Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 21:54



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna strona
 eucharystia a związki niesakramentalne 
Autor Wiadomość
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
krzysiekniepieklo napisał(a):
Pan Jezus chce ratować każdego grzesznika . Im większy grzesznik tym bardziej szalona miłość Boga ,a kościół mówi –ulecz się sam ,a jak będziesz zdrowy to przyjdź.

Pokaż mi na przykładzie Pisma Świętego, że ta szalona miłość Boga przebacza bezwarunkowo. Tym jedynym warunkiem jest powrót do Boga tak jak syn marnotrawny. On wrócił, prosił o wybaczenie. Św. Piotr zaparł się Jezusa, ale zapłakał - żałował. Judasz też żałował, ale nie zwrócił się do Boga, a odebrał sobie życie. Widzisz różnicę? Nawet jeden z łotrów na krzyżu nawrócił się.
Kościół nikomu nie mówi "ulecz się sam", a ma lekarstwa od najlepszego Lekarza. To są sakramenty. W tym wypadku sakrament pokuty i pojednania. Najważniejszy jest szczery żal i mocne postanowienie poprawy. Kościół nikogo nie odrzuca. Są duszpasterstwa dla małżeństw niesakramentalnych.


Wt sie 23, 2016 21:23

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Witam Helenko. Jeśli uważasz ,że owca ,której pasterz nie karmi należy do owczarni to wydaje mi się ,że się mylisz. Taka owca została wykluczona ,przepędzona precz.


Wt sie 23, 2016 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Krzysztofie, obawiam się, że wielu ludzi (i Ty chyba też) nie rozumie, że "odmawianie" ludziom żyjącym w grzechu ciężkim sakramentów - a szczególnie Eucharystii - jest przede wszystkim ochroną dla tych ludzi.
"(27) Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej. (28) Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. (29) Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. (30) Dlatego to właśnie wielu wśród was jest słabych i chorych i wielu też pomarło." /1Kor 11:27-30/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sie 23, 2016 23:22
Zobacz profil WWW
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Czy sadzisz ze jak np. wyspowiadasz sie z planow morderstwa, czy tez i z morderstwa ktore go jeszcze nie dokonales i po Eucharystii dokonasz tego morderstwa bo nie miales zamiiaru zrezygnowac z planow, to przyjecie Eucharystii nie bylo swietokradzkie?

Odpuszaczane sa tylko te grzechy ktorych szczerze zalujesz i chcesz sie poprawic.
Przyjmujac Eucharystie w stanie grzechu zdradzasz Jezusa i kradniesz jego Milosc.

Spowiedz powinna byc szczera i polecal bym rachhunnek sumienia- przygotowanie do spoowiedzi robic podobnie jak opisane jest w linku rozmowa z Jezusem i wyznajac mu szczerze swoje grzechy.
Jesli zrobisz szczerze rachunek sumienia to watpie abys nie uronil przy tym choc jednej lezki.
viewtopic.php?f=3&t=2258&start=0


Wt sie 23, 2016 23:29

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Drogi Marku . Odmawianie tym ludziom rozgrzeszenia i do tego poza konfesjonałem to jest okrucieństwo.Jak by dostali rozgrzeszenie to mogli by z czystym sercem przyjąć Komunię Świętą.
Co prawda słyszałem ostatnio ,że zakaz został cofnięty i decyzję będzie mógł podejmować Duch Święty w konfesjonale tylko się obawiam czy od razu będzie mógł swobodnie działać. odkręcić to co się stało będzie bardzo trudno.
Co do listu do koryntian to chyba nie bardzo uważnie go przeczytałeś. Paweł nie poddał krytyce w jakim stanie duszy przyszli praktykować ostatnią wieczerzę ale to w jaki sposób się na tej uczcie zachowywali jak również to ,że często się spotykali a nie praktykowali ostatniej wieczerzy.Pierwsi chrześcijanie codziennie spożywali Pana ,a koryntianie rzadko i byle jak i właśnie o to Paweł miał do nich pretensje.


Śr sie 24, 2016 1:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Cześć sapper. Słuchaj - jeśli ktoś ma nierówno pod sufitem to może być usprawiedliwiony tylko z tego powodu ,że nie wie co czyni. wydaje mi się ,że o takim człowieku pisałeś. Jeśli spowiedź jest szczera to Duch Święty daruje wszystkie grzechy ,również te o których się nie pamięta .Co do skruchy to jest to dar od Boga i człowiek sam z siebie do skruchy nie jest zdolny. Często się spowiadam ale rzadko przeżywam prawdziwą skruchę. Zdarzyło mi się przeżywać kilka razy taką skruchę ,że życzyłbym każdemu ale wiem ,że to był dar od Boga a nie coś do czego byłbym sam zdolny. Nie namawiam nikogo do przyjmowania Eucharystii w stanie grzechu ciężkiego. No właśnie rachunek sumienia powinno się robić pod krzyżem.


Śr sie 24, 2016 2:19
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Jakim okrucienstwem jest odmawianie rozgrzeszenia "poza konfesjonalem"(?) komus, kto nie ma zamiaru zerwac z grzechem, w ktorym zyje?
Jesli bowiem rozstaje sie z partnerka, badz decyduje na zwiazek bez wspolzycia, jesli ze wzgledu na dzieci rozstanie nie jest dobrym wyjsciem - rozgrzeszenie dostanie.

Poprawiasz Pana Jezusa? Dostales nowa ewangelie, gdzie zycie na kocia lape z cudza zona jest normalne a jawnogrzesznica nie slyszy "idz i nie grzesz wiecej"?


Śr sie 24, 2016 3:17
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
tak szczegolowo, to wiele osob jest uwiklanych w rozwod ktorego nie chcieli, lub nie byli przyczyna.
Problem o ktorym piszesz dotyczy jedynie tych osob.
Podstawa tu jest wlasciwe rozpoznanie, bo choc nie chciales rozwodu to mogles byc jego przyczyna,
Od tego rozpoznania, a dokladniej prawdy wobec Boga zalezy czy taki rozwod daje ci mozna by powiedziec "rozgrzeszenie".
Jesli masz pewnosc ze nie chciales rozwodu i nie byles jego przyczyna to tylko w takim przypadku spelniaja sie warunki w ktorych masz prawo sadzic ze zostales odsuniety od sakramentow.
Niemniej jednak podstawa jest posluszenstwo wobec kaplanow.
Jesli faktycznie z tego powodu cierpiales to wiedz ze nie jest to niezauwazone przez Boga.


Śr sie 24, 2016 3:25
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
krzysiekniepieklo napisał(a):
Witam Helenko. Jeśli uważasz ,że owca ,której pasterz nie karmi należy do owczarni to wydaje mi się ,że się mylisz. Taka owca została wykluczona ,przepędzona precz.

Jeśli owca weszła w szkodę i najadła się niezdrowej strawy, to potrzebuje diety.
Ta owca nigdzie nie została przepędzona, bo może uczestniczyć Eucharystii i karmić się Słowem Bożym. Chyba zapomniałeś, a może wcale nie wiesz, że w kościele podczas sprawowania Mszy św. są dwa stoły: stół Słowa Bożego i stół Ciała i Krwi Pańskiej. Chrystus podczas Eucharystii karmi nas nie tylko swoim Ciałem i Krwią, ale także swoim Słowem.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Co do listu do koryntian to chyba nie bardzo uważnie go przeczytałeś. Paweł nie poddał krytyce w jakim stanie duszy przyszli praktykować ostatnią wieczerzę ale to w jaki sposób się na tej uczcie zachowywali jak również to ,że często się spotykali a nie praktykowali ostatniej wieczerzy.Pierwsi chrześcijanie codziennie spożywali Pana ,a koryntianie rzadko i byle jak i właśnie o to Paweł miał do nich pretensje.

Tak się składa, że Marek i nie tylko on, bardzo dokładnie przeczytała nie tylko list do Koryntian, ale cały NT. Zna zasady interpretacji poszczególnych sigli (w zgodzie z całością Biblii, a nie w oderwaniu od niej) i słucha Kościoła (UNK). Ty natomiast próbujesz naginać Biblię do własnych nieuporządkowanych potrzeb.


Śr sie 24, 2016 5:56
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Yarpen_Zirgin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie wiem Yarpen ale wydaje mi się ,że się ze mną droczysz.

Pytam na serio. Wskaż miejsce, w którym Apostołowie przekazali naukę, że w tym obmyciu chodziło o obmycie z grzechów*. Twoje przekonania, przykro mi, to za mało, abym przyjął taką interpretację.

Cytuj:
Jeśli oczekujesz ,że w ewangelii znajdziesz wszystko jasno wytłumaczone to się zawiedziesz.
Często Pan Jezus mówił w przypowieściach .

I wyjaśniał ich sens. W przypadku obmycia nóg jakoś tak "zapomniał" wyjaśnić, że chodzi o to, iż było to obmycie z ich grzechów. Dlatego też, niestety, teksty, że obmycie nóg zmyło grzechy Apostołów, to jest Twoja nauka, a nie przekazana nam przez Apostołów.

Cytuj:
Tym co są blisko Boga tłumaczy Duch Święty ,a pozostałym szatan

Ten tekst na mnie nie działa. Tak możesz "uzasadniać" przed sobą samym, że prawidłowo rozumiesz Biblię, ale dla mnie to nic nie znaczy. Bo niby dlaczego miałbym przyjąć, że to Tobie, a nie Kościołowi w ciągu prawie dwóch tysiącleci, Duch Święty objawił prawidłowe znaczenie obmycia nóg apostołom?


*Aby Ci ułatwić: Może być również takie nauczanie Kościoła.

Słowo "umyć" ma oczywiście sens dosłowny, materialny, ale także sens duchowy, symboliczny, oznaczający głębokie, pełne oczyszczenie. W taki sposób mówić sie będzie o chrzcie, który "daje nam udział z Chrystusem" zanurzając nas w Jego śmierci i zmartwychwstaniu.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/H/HX ... k-0-3.html


Śr sie 24, 2016 6:48
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Ciekawe rozważanie, ale przeczytaj je do końca. W nim wcale nie ma mowy, że umycie nóg przez Chrystusa Apostołom dało im odpuszczenie grzechów.


Śr sie 24, 2016 6:56
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ciekawe rozważanie, ale przeczytaj je do końca. W nim wcale nie ma mowy, że umycie nóg przez Chrystusa Apostołom dało im odpuszczenie grzechów.

W taki sposób mówić będziemy o chrzcie, który "daje nam udział z Chrystusem" zanurzając nas w Jego śmierci i zmartwychwstaniu......w taki sposób - czyli skoro chrzest oczyszcza z grzechy pierworodnego obmycie nóg przez Jezusa ma ten sam charakter odpuszczenia grzechów.


Śr sie 24, 2016 7:05
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
To jest Twój wniosek. Autor rozważania, wbrew temu co mu przypisujesz, nie powiedział, że to obmycie nóg dało Apostołom odpuszczenie grzechów.


Śr sie 24, 2016 7:08
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Oczywiście, że nie. Jezus mówi przy tej okazji, że są wykąpani i potrzebuja umycia nóg. Wyraźnie też tłumaczy ten gest jako służbę innym, a nie oczekiwanie na to, aby im słuzono: Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. J13,15


Śr sie 24, 2016 7:18
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Nie, no chyba to nie tylko o przyklad sluzby i pokazanie, ze Bog uniza sie az tak, zeby zbawic czlowieka, chodzilo

Przypis do Biblii
Cytuj:
J 13,10
10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»2.

Wiele rkp i niektórzy Ojcowie Kościoła cytując opuszczają tu wzmiankę o umyciu nóg "Wykąpany" jest tu ten, który przyjął naukę Jezusa (J 15,3) a później chrzest (Ef 5,26; Tt 3,5; Hbr 10,22). Symbolikę umycia nóg tłumaczy się bądź jako oczyszczenie z grzechów powszednich, bądź jako zgładzenie win dokonujące się przez Eucharystię.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=352#P2

Czyli mialo tez sens duchowy. Niejako dopelnienie calkowitego oczyszczenia
W przypadku Judasza nic to nie dalo, bo juz postanowil zdradzic Jezusa i nie mial zamiaru z tego zrezygnowac. Jego plany byly wazniejsze - nauka Jezusa do nich nie pasowala.


Śr sie 24, 2016 8:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL