Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 0:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Gwiezdne wojny ;) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Dobrze wracajac do tematu, mysle ze wyznawcami nie sa. Ale na pewno ta muzyka i czesto taka literatura i filmografia moga wprowadzac elementy new age. Gwiezdne wojny raczej nie gdyz kiedy byly pisane raczej malo kto wiedzial co to jest.
Archiwum X, juz jest troche bardziej niebezpieczne, gdyz nieustanie szuka jakis dziwnosci. Byc moze istnieja ale w koncu zbytnie wchoniecie tego swiata powoduje zerwanie lub czesciowe oddalenie sie od swiata realnego. Nie przez przypadek glowna aktorka spedzila kilka miesiecy w szpitalu psychiatrycznym.

Duzo gorsze jest pod tym wzgledem Matrix, tam sa prawie same elementy new age, a jesli sa jakies nawiazania chrzescianskie to sa one brane bardzo synkretycznie, czyli ze wszystko jest wymieszane i do konca nie wiadomo co z ktorego zrodla


N maja 15, 2005 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
To mnie zszokowało - niektórzy ludzie nigdy nie powinni oglądać "Gwiezdnych wojen" i innych tego typu rzeczy. Ja kocham o. Pio i dlatego mnie to boli. New Age pokazuje swoją twarz. "Po owocach ich poznacie..."

Zobaczcie jak chcecie:
http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?t=580

A jednak "gwiezdne wojny" mogą niektórym zaszkodzić...


Cz cze 02, 2005 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 12:05
Posty: 59
Post 
A to chyba zwolennicy teorii jaką podobno o. Pio przedstawił.
Jeśli to prawdziwe?
[...] Link został usunięty :) Moria ma rację


Pt cze 03, 2005 11:51
Zobacz profil
Post 
Wątpię , żeby o.Pjo miał objawienia dotyczące innych cywilizacji , niż ziemskie ... wszelkie uznane objawienia Kościół przekazuje do wiadomości wiernych. O czymś podobnym nie słyszałam ...

P.S. Jaki to ma związek z tematyką Gwiezdnych Wojen ?


Ostatnio edytowano Pt cze 03, 2005 13:10 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt cze 03, 2005 12:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
To jest nieprawda - zdecydowanie podróbka, przypisywanie o. Pio jakichś teorii, których on z pewnościa nie wypowiedział. ta strona o której pisze Piotr123 należy do tzw. mini portalu katolickiego "System Miłości". Wygląda to jak strona jakiejś sekty. Klimuszko, de Mello , psychotronika, erotyka, czakramy, alchemia, Erich von Daniken - i to wszystko przedstawione jako dobro. Wybaczcie - ale śmierdzi strasznie New Age.
A do tego wszędzie zdjątka ładnych kobiet - żeby się dobrze czytało i było fajnie. To nie jest katolickie.
Pozdrawiam.


Pt cze 03, 2005 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Jakoś dziwnie zawsze czułem, że nie lubie Gwiezdnych Wojen. Sam nie wiedziałem dlaczego. Później obejrzałem i już wiem dlaczego ;)

zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N cze 05, 2005 10:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
[...] Dlaczego Ci się nie podobają? [...] Ja je jednym słowem uwielbiam [...] Z innej beczki- wiem, że są ludzie, którzy wierzą w Moc, a nie wierzą w żadnego "normalnego" boga [...]

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt cze 17, 2005 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 15:26
Posty: 381
Post 
Myśle że w każdej sferze potrzebny jest umiar. Dlatego film należy traktować jak film a nie jako dzieło kultowe które się uwielbia.
Boję się o wszystkich tak zwanych miłośników zakładających fan-cluby
i koczujących pod kinem na 1 premiere o 24:00 . Ci wszyscy fani nieświadomie są zaślepionymi fanatykami. A fanatyzm w każdym przejawie jest złem. Każdy film niesie w swojej fabule jakieś przesłanie i filozofie życia. A my świadomie lub nieświadomie ją akceptujemy lub odrzucamy. Gwiezdne Wojny zakładają że istnieje jakaś niezwykła moc - jakieś medichlorianie, które niby sterują nami a których niby można używać. Zalatuje to bioenergioterapią. Filozofia zawarta w tym filmie jest bardzo atrakcyjnie zareklamowana i wielu fascynuje. Mamy walkę dobra ze złem, wyraźne i sympatyczne postacie, przygody i efekty specjalne jednak brakuje czegoś lub kogoś. Na pewno brakuje Boga i odniesienia do Niego. To charakteryzuje niemal wszystkie pozycje s-f.

Na zakończenie dodam że przez ponad 20-lat byłem wielkim fanem GWIEZDNYCH WOJEN. (Do dziś posiadam ogromną kolekcje materiałów na ten temat). W 2000 roku przeżyłem nawrócenie i wtedy dostrzegłem
że z tego filmu uczyniłem sobie bożka. Dziś żal mi wszystkich którzy
deklarują się jako fani i mają jakiegoś idola bo nieświadomie łamią pierwsze przykazanie.

_________________
Bóg - jest miłością

Jeżeli zło nie jest napiętnowane rozzuchwala się.


N lip 10, 2005 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 19:56
Posty: 80
Post 
Tam zaraz fanatykami. Po prostu baaardzo lubię te serie i zrobią wiele, żeby pokazać innym i sobie jak bardzo je kochają. Nie ma takiego drugiego uczucia jak w gronie koło stu-dwustu osób stać z kumplami w kolejce, gadać o filmie z nimi, rozmawiać (krzyczeć) o nim z ludźmi z drugiego końca kolejki, grupowo nucić (wykrzykiwać :P) motyw muzyczny z danego filmu (vide premiera 3 epizodu Gwiezdnych Wojen).
Nie uważam science-fiction, fantasy ani jakiejkolwiek muzyki za jkąś złą i zbliżającą do Szatana.

_________________
Na prośbę admina działam teraz jako Chaota.


Who dare to care...

Nie-katolik. Chrześcijanin. Ezoteryk. Pokój Wam

Oswiadczam, iż nie mam nic wspólnego z grupą zwącą siebie "WKT".


Pn lis 14, 2005 16:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 13, 2005 13:10
Posty: 17
Post 
Cytuj:
Sekretami kulinarnymi proszę dzielić się tutaj:
viewtopic.php?t=3735


Niektorym na tym forum trzeba tlumaczyc wszystko na zasadzie podobienstw, stad zapewne do porownanie ;). No chyba ze to byl zart Baranek - to by Ci sie naprawde udalo :D[/quote]


Śr sty 18, 2006 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 13, 2006 15:32
Posty: 127
Post 
Ja słucham muzyki rockowej i nie uważam się za żadną... mini sektę?

_________________
Kto się urodził, musi umrzeć...


Pn sie 21, 2006 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 13, 2006 15:32
Posty: 127
Post 
No, a do GW proszę się nie czepiać. Najfajniejsze są komiksy "Obsesja" To się dzieje podczas Wojny Klonów. A i to nie jeste żadna aluzja do polityków..

_________________
Kto się urodził, musi umrzeć...


Pn sie 21, 2006 13:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 17:30
Posty: 74
Post 
Z jednej strony można nazwać to sektą. Istnieją ludzie (w tym ja :D), którzy nie potrafią przetrwać dnia nie nawiązując w czasie jakiejkolwiek rozmowy do Gwiezdnych Wojen. Tylko że mamniacy GW jeszcze nie stworzyli swojego kościoła... Jeszcze.

_________________
Nie ma nic gorszego niz Jedi, który utracił zdrowe zmysły...


N wrz 17, 2006 17:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL