Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 10:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
ErgoProxy napisał(a):
Nie pracuję w sondażowni, więc próbę mam jednoosoobową, ale chyba reprezentatywną. Jeden z moich stryjów, w swoim pojęciu człowiek bardzo pobożny, najpierw zdębiał, a potem się roześmiał, kiedy go kiedyś zapytałem, czy on wierzy w Kościół. Jak mu zacząłem cytować, co on, katolik, na Mszy Świętej co niedziela wyznaje - "wierzę w jednego Boga" itede - to usłyszałem, że "to się przecież tylko tak mówi" i na tym temat został przez niego zakończony.

Więc owszem, jak długo nie rozważamy doskonale kulistego katolika w łączności z papieżem 24/7, to mamy do czynienia z bałwochwalcami. Oni praktykują tzw. pobożność ludową, czyli chłopski synkretyzm, z którego tylko, po tysiącu lat, udało się wyrugować pogańskie treści - komunistycznej oświacie, bo nie Kościołowi.
Ale to jest w ogóle nie na temat komentarz. Bo Przeemek nie nazywa bałwochwalcą Twojego stryja. Przeemek nazywa tak właśnie owych „doskonale kulistych” katolików w łączności z papieżem i doskonale kulistych prawosławnych trwających w nauce Świętych Siedmiu Soborów Powszechnych. A stronki, które Przeemek cytuje jako „źródła” to już w ogóle puszczają wodzę fantazji i twierdzą, że idealnie kuliści prawosławni to wierzą w 5 osób boskich.

I teraz tak – rozumiem, że istnieje u Ciebie imperatyw dowalenia moderacji. Ale może najpierw zajrzyj, jakie poglądy wyznaje Przeemek, potem zastanów się, jak byś wyglądał w społeczeństwie rządzonym przez Przeemków, a dopiero potem Przeemka broń.

Cytuj:
Moderator w normalnym świecie to jest człowiek, który nadaje ton dyskusji, tzn. że tonuje spory, jeśli widzi, że się zaogniają. Ty spory prowokujesz i rozniecasz. Nie wiem, jaki udział ma w tym Soul, któremu się kiedyś wymskło, że jest zwolennikiem zaostrzenia kursu wobec użytkowników.
Ale ostry kurs wobec użytkowników nie polega na tym, że się spory prowokuje i roznieca. Polega na tym, że się osoby robiące awanturę wycina, ostrzega i banuje. Jeśli zaś chodzi o to, jaki kurs przyjmuje forum, to weź pod uwagę, że moderator, który był największym zwolennikiem zaostrzania kursu właśnie odszedł. Zatem nie płacz, bo administracja jest naprawdę ultratolerancyjna.


Pn maja 11, 2020 8:34

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1472
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Nie dałoby się tych wszystkich Twoich wątków połączyć? Każdy jest przecież o tym samym.

Nie dałoby się tej uwagi umieścić w „Wzajemne uwagi - między użytkownikami”, na PW, lub zgłosić moderatorowi?


Śr maja 13, 2020 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1472
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kapral135 napisał(a):
Najpełniej łaska Boża manifestuje się we wcieleniu Syna Bożego. W Chrystusie, Bogu-Człowieku, obraz i podobieństwo Boże osiągnęły pełnię […]


Kapral, nie awansujesz nawet na starszego kaprala, kopiując i wklejając tekst jako swój ks. Marcina Składanowskiego opublikowanego w ROCZNIKI TEOLOGII EKUMENICZNEJ Tom 3(58) – 2011 a zatytułowany: SYNERGIZM BOŻEJ ŁASKI I LUDZKIEJ WOLNOŚCI. CZY DROGA PRZEBÓSTWIENIA CZŁOWIEKA W TEOLOGII WSCHODNIEJ JEST PELAGIAŃSKA?
Ta rzekomo Twoja publikacja, wyjaśnia, dlaczego nie potrafisz odpowiedzieć na zadawane pytania zarówno przeze mnie jak i innych adwersarzy.
Proszę, nie kradnij!


Pt maja 15, 2020 13:54
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
A skad wiadomo, ze to pogarda?
Stąd, że użytkowniczki te dobrze wiedzą, że ich zachowanie jest odbierane jako pogarda, a jednak nic sobie z tego nie robią i nie starają się uczynić niczego, aby to wrażenie zmienić.
Cytuj:
Wezcie pod uwage ze rozmowa na forum jest ulomna i obrana z calej otoczki normalnej rozmowy typu mowa ciala, ton glosu
Ale ja przecież nie opieram się na żadnej „otoczce”, tylko na zachowaniu. Wielokrotnie już było tak, że w dyskusji podnosiłem jakieś argumenty. A Alus je totalnie ignorowała, bo przecież z kimś takim jak ja dyskutować nie będzie. Np. tutaj: viewtopic.php?p=1024356#p1024356 – przedstawiłem konkretne kontrargumenty i prosiłem o odniesienie się do nich. Alus do teraz tego nie uczyniła. Jak to inaczej interpretować niż tym, że uważa mnie za łajno, z którym nie ma o czym gadać?


Cz maja 21, 2020 17:22

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Zefciu, podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie i zamiast sam wyciagac wnioski takie jak powyzszy moze lepiej by bylo napisac wiadomosc do Alus i zadac te pytania?
Bo moze akurat tak nie jest ze Alus uwaza cie za lajno. Przeciez to tylko male forum na necie gdzie mozna dyskutowac i znac swoje argumenty, ale nie mozna oceniac jacy ludzie naprawde sa.
Mniej emocji, wiecej dystansu, pamietaj ze kazdy moze miec gorszy dzien ( nie tylko ty ).


Cz maja 21, 2020 23:05
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
Zefciu, podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie i zamiast sam wyciagac wnioski takie jak powyzszy moze lepiej by bylo napisac wiadomosc do Alus i zadac te pytania?
A dlaczego Alus nie wyjaśni tego publicznie?
Cytuj:
pamietaj ze kazdy moze miec gorszy dzien ( nie tylko ty ).
Gorszy rok chyba. Spójrz na datę tamtego posta. Zdarza mi się z kimś pożreć i potem pogodzić. Ale jeszcze nigdy nikomu nie okazywałem tak otwartej pogardy przez ponad rok.
Małgosiaa napisał(a):
Rząd maseczek nie nosi. Wniosek? Nam nakazują, bo już nie ma demokracji, jest dyktatura. Kaczyński osiągnął cel: załozył ludziom kagańce, a sam ma gdzieś i maseczki i odstępy i zakazy wstępu gdziekolwiek (cmentarz).
Małgosiu sugerujesz, jakobym uważał, że rząd nie postępuje obłudnie. A ja przecież temu nie przeczę. Ale obłuda to hołd, jaki występek składa cnocie. Cnotą obecnie jest dystans i noszenie maseczki.
Cytuj:
No cóż, ale Ty coś tam liznąłeś biologii i wiesz z cała pewnością, że wirusa nie da się wyhodować w laboratorium, a teraz tez wiesz, że maseczki chronia. A tak w temacie hodowli wirusa w laboraltorium: Ty liznąłeś trochę biologii na studiach, moja synowa jest po biolchemie, syn po chemii na polibudzie i twierdzą, że jak najbardziej da się wyhodować w laboratorium. To tak na marginesie dawniejszej kłótni (bez mojego udziału).
Małgosiuu – ja wiem, że czujesz solidarność z Alus i Kael, więc jakoś musisz mi dowalić. Ale czy naprawdę ta solidarność jest tak wielka, żeby się ośmieszać debilizmami?
Po pierwsze – nie mówiłem, że wirusa nie da się hodować w laboratorium. Oczywiście, że można hodować wirusy na kulturach tkankowych. Mówiłem, że nie posiadamy technologii pozwalającej zaprojektować takiego wirusa jak SARS-CoV-2, aby miał właściwą zarażalność i śmiertelność do wywołania takich efektów, jakie widzimy. To raz.
Dwa – dobrze wiesz, że nie obchodzi mnie autorytet Twoich krewnych. Jeśli znają oni technologie pozwalające na zaprojektowanie czegoś podobnego do SARS-CoV-2, to niech je podadzą. Fakt, że coś tam studiowali i mają jakieś głębokie przekonanie nie ma żadnego znaczenia.
Trzy – nawet gdyby autorytety wynikające ze studiowania czegoś się liczyły, to i tak mój autorytet byłby większy niż autorytet Twojego syna i synowej. Zatem nawet wtedy Twój argument nie miałby sensu.
Kael napisał(a):
zefciu napisał(a):
A konkretnie gdzie Was pomyliłem?

No coz, odpowiadales niby na moj post, a insynuuowales Alus rozne najgorsze poglady
Odpowiedziałem na Twój post, który był o Alus. Zatem o niej pisałem.
Cytuj:
ktore zyja w twojej fantazji
Uzasadniłem, dlaczego uważam, tak jak uważam. Alus może wyjaśnić. Ale jej nie zależy. Gdyby któryś z użytkowników wyrażał przekonanie, że nią gardzę, to zrobiłbym wszystko, aby to wyjaśnić.


Pt maja 22, 2020 6:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
zefciu napisał(a):
Trzy – nawet gdyby autorytety wynikające ze studiowania czegoś się liczyły, to i tak mój autorytet byłby większy niż autorytet Twojego syna i synowej. Zatem nawet wtedy Twój argument nie miałby sensu.

Gratuluję samouwielbienia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 22, 2020 7:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1472
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Moglibyście dać zefciowi troszeczkę spokoju. Wszak to nasz bliźni sprawny inaczej, podobnie jak każdy z nas. Nie tylko zefciu ma swoje fantazje, które próbuje udowodnić z różnym skutkiem. Małgosiu, może gdyby miał syna i synową, też byliby dla niego autorytetem. Jak się nie ma co się lubi, to się może udaje, że się lubi co się ma?


Pt maja 22, 2020 7:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
zefciu napisał(a):
Trzy – nawet gdyby autorytety wynikające ze studiowania czegoś się liczyły, to i tak mój autorytet byłby większy niż autorytet Twojego syna i synowej. Zatem nawet wtedy Twój argument nie miałby sensu.

Gratuluję samouwielbienia.


Nadal robisz to źle, przez miesiąc nic się nie nauczyłaś :?


Pt maja 22, 2020 7:46
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Czyli mamy na forum ukrytego profesora wirusologa, o swiatowym autorytecie! zefciu sie ujawnil.

Co do detali o tym wirusie: raczej to zefciu (jak zwykle) dopisal sobie te wszystkie szczegoly o programowaniu tego czy tamtego. Czy zefciu zajmuje sie badaniami wirusow? A moze inzynieria genetyczna? Czy tylko to studiowal?
Faktem jest, ze w tym laboratorium w Wuhan byly badane koronawirusy wystepujace u nietoperzy.
Czy ten konkretny wirus wydostal sie z laboratorium, czy przeszedl bezposrednio od zwierzat na ludzi, moze sie kiedys dowiemy. A moze nie.


Co do Alus, ktora brakiem odpowiedzi na jakis wpis sprzed miesiecy urazila poczucie dumy i godnosci osobistej u zefcia: takie zachowanie, jak zefcia znam u dzieci i osob infantylnych, ktore i po latach pamietaja, ze siostra raz dostala wiekszy kawalek ciasta i dlatego ich zycie i poczucie wlasnej wartosci jest zrujnowane.
No, ale jesli zefciu lubi sie plawic w samobiczowaniu, to nic na to nie mozna poradzic.
Wyjasnienie (poza poziomem dyskusji z zefciem, ktora polega czesto na czytaniu, jakie to idiotyzmy jego rozmowca niby wypisuje) moze byc proste: nikt nie czyta kazdego postu na tym forum i nawet nie probuje na kazdy post odpowiedziec.


Pt maja 22, 2020 7:49
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Kael napisał(a):
Co do Alus, ktora brakiem odpowiedzi na jakis wpis sprzed miesiecy urazila poczucie dumy i godnosci osobistej u zefcia

Dziewczyna wyciąga wnioski. Lepiej nie odpowiedzieć, niż odpowiedzieć w dwóch słowach i narazić się na osta z powodu "pustego posta".


Pt maja 22, 2020 8:35
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
Gratuluję samouwielbienia.
Małgosiuu droga! Czy Ty w ogóle czytasz moje wypowiedzi? I pamiętasz wypowiedzi własne? Przypomnę Ci. Zastosowałaś w swoim poście argumentum ad verecundiam. Powołałaś się na autorytet dwóch osób. Jednej, która ukończyła fakultet biol-chem. Drugiej, która ukończyła studia chemiczne. Ja napisałem, że autorytety te nie mają znaczenia, o ile nie podadzą argumentów. Pobocznie zaś zaznaczyłem, w trybie przypuszczającym, że gdyby miały znaczenie, to i tak miałbym większy autorytet od nich. Fakt, że osoba, która ukończyła studia biotechnologiczne ma lepsze przygotowanie do dyskusji na temat biologii molekularnej, niż osoba, która ukończyła studia chemiczne jest obiektywny. W żaden sposób nie zależy od czyjegoś samouwielbienia. Ale powtarzam – fakt ten nie ma znaczenia, bo liczą się argumenty. Ktoś kto twierdzi, jak tutaj twierdzono, że wirusa można zaprojektować, dodając arbitralnie różne mechanizmy, winien przedstawić jakich technologii do tego użyto. Jeśli nie przedstawi, to na nic się zda jego autorytet.

Błagam Cię Małgosiuu – jesteś inteligentną osobą. A w sytuacji nerwowej zachowujesz się idiotycznie. Dlatego proszę, abyś ochłonęła i jeszcze raz spojrzała na sprawę na spokojnie.

Kael napisał(a):
Czyli mamy na forum ukrytego profesora wirusologa, o swiatowym autorytecie! zefciu sie ujawnil.
Ja rozumiem, że uważasz mnie za wór śmierdzącego łajna, którego postów nie trzeba czytać. Ale jak nie czytasz, to nie udawaj, że odpowiadasz. Wyraźnie napisałem, że autorytet miałbym, gdyby prawdziwe były kryteria Małgosii. A tak – żadnego nie mam. Podkreśliłem to.

Cytuj:
Co do detali o tym wirusie: raczej to zefciu (jak zwykle) dopisal sobie te wszystkie szczegoly o programowaniu tego czy tamtego.
Raczej sobie nie dopisał.
pom napisał(a):
Bierze się wirusa (na który jest lek) i grzebie w kodzie DNA (to taki program - jakby komputerowy - w którym Bóg zaprogramował istoty z materii Einsteinowej. Ten co grzebie to wie co poprawić, by przywrócić normę. To banalne. Tak się robi jednostkowe antidotum. Wydaje mi się, że Chińczycy mogą je mieć.

Cytuj:
Co do Alus, ktora brakiem odpowiedzi na jakis wpis sprzed miesiecy urazila poczucie dumy i godnosci osobistej u zefcia: takie zachowanie, jak zefcia

Co do Alus, to zefciu jest taki siaki i owaki.


Pt maja 22, 2020 9:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@zefciu
Swoje stanowisko opieram na tym, co przekazałeś, a swego czasu napisałeś, że na studiach miałeś przez jakiś czas biologię, a nie że ukończyłeś biologię molekularną i tyle w temacie. O ile mi wiadomo, to jesteś informatykiem, a nie biologiem w dodatku molekularnym. Odniosłam się właśnie do Twojej wcześniejszej autouwielbiającej wypowiedzi, że wiesz lepiej, bo miałes na studiach biologię jakąś tam (w tej chwili nie pamięyam). Mieć coś na studiach, nie znaczy studiować to. Miałam na studiach psychologie, ale nigdy nie wytoczyłabym tego jako argument w dyskusji, gdzie ta wiedza jest niezbędna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 22, 2020 10:02
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Moze w ogole kazdy poda jaki ma zawod, jakie ukonczyl szkoly i na jakim poziomie i to bedzie argument konczacy wszelakie dyskusje, wymiane pogladow i probe opisania swiata: " ja, jako..."
Argumenty zefciu (przepraszam za italiki poprzednio, formatowanie sie pokrecilo) podobno dla pom przytoczyl viewtopic.php?p=1056720#p1056720, ale cofnelam sie kilka stron watku wstecz i nijak ich nie moge znalezc.

pom moze przesadzil z "programowaniem" wirusow, ale ze przeprowadza sie z nimi rozne eksperymenty i ze one mutuja, chyba jest faktem uznanym przez zefcia?

zefciu napisał(a):
Kael napisał(a):
Czyli mamy na forum ukrytego profesora wirusologa, o swiatowym autorytecie! zefciu sie ujawnil.
Ja rozumiem, że uważasz mnie za wór śmierdzącego łajna, którego postów nie trzeba czytać. Ale jak nie czytasz, to nie udawaj, że odpowiadasz. Wyraźnie napisałem, że autorytet miałbym, gdyby prawdziwe były kryteria Małgosii. A tak – żadnego nie mam. Podkreśliłem to.


Niech sie zefciu moze zdecyduje, czy jego autorytet jest/bylby wiekszy na bazie studiowania, czy nie ma i tak zadnego. Nie ma, ale jest przekonany, ze wie lepiej? Bez autorytetu?

Zapewniam cie zefciu, ze moja opinia o tobie bedzie zawsze lepsza niz twoja o mnie. Mozesz sie uspokoic.


katon napisał(a):
Kael napisał(a):
A wprost i jasno na proste pytanie nie potrafisz odpowiedziec?
Ja tez znam definicje z wikipedii i dlatego pytam, gdzie widzisz moj fanatyzm. Wysil sie i sprobuj swoje pomowienie uzasadnic.

Ależ proszę bardzo, ale w odpowiednim dziale.

Moze tu katon uzasadni swoja teze o moim fanatyzmie? Nie krepuj sie.


Pt maja 22, 2020 10:25
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
@zefciu
Swoje stanowisko opieram na tym, co przekazałeś, a swego czasu napisałeś, że na studiach miałeś przez jakiś czas biologię, a nie że ukończyłeś biologię molekularną i tyle w temacie.
Nie ukończyłem kierunku „biologia molekularna”, tylko „biotechnologia”. Na kierunku tym z pewnością jest więcej biologii molekularnej, niż na chemii.
Cytuj:
Odniosłam się właśnie do Twojej wcześniejszej autouwielbiającej wypowiedzi, że wiesz lepiej, bo miałes na studiach biologię jakąś tam
Powtarzam – nie jest istotne, co miałem na studiach. Istotne jest to, czy proponenci teorii SF na temat wirusa SARS-CoV-2 potrafią przedstawić jakimi technologiami się posłużono, czy nie potrafią. I tyle. Przestań kontynuować wątek autorytetów, bo jest on nieistotny.
Cytuj:
(w tej chwili nie pamięyam)
Nie pamiętam, ale atakuję.
Kael napisał(a):
pom moze przesadzil z "programowaniem" wirusow
I to mu wytknąłem. Nic więcej.
Cytuj:
ale ze przeprowadza sie z nimi rozne eksperymenty i ze one mutuja, chyba jest faktem uznanym przez zefcia
Ależ oczywiście. Czy gdzieś ten fakt neguję, bądź negowałem?
zefciu napisał(a):
Niech sie zefciu moze zdecyduje, czy jego autorytet jest/bylby wiekszy na bazie studiowania, czy nie ma i tak zadnego.
Przecież jestem zdecydowany. I napisałem to już dwa razy. Ale powtórzę trzeci, bo widzę, że uparcie odmawiasz przeczytania:
  • Nie mam żadnego autorytetu w rzeczywistości.
  • Gdyby było tak, jak sugerowała Małgosiaa, że wypowiedzi jej syna i synowej się liczą, bo oni mają autorytet związany ze studiami, to miałbym autorytet większy niż oni. Ale nie mam.
Cytuj:
Nie ma, ale jest przekonany, ze wie lepiej?
Jest przekonany, że gdyby istniały technologie pozwalające na to, o czym pisał pom, to ktoś umiałby te technologie wymienić. Jeśli ktoś wymieni, to nie będę przekonany, że wiem lepiej. Wyobraź sobie, że ktoś postuluje, że przeleciał Atlantyk na drzwiach od stodoły. Czy potrzebujesz dużej wiedzy na temat awioniki, aby stwierdzić, że jest to nieprawdopodobne? Osoba taka raczej sama musi przedstawić argumenty z dziedziny awioniki, że lot transoceaniczny na drzwiach od stodoły jest możliwy. Bez tego jego przechwałka nie ma wartości.
Cytuj:
Bez autorytetu?
No wyobraź sobie, że są ludzie, którzy mają inne sposoby poznawania świata, niż ślepe zaufanie autorytetom.
Cytuj:
Zapewniam cie zefciu, ze moja opinia o tobie bedzie zawsze lepsza niz twoja o mnie.
Proszę zatem dać temu wyraz. Na początek przez czytanie moich postów ze zrozumieniem, zanim odpowiesz.


Pt maja 22, 2020 10:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL