Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 711 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 48  Następna strona
 Harry Potter 
Autor Wiadomość
Post 
Wreszcie jakis sensowny artykul:
http://www.goscniedzielny.wiara.pl/inde ... 1248844100


Pt sie 07, 2009 7:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
I artykuł ten bije na głowę wszystko, co wmawia nam Cristof...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pt sie 07, 2009 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
Rzeczywiście, ciekawa zabawa. Nie ma to jak usiąść wokół pentagramu ze świecami i pomachać różdżką. A nuż diabeł odpowie.
Oj, dzieci to są odpowiedzialne i mądre, nie ma co...
Obrazek


Pt sie 07, 2009 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
No jakbym Aleistera Crowleya widział na jego słynnym zdjęciu z różdżką...


Pt sie 07, 2009 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Cristof napisał(a):
Rzeczywiście, ciekawa zabawa. Nie ma to jak usiąść wokół pentagramu ze świecami i pomachać różdżką. A nuż diabeł odpowie.
Oj, dzieci to są odpowiedzialne i mądre, nie ma co...


Faktycznie, w końcu tym co stanowi największe zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci jest rysunek gwiazdki w kółku :D

Takie gwiazdki się czasem wtyka na czubek choinki. W chrześcijańskich domach. Stąd wnioskuję, że niebezpieczna jest nie gwiazdka, tylko kółko.


Pt sie 07, 2009 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
Jako ateista też nie powinieneś bagatelizować pentagramu. Satanizm jest związany ze ściśle określoną filozofią życia. Bardzo egoistyczną, wrogą i niejednokrotnie (bardzo często) przestępczą.
Dla zainteresowanych też sferą duchową - pentagram od wieków był znakiem przywołującym duchy. Jest znakiem szatana i służy do jego przywoływania. Jest niezbędnym "rekwizytem" podczas sprawowania czarnych mszy przez satanistów...


Pt sie 07, 2009 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
Za serwisem egzorcyzmy.katolik.pl:
"W satanizmie funkcjonuje pentagram odwrócony, w który często wpisuje się głowę kozła, co ma oznaczać szatana lub demona Bafometa i zarazem być obraźliwą aluzją do Jezusa Chrystusa jako kozła ofiarnego. Znak ten może być opatrzony w dodatkowe symbole, jak np. 666 czy odwrócony krzyż. Mogą występować hebrajskie litery oznaczają cztery żywioły i duszę człowieka (przy najniżej położonym ramieniu), wyrażające zwycięstwo materii nad duchem]. Pentagram może być zamknięty, czyli otoczony pojedynczym albo podwójnym kołem, ewentualnie wężem zjadającym własny ogon. Symbol ten rozpowszechnił się głównie za sprawą satanizmu laveyowskiego."


Pt sie 07, 2009 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Buahahahaa, Aleister Crowley był magiem, a nie dzieckiem udającym czarownicę. Poza tym, jeśli te dzieci przywołują Szatana to chyba pomyliły pentagramy. Pan Ciemności woli ten z wierzchołkiem do dołu. Uważasz, że różdżka Crowleya działa jak różdżka Harry'ego? :?


Pt sie 07, 2009 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Poza tym, w artykule piszą bzury. Ot, chociażby taki Draco Malfoy. Nie jest żadnym agentem, którego udało się umieścić w szkole. Jest uczniem na 6. roku, podpobnie jak Harry. W dodatku ani Severus Snape ani Draco Malfoy nie są postaciami "złymi", no ale to dopiero ma się okazać.


Pt sie 07, 2009 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Cristof napisał(a):
Rzeczywiście, ciekawa zabawa. Nie ma to jak usiąść wokół pentagramu ze świecami i pomachać różdżką. A nuż diabeł odpowie.
Oj, dzieci to są odpowiedzialne i mądre, nie ma co...
Obrazek

power of Photoshop/GIMP :lol:

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt sie 07, 2009 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
W artykule tym są błędy, poza tym autor artykułu - Edward Kabiesz - pierwsze słyszę o gościu. dla mnie - żaden autorytet.

a.R.E.k napisał(a):
Poza tym, jeśli te dzieci przywołują Szatana to chyba pomyliły pentagramy. Pan Ciemności woli ten z wierzchołkiem do dołu.

Nie ma znaczenia, z której strony pentagramu staniesz, usiądziesz. Pentagram jest zawsze tym samym...

Żeby nie było - znalazłem to zdjęcie na tej stronie:
http://www.greaterthings.com/Lexicon/H/ ... r_fans.jpg
W niczym nie przerabiałem więc.


Pt sie 07, 2009 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
powiedzmy, że to są dzieci. i co, stało im się coś?

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt sie 07, 2009 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Cristof napisał(a):
Jako ateista też nie powinieneś bagatelizować pentagramu.


Ależ powinienem. I to nie jako ateista tylko jako homo sapiens, co o ile pamiętam tłumaczy się jako człowiek rozumny (posiadający rozum, potrafiący myśleć).


Cytuj:
Dla zainteresowanych też sferą duchową - pentagram od wieków był znakiem przywołującym duchy. Jest znakiem szatana i służy do jego przywoływania. Jest niezbędnym "rekwizytem" podczas sprawowania czarnych mszy przez satanistów...


Nie. Pentagram to łamana zamknięta, której odcinki są przekątnymi pięciokąta foremnego, który można na nim opisać. Mówiąc prościej, to rysunek gwiazdy.

Używać go sobie jako symbolu może każdy kto ma na to ochotę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Same pentagramy, satan, wszędzie ten satan ;-)

I niezależnie czy będzie to logo satanistów, amerykanów, czy firmy produkującej długopisy, to i tak jest tylko i wyłącznie cholerny rysunek gwiazdy.


Cytuj:
W artykule tym są błędy, poza tym autor artykułu - Edward Kabiesz - pierwsze słyszę o gościu. dla mnie - żaden autorytet.


No proszę, a jakiś Posacki czy jeszcze lepiej Morabito to jest dla ciebie guru.


Pt sie 07, 2009 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Cristof napisał(a):
Jako ateista też nie powinieneś bagatelizować pentagramu. Satanizm jest związany ze ściśle określoną filozofią życia. Bardzo egoistyczną, wrogą i niejednokrotnie (bardzo często) przestępczą.
Dla zainteresowanych też sferą duchową - pentagram od wieków był znakiem przywołującym duchy. Jest znakiem szatana i służy do jego przywoływania. Jest niezbędnym "rekwizytem" podczas sprawowania czarnych mszy przez satanistów...

A to mnie zaskoczyłeś. Bo mi się zawsze wydawało że pentagram był i u pitagorejczyków, i w misteriach eleuzyjskich, i u chrześcijan też... na pieczęci cesarza Konstatntyna na przykład.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pt sie 07, 2009 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 10:35
Posty: 50
Post 
Wspaniały film! Jeszcze jedna opowieść o narodzinach, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu! To moje zdanie. Normalnie rewelacja :)

_________________
(...) Bez wątpienia jesteś moim wybrańcem; i błogosławione są oczy, na które spojrzysz z radością. Lecz ciebie ja skryję pod maską smutku: ci, którzy ujrzą ciebie, lękać się będą żeś upadł: lecz ja ciebie wzniosę. [KP2,53]


Pt sie 07, 2009 16:38
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 711 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL