylko Jezus przez niego!)
Moim zdaniem nie ma po co przychodzic na te msze skoro uważa się Ojca Witko za CZARODZIEJA, który nagle Cię wyleczy ze wszystkich zranien (!)
Poza tym do każdego nalezy wybór - idzie albo nie. I niepotrzebnie zostal założony ten temat. Nie wiem co chciałas udowodnic? Że Ojciec Witko jest szrlatanem??


Pn sie 24, 2009 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Bóg nikomu swojej łaski nie odmawia
Agnieszka55 napisał(a):
jo_tka napisał(a):
Duch wieje kędy chce. A Bóg nikomu swojej łaski nie odmawia.
Nie wolno zapomnieć, że człowiek, który się modli nad kimś/ w czyjejś intencji (a może to zrobić każdy) jest tylko narzędziem...


Jotka, zgadzam się z Tobą, bardzo dobre stwierdzenie, nareszcie ktoś prawdę ujawnił. Chwała ci za to.

Potwierdzam i zgadzam się również z Archą, która pisze, "Myślę, że mogą być to również co niektórzy bioenergoterapeuci." Bo to są też ludzie, najczęściej katolicy, którzy się modlą nad kimś. I nikt im tego nie może zabronić, nawet biskup.

Jotka piszesz "często bez szczególnych "sztuczek" i gestów"
te gesty są również w czasie każdej mszy świętej, nie każdy wierny tak do końca rozumnie, nie zastanawia się po co ksiądz to robi, . A sam o.Witko np. nakłada ręce na chorych i co niektórzy padajać zachwycają się tym, że są szczęśliwcami i doznali coś nie zrozumiałego.


Wyjaśnię wobec tego:
1. To, że Bóg może działać bez gestów i znaków, nie oznacza, że w gestach i znakach jest coś złego. Człowiek jest cielesny i potrzebuje znaków.

2. Nie wiem, kto uzdrawia przez bioenergoterapeutów. Natomiast o ile mi wiadomo, bioenergoterapeuci NIE MODLĄ SIĘ nad człowiekiem. Modlić się - oczywiście - może każdy za każdego (uwaga, mówię o modlitwie). Z gestem lub bez.

3. Posłuszeństwo władzy kościelnej uważam za potwierdzenie prawdziwości daru, jeśli go ktoś posiada... Właśnie dlatego, że dar Ducha św. prowadzi do pokory i zaufania Bogu, a także dlatego, że charyzmaty rozeznaje Kościół...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn sie 24, 2009 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 07, 2009 1:39
Posty: 21
Post 
"Ojciec Witko wielokrotnie podkreśla, że bez wiary, miłości i przebaczenia nawet wrogom modlitwa o uzdrowienie mija się z celem. Mówi też o tym, że uzdrowienie nikomu nie jest zagwarantowane – to wola Boża, jak i pozostawienie człowieka z cierpieniem."

Nawet i w takie cuda Boże może wkraść się szatan, by dać ludziom zgubną nadzieje a potem ją zabrać (tak jak to było zapewne z Archą) by własnie były takie świadectwa iż Ojciec Witko to szarlatan.
Dla mnie cała ta dyskusja pozbawiona jest sensu.
Tyle ile ludzi przychodzi na te msze i tyle będzie różnych opini na temat posługi Ojca Witko. A wiadomo, że człowiek to tylko człowiek..


Pn sie 24, 2009 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Sporo ludzi ma problem z tym,że oczekują ,że ktoś nałoży na nich ręce ,które leczą lub poda im cudowną pigułkę i rozwiąże za nich ich problemy.Nie chcą natomiast zmienić swojego trybu życia,diety oraz innych nawyków.Czyli chcą zostać uleczeni bez żadnego własnego wysiłku.Oczekują cudownych leków np. na "ciśnienie" albo "cholesterol" ,a nie chcą zmienić swojego sposobu odżywiania ani się ruszać
Niestety spora ilośc chorób ma swoje żródło w otaczającej cywilizacji i związanymi z nią zagrożeniami.
Obecnie ludzie nie umierają masowo na cholerę czy dżumę,trąd występuje obecnie w biednych krajach.Wzrasta natomiast ilośc chorób cywilizacyjnych jak choroby układu krązenia,cukrzyca,nowotwory.
Nietety na zdrowie trzeba sobie zapracować,a ludzie często za wieloletnie swoje zaniedbania obwiniają lekarzy albo robią kozła ofiarnego z o.Witko.
A tak nawiasem jotka,skąd przekonanie,że bioenergoterapeuci nie modlą się przy swoich zabiegach?


Pn sie 24, 2009 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 07, 2009 1:39
Posty: 21
Post 
Mądrze piszesz Cyryl. :)


Pn sie 24, 2009 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Gdybym miał takie możliwości ,przeprowadziłbym krótką ankietę pośród osób nawiedzających o.Witko.
Ciekaw jestem np.,jaki procent pośród nich pości?


Pn sie 24, 2009 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
Moo napisał(a):
Mądrze piszesz Cyryl. :)

Ja też uważam, że nawet bardzo mądrze.
Co by to było, gdyby ludzie dowiedzieli sie, że sami mogą dojść do swojego zdrowia ? Ile stracił by potężny przemysł farmaceutyczny, aptekarze, lekarze, urzędnicy od zdrowia, ubezpieczyciele ? I Witków też nie trzeba nam by było. Bóg nam to wszystko dał, trzeba tylko odkryć to w sobie.


Wt sie 25, 2009 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pozostałe posty w temacie "Uzdrowiciele i oszuści" tutaj
viewtopic.php?t=22352

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 26, 2009 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post 
Co sądzicie o tym, znalazłam to na forum
"Przepis praktyczny.
Napełnianie mocą Boga
Wykonujesz taki sam gest jak ksiądz na koniec mszy gdy wypowiada słowa "niech wasz Bóg błogasławi ". Tak podniesione dłonie utrzymujesz przez 10 do 15 minut. W tym czasie modlisz się gorliwie."

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


So sie 29, 2009 3:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
1. Na pewno rozbolą Cię ręce.
2. W modlitwie z uniesionymi rękami - jako takiej - nie ma nic złego. To normalny gest modlitewny...
3. Samo podejście jest zdecydowanie magiczne.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sie 29, 2009 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 16:57
Posty: 69
Post 
Cytuj:
"Przepis praktyczny.
Napełnianie mocą Boga"


Gest od wieków znany w w TAI CHI, JODZE, czy polinezyjskiej HUNIE oraz REIKI. :)


So sie 29, 2009 11:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
jo_tka napisał(a):
1. Na pewno rozbolą Cię ręce.
2. W modlitwie z uniesionymi rękami - jako takiej - nie ma nic złego. To normalny gest modlitewny...
3. Samo podejście jest zdecydowanie magiczne.

ad3 Czy to ma znaczyć, że ksiądz uprawia magię w kościele.


So sie 29, 2009 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie - nie znaczy.

Chyba wyraźnie napisałam, że chodzi o podejście do sprawy (przepis praktyczny na napełnianie mocą Boga), nie o samą postawę.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sie 30, 2009 19:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL