Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 przepowiednia św. malachiasza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 17:29
Posty: 1
Post przepowiednia św. malachiasza
witam, czy przepowiednia św. Malachiasza jest uznawana przez Kościół katolicki, czy jest to fałszywka?


Pn lut 09, 2009 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 19:46
Posty: 35
Post 
Ma ktoś tą przepowiednię ??

_________________
"...powinien spośród nich wziąć za wzór lisa i lwa,
albowiem lew nie umie unikać sideł, a lis bronić się przed wilkami. Trzeba przeto być lisem,
by wiedzieć, co sidła, i lwem, by postrach budzić u wilków." - Niccolò Machiavelli


Pn lut 09, 2009 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Pn lut 09, 2009 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Kościół nie uznaje tej przepowiedni.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 09, 2009 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
dlaczego nie, skoro był święty?

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pn lut 09, 2009 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
To, że ktoś był święty, nie znaczy, że każde jedno jego słowo jest prawdziwe.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 09, 2009 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Owieczka_in_black napisał(a):
dlaczego nie, skoro był święty?


Też bo nie wiadomo nawet czy to jego jest ta przepowiednia - czy on jest autorem. Podobno istnieją silne przesłanki, że została stworzona sporo później, przez co słowa dotyczące papieży przed tym są im bliższe. (Ale ja tam nie mam nic przeciwko końcu świata szybko - stęskniłem się już za Bogiem :). Ale to leży absolutnie w Jego gestii.)

_________________
Piotr Milewski


Pn lut 09, 2009 23:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Przede wszystkim Chrystus wyraźnie powiedział, że jeden tylko Ojciec wie, kiedy nastąpi koniec świata, zatem wszelkie tego typu przepowiednie należy odrzucać od razu, bez czytania. Równie dobrze to może się stać za 5 minut.

Ja również nie miałbym nic przeciwko szybkiemu końcu świata - wiek XXI zapowiada się kiepsko..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 10, 2009 9:56
Zobacz profil
Post 
No i weźmy poprawkę na to, że takie przepowiednie można dopasowywać sobie dowolnie... Przecież wersy tego "proroctwa" są tak ogólnikowe, że na upartego daje radę dowolnie je komponować i interpretować.

A końców świata było już całkiem sporo do tej pory, jeśliby przypomnieć sobie euforię daty 9.09.1999, potem roku 2000 i nowego tysiąclecia. Ech, teraz trzeba poczekać na grudzień 2012, a potem wymyślić nową datę :)


Wt lut 10, 2009 17:21
Post 
Johnny99 napisał(a):
Ja również nie miałbym nic przeciwko szybkiemu końcu świata - wiek XXI zapowiada się kiepsko..

A mnie sie wydaje, ze zapowiada sie calkiem ciekawie... Troche szkoda, ze nie dozyje nawet do polowy... :)


Wt lut 10, 2009 17:46
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Cytuj:
A mnie sie wydaje, ze zapowiada sie calkiem ciekawie... Troche szkoda, ze nie dozyje nawet do polowy... Uśmiech...

Nie badz taki pewny. Teoretycznie czlowiek moze zyc w nieskonczonosc. Uwierz w nauke, szczegolnie ze zyjemy w czasach przelomowych. :)

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Wt lut 10, 2009 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Johnny99 napisał(a):
Równie dobrze to może się stać za 5 minut.

4:59... 4:58... 4:57... 4:56...

Uważam, że przepowiednia Malachiasza jest ciekawa, ale nie twierdzę, że prawdziwa. Poza tym odnosi się ona do papiestwa a nie do świata.

Ogólnie wszelkie przepowiednie mają to do siebie, że nie określają czasu w jakim coś się stanie. Dlatego właśnie możemy je dopasować do każdej sytuacji. I właśnie dlatego też od jutra wszyscy siadamy na trójnogach i spisujemy wszystko, co nam przyjdzie do głowy - pod warunkiem, że będzie to brzmiało w miarę mądrze i tajemniczo :D

Nostradamus też ponoć się nie mylił, a wiele jego przepowiedni poszło do kosza. ;]

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


N lut 22, 2009 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Jeszcze będzie Piotr Rzymski :) Spokojnie- jeszcze pożyjemy :P

Ja słyszałem wersję "Jestem zbyt piękny by umierać" :D

Mnie 2012 rok przyprawia w osłupienie z innego powodu...

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Pn lut 23, 2009 18:05
Zobacz profil
Post 
Nie wiem, dlaczego nomines wpada w oslupienie w zwiazku z rokiem 2012 (moze z powodu optymizmu naszych wladz w sprawie EURO 2012), ale ja juz kilka "koncow swiata" przezylam (ostatni chyba w 1999), kiedy rozne media informowaly mniej, badz bardziej powaznie, ze juz po nas.
Przypomnij sobie, ze Jezus powiedzial, ze nikt nie zna dnia, kiedy On przyjdzie powtornie, tylko Ojciec, i ze "Dzien Panski przyjdzie jak zlodziej". No wiec mozesz w grudniu / lipcu/ itd 2012 spac spokojnie.
Jak jest z takim hukiem zapowiadany, to nie moze byc prawda (jezeli wierzymy Jezusowi).


Wt lut 24, 2009 13:54
Post 
Kamala napisał(a):
Nie wiem, dlaczego nomines wpada w oslupienie w zwiazku z rokiem 2012 (moze z powodu optymizmu naszych wladz w sprawie EURO 2012), ale wiwibik, nie martw sie. Ja juz kilka "koncow swiata" przezylam (ostatni chyba w 1999), kiedy rozne media informowaly mniej, badz bardziej powaznie, ze juz po nas.
Przypomnij sobie, ze Jezus powiedzial, ze nikt nie zna dnia, kiedy On przyjdzie powtornie, tylko Ojciec, i ze "Dzien Panski przyjdzie jak zlodziej". No wiec mozesz w grudniu / lipcu/ itd 2012 spac spokojnie.
Jak jest z takim hukiem zapowiadany, to nie moze byc prawda (jezeli wierzymy Jezusowi).


Jeśli wierzymy Jezusowi -to należy słuchać jego ostrzeżeń ;
Ani Malachjasz -ani Sybilla -czy inni "przepowiadacze"-nie mówią o końcu świata ale mówią mówią o tym samym ;
Jeśli ludzkość nie poprawi się będzie kara-wojna -zniszczenie i nie będzie ratunku dla wielu...
Już w Fatimie -zapowiedź -wojen i zniszcenia sprawdziła się ale jest mowa również o tej następnej która będzie tak straszna że nie wiele ludzi ocaleje.
Wielu miesza -czas ostateczny i przyjście ponowne Chrystusa -z zapowiedzią i proroctwami dotyczącymi kary i odnowy świata.

Śledząc wszelkie objawienia dociera ta sama wieść ;Bóg nie chce zniszczyć tego świata -ale chce go uratować i potrzebuje "pomocy "-wiernych i tych którym nie jest obca Miłość Boga iprzyszłość świata.

...GŁOS BOŻY : Kąkol wyrósł w ogrodach Kościoła, lecz teraz, gdy pszenica podrosła, nadeszła pora wyrwania zielska. To nieprzyjaciel posiał w nocy ten kąkol na Moich polach.

Lecz świat obudzi się powoli!

Ja : Panie, a te wszystkie kary, o których mówiłeś w Rękopisie, czy przyjdą na ten nasz biedny i grzeszny świat?- Jezus odpowiedział mi na to po łacinie, a potem po włosku:

GŁOS BOŻY : „ Apud Deum misericordia et copisa redemptie!” U Boga jest Miłosierdzie i obfite wybawienie! Moje Odkupienie mogło wystarczyć do zbawienia tysiąca takich światów jak ziemia. Córko Moja, Ja jestem Miłosierdziem za życia i przy śmierci. Jestem Ojcem kochającym dla tych, którzy Mnie miłują i sędzią surowym dla odmawiających Mi miłości swego serca. Myśl tylko o Mnie. Powinnaś się zajmować rzeczami Ojca Mego, który jest w niebiosach. A ukaże ci Moją potęgę i Kim jest Ten, Który cię prowadzi. Nędza twoja jest wielka, ale Moje Miłosierdzie jest nieskończone....

....GŁOS BOŻY :[6.3.1969] Moje Słowa są Boskim Posłannictwem, zapowiedzią radości, wesela, pokoju i zgody miedzy ludźmi. Dojdzie się do tego najpierw po wielkiej odnowie zniesionej przez ludzkość. Bo po Wielkim Piątku powstała chwalebna Niedziela Zmartwychwstania. Jeśli dotąd nie zniszczyłem świata to znaczy, że chce go odnowić. Stare drzewa potrzebują obcinania i oczyszczenia, by mogły wydać znowu nowe pędy. Stare zaś gałęzie i suche liście zostają spalone. Trzeba oddzielić kozły od jagniąt, aby jagnięta znalazły przygotowane obfite pastwiska, gdzie będą mogły swobodnie się paść i znajdą zawsze przejrzyste źródła wód zbawienia. Moja zbawcza Krew ożywi bezpłodne odłogi pustynne dusz. Krew ta będzie zawsze zraszać ziemie, dopóki pozostanie na niej choć jeden człowiek do zbawienia. Córko umiłowana! Umarłem przecież na Krzyżu wśród tysięcznych mąk nie po to, by zaludnić duszami piekło, leczby napełnić wybranymi Niebo!....


cytaty z www.jezusblog.republika.pl


Śr lut 25, 2009 3:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL