Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 9:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość
Post Re: Uroki śmierci
Marek_Piotrowski napisał(a):
Helenka napisał(a):
Poniżej przytocze słowa pieśni kościelnej, która jest częściowym opisem czego nauczał Kościół i zapewnie nie są to nauki biblijne.
Pierwszy błąd - definicja nauczania Kościoła nie znajduje się w pieśniach (zwłaszcza o pochodzeniu ludowym).

Najpierw spójrz czyje to słowa (i cała reszta cytatu), a potem ... , Tak bardzo chcesz mnie przyłapać? To nie moje słowa.


Śr paź 19, 2016 21:49
Post Re: Uroki śmierci
Marek_Piotrowski napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Hallo...?
Co to ma byc ?...Co wiec jest- twoim zdaniem -Slowem Bozym...?
Słowo Boże ;)
adaBRD napisał(a):
Jak to rozumiec: "twierdzenie, ze Pismo jest Slowem Bozym jest sprzeczne z Biblia "...?
Dosłownie.
adaBRD napisał(a):
Co to za karykatura slowna?...
Czysta prawda. Łatwo to dowieść.

Cytuj:
Wyjasnij, prosze, czym roznia sie te trzy pojecia ?...Pismo, Slowo Boze, Biblia...

Ależ proszę. Biblia i Pismo Święte to to samo.
Biblia zawiera Słowo Boże.
Co nie znaczy że JEST Słowem Bożym.

Innymi słowy: nie tylko Biblia zawiera Słowo Boże.



-----------------------------------------------------------

...a niby co jeszcze...?

------------------------------------------------------------



Cytuj:
Cale zycie wierze, ze to jedno i to samo... a tu nagle rewelacja...
Zatem całe życie się mylisz.

Cytuj:
W takim razie twierdzenie, ze Bog natchnal pisarzy biblijnych trzeba rowniez odrzucic...?
Dlaczego? Z jakiego rozumowania coś takiego wynika? Bo na pewno nie z moich Słów.

Cytuj:
A skad wiadomo, co jest w tej Ksiedze Slowem Bozym a co Nim nie jest...?
Wszystko jest.

--------------------------------------------------------------------------------



A to ci dopiero heca...

Wszystko jest...a jednak nie jest...i za kazdym razem Marek jest tym jedynym, ktory wie, co i jak...

W zwiazku z tym automatycznie przychodza mi na mysl slowa z Biblii:

(Ew. Mateusza 22:2, Biblia Tysiąclecia)


Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.


A mowiac jezykiem potocznym : ...pieprzysz, szanowny Marku, jak potluczony....




--------------------------------------------------------------------------------------------








Cytuj:
Przeciez w KK po czytaniu z Pisma Sw. slysze: "oto Slowo Boze "...?
Bo to co jest z Biblii jest Słowem Bożym.

adaBRD - postaraj się zrozumieć, co pisze adwersarz. I to zanim odpowiesz.
=======================================================


Bardzo sie staram ale niestety...daremny trud...

Prawda o Bogu jest prosta...

A to, co ty wypisujesz jest przewrotne i zawile...a wiec nie moze byc PRAWDA


Śr paź 19, 2016 21:59
Post Re: Uroki śmierci
Ada, odpowiedz na moje pytania:
viewtopic.php?p=925975#p925975


Śr paź 19, 2016 22:02
Post Re: Uroki śmierci
Helenka napisał(a):
Ada, odpowiedz na moje pytania:
viewtopic.php?p=925975#p925975


Helenko, postanowilam wstrzymac sie na razie z odpowiedziami na twoje pytania


Śr paź 19, 2016 22:12

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uroki śmierci
No cóż, adaBRD, przyznajesz że nie rozumiesz. Co nie przeszkadza Ci negować ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr paź 19, 2016 22:16
Zobacz profil WWW
Post Re: Uroki śmierci
Niewygodne? Mogą zburzyć Twoją teorię na temat rozumienia Słowa Bożego? Podobno dążysz do prawdy.


Śr paź 19, 2016 22:17
Post Re: Uroki śmierci
Helenka napisał(a):
Niewygodne? Mogą zburzyć Twoją teorię na temat rozumienia Słowa Bożego? Podobno dążysz do prawdy.


Nie mam zadnej teorii...szukam drogi do Boga, poniewaz wierze i czuje, ze jestem od Niego zalezna...chce sie zwyczajnie do Niego zblizyc ...i jestem przekonana, ze On pozwoli mi na to, bo jestem szczera w tym, co robie...


Śr paź 19, 2016 22:30

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uroki śmierci
W jaki sposób "szukasz" skoro potępiasz i zaprzeczasz, zanim zrozumiesz jak Ci ktoś w dobrej wierze tłumaczy?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr paź 19, 2016 22:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Uroki śmierci
Marek_Piotrowski napisał(a):
W jaki sposób "szukasz" skoro potępiasz i zaprzeczasz, zanim zrozumiesz jak Ci ktoś w dobrej wierze tłumaczy?



Ano tak sobie szukam...po swojemu...

Doceniam twoje starania...ale kiedy czytam twoje wyjasnienia to moj rozum krzyczy "nie" i serce sie sprzeciwia...To jest jakby jakis rodzaj "duchowej alergii" na...sama nie wiem, jak to inaczej nazwac...a chodzi o to, ze wyczuwam...klamstwo...

Gdybys nie byl tak zawily i skomplikowany w swoich wyjasnieniach , porozmawialabym z toba np. o Eucharystii...


Śr paź 19, 2016 23:39

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uroki śmierci
Helenka napisał(a):
Najpierw spójrz czyje to słowa (i cała reszta cytatu), a potem ... , Tak bardzo chcesz mnie przyłapać? To nie moje słowa.
Nie Helenko, nie chcę CIę przyłapać - odpowiadając, edytowałem tekst Twojej polemiki i trochę mi się rozjechało, przepraszam.


adaBRD napisał(a):
ale kiedy czytam twoje wyjasnienia to moj rozum krzyczy "nie" i serce sie sprzeciwia...To jest jakby jakis rodzaj "duchowej alergii" na...sama nie wiem, jak to inaczej nazwac...a chodzi o to, ze wyczuwam...klamstwo...
Twierdzisz że nie rozumiesz, a zarzucasz kłamstwo... Trochę to nieodpowiedzialne...

Piszę całkiem prosto - w Biblii jest Słowo Boże, ale nie jest tak, że jest ono JEDYNIE w Biblii.
Co zresztą Biblia potwierdza.
Czy to naprawdę takie "trudne"?
Szerzej opisałem tu http://analizy.biz/marek1962/ss.pdf - zwróć uwagę na podrozdziały Dwie tradycje – i co na to Biblia i Czym jest „Słowo” (strony 36-39).

adaBRD napisał(a):
Gdybys nie byl tak zawily i skomplikowany w swoich wyjasnieniach , porozmawialabym z toba np. o Eucharystii...

Może Ci się przyda to, co napisałem tu: http://analizy.biz/marek1962/eucharystia.pdf

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz paź 20, 2016 0:50
Zobacz profil WWW
Post Re: Uroki śmierci
adaBRD napisał(a):
Gdybys nie byl tak zawily i skomplikowany w swoich wyjasnieniach , porozmawialabym z toba np. o Eucharystii...

A to ciekawe. Zadałam pytanie dotyczące Eucharystii (Najświętszy Sakrament), i napisałaś, że nie masz żadnej teorii. Jak chcesz rozmawiać? O czym?
Skoro nie masz żadnej teorii, to znaczy, że kompletnie nie znasz ani nauczania KK, ani Biblii, bo każdy kto chociaż raz trzymał ją w ręku, zastanawiał się nad tym, co czyta i jak to wyjaśnia Kościół.
No, można czytać dla samego czytania, ale wtedy jakim prawem się zarzuca jakieś nieprawidłowości, a tym bardziej kłamstwa? Bo serce krzyczy? Cienkie to.


Cz paź 20, 2016 5:28
Post Re: Uroki śmierci
Helenka napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Gdybys nie byl tak zawily i skomplikowany w swoich wyjasnieniach , porozmawialabym z toba np. o Eucharystii...

A to ciekawe. Zadałam pytanie dotyczące Eucharystii (Najświętszy Sakrament), i napisałaś, że nie masz żadnej teorii. Jak chcesz rozmawiać? O czym?
Skoro nie masz żadnej teorii, to znaczy, że kompletnie nie znasz ani nauczania KK, ani Biblii, bo każdy kto chociaż raz trzymał ją w ręku, zastanawiał się nad tym, co czyta i jak to wyjaśnia Kościół.
No, można czytać dla samego czytania, ale wtedy jakim prawem się zarzuca jakieś nieprawidłowości, a tym bardziej kłamstwa? Bo serce krzyczy? Cienkie to.




Cytuj:
Bo serce krzyczy? Cienkie to




Moze i cienkie...ale za to autentyczne...


Cz paź 20, 2016 13:53
Post Re: Uroki śmierci
adaBRD napisał(a):
Moze i cienkie...ale za to autentyczne...

Więc z łaski swojej krzycz na bezludnej wyspie, a tu głupot nie wypisuj, skoro nie zamierzasz dyskutować, słuchać (masz zatkane uszy), nie zamierzasz szukać Prawdy, bo w swoim widzimisię uważasz się za eksperta.


Cz paź 20, 2016 14:01

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Uroki śmierci
adaBRD napisał(a):
Ano tak sobie szukam...po swojemu...

Ada, jeśli nadal szukasz, to po prostu mów do Niego codziennie jak najczęściej od serca. Bóg jest dżentelmenem, On co najwyżej lekko zapuka. Chciałby jednak aby inicjatywa wyszła z Twojej strony.
To zawsze zadziała. Warunek: szczere, otwarte serce.


Cz paź 20, 2016 14:11
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Moze po kolei: czy adaBRD zrozumiala, dlaczego Pismo sw nie jest calym Slowem Bozym, a raczej Slowo Boze nie jest zamkniete w Pismie sw?
Czy rozumiesz, ze co jest Pismem swietym zdefiniowal Kosciol, ktory przechowuje calosc Objawienia, takze w Pismie swietym, ale nie tylko?
Objawienia. Nie Slowa Bozego.


Cz paź 20, 2016 14:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL