Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szkaplerz 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Trzeba zakupić lub otrzymac szkaplerz. Przez internet zakupić możesz np. tutaj:
http://sklep.isidorus.net/product_info. ... anguage=pl
http://catholicus.pl/szkaplerz-karmelit ... -1128.html
Kiedy będziesz juz miała szkaplerz - to musisz poprosić kapłana aby ci go nałożył posługując się zatwierdzonym obrzędem.
Obrzęd nałożenia szkaplerza jest na stronie:
http://szkaplerz.pl/modlitewnik/index.php?go=nalozenie1

Więcej informacji znajdziesz na stronie:
http://szkaplerz.pl/

pozdrowienia

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


N cze 14, 2009 7:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Chciałbym się zapytać czego nie wolno robić nosząc szkaplerz (konkretne sytuacje) ? Czy np. można czasem napić się alkoholu, zapalić papierosa itd ? Tę stronę znam ... http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go= ... _obowiazki ale chodzi mi bardziej konretne sytuacje.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem nałożenia na siebie szkaplerza by być jeszcze bliżej mojej Pani, narazie pracuje nad sobą, nad swoimi słabościami, by móc ostatecznie zdecydować czy jestem gotów na taki akt oddania się Maryji.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.


N cze 14, 2009 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Jeśli Twoja wola jest nastawiona na naśladowanie cnót Maryi - to z pewnością nałożenie szkaplerza będzie owocne. Musisz rozeznawać w sumieniu konkretne sytuacje - a wątpliwości wyjasniaj pytając kapłana podczas spowiedzi.

pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


N cze 14, 2009 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Czy rozumiem to tak...

Naśladując cnoty Maryi musimy wziąść pod uwagę cnoty kardynalne – które są cnotami naturalnymi i jest ich 4: męstwo, roztropność, umiarkowanie i sprawiedliwość – oraz cnoty teologiczne, albo nadprzyrodzone, które są nam przekazane przez łaskę Bożą: wiara, nadzieja i miłość.

Tak powinno być ? Do tych cech powinniśmy się stosować nosząc szkaplerz ?

"Najświętsza Maryja Panna jest modelem do naśladowania dla każdego z nas, którzy chcemy wiernie odpowiedzieć na apel Boga. Albowiem istnieje plan miłości Boga dla każdego Jego dziecka ... i Maryja może nam pomóc, więcej niż ktokolwiek inny, dać taką samą odpowiedź, na ten Boski plan. "

"Najświętsza Maryja Panna, zawsze Dziewica, została pozdrowiona przez Anioła Gabriela jako “pełna łaski”, co jest wystarczającym dowodem, aby zrozumieć splendor Jej doskonałości ! W efekcie, Ta którą Bóg wybrał na wieczność, aby została Matką Jego Boskiego Syna, a naszego Wyzwoliciela, nie mogłaby być inna, niż mająca wszystkie odpowiednie, tzn. doskonałe cnoty naturalne i nadprzyrodzone."


N cze 14, 2009 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Trapper - dobrze rozumujesz - przyjmij ten szkaplerz i staraj sie po prostu żyć według nauki Kościoła.

Pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pn cze 15, 2009 7:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Dzięki Moria za link, zamówiłem sobie od razu szkaplerz i za rade również :biggrin:


Pn cze 15, 2009 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 12:23
Posty: 1
Post 
tak może trochę wybiegnę poza temat ;p ale wiecie o tym że osoba która podarowała wam szkaplerz sama powinna go nosić?:D

_________________
Wszystko mogę w tym który mnie umacnia;>


Pn cze 22, 2009 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Posty przeniesione z viewtopic.php?t=21748
Cytuj:
xxx

Sro Cze 24, 2009 18:11 Temat postu: Szkaplerz???

Witam serdecznie!
Kilka miesięcy temu wróciłam z powrotem do Kościoła. Na razie jestem na samym początku mojej drogi wiary oraz wszystkich praktyk religijnych. Chciałabym nosić medalik. Niestety parę dobrych lat minęło i nie mam już tego ze chrztu, czy I komunii. Planuję kupić nowy i poprosić znajomego o jego poświęcenie. Czy ten poświęcony medalik będzie równoznaczny z przyjęciem szkaplerza? Przyjęcie szkaplerza to chyba poważne zobowiązanie a mnie jeszcze nie stać na razie na jakieś poważniejsze deklaracje. Chodzi mi raczej o noszenie jakiegoś poświęconego przedmiotu (tylko od razu mówię że nie na pokaz!)
Pozdrawiam


Cytuj:
djdomin

Nie, założenie medalika nie jest tym samym, co noszenie szkaplerza.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr cze 24, 2009 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Zbliża się wspomnienie NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL (16 lipca). Jest to dla katolików kolejna okazja do zainteresowania się duchowością karmelitańską i związanym z nią szkaplerzem.

dla zachęty do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego:

św. Teresa od Jezusa (1515 - 1582)

"Trzymajmy się Reguły Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. (...) - zachęca inne siostry - Niechaj Pan raczy sprawić, aby wszystko to było na cześć i chwałę Jego i Najświętszej Panny Maryi, której szkaplerz nosimy" Księga życia

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej (1880 - 1906)

Szkaplerz jest szatą Maryi. Osoba, która go nosi i która - rozumie się - czyni wszelkie możliwe wysiłki, aby się zbawić, nie może wpaść do piekła. Zatem zawsze będę nosić szkaplerz.

św. Józef Sebastian Pelczar (1842 - 1924)

"Dworzanie noszą na sukniach wyszyte herby i godła swej królowej, a nawet ubranie jej koloru. Podobnie dworzanie Maryi noszą szkaplerz, jakby herb Maryi, na znak, że całe życie poświęcają Jej służbie, że pragną wszędzie bronić Jej honoru i zawsze wstępować w Jej ślady. Ten rodzaj czci, jeżeli z nim łączy się pobożne życie, jest bardzo miły Maryi, a dla nas bardzo korzystny. Szkaplerz bowiem jest z jednej strony godłem, po którym Najświętsza Panna poznaje swoje sługi, z drugiej jest jakby suknią, którą Ona ochrania swe dzieci od mrozu świata i jakby tarczą, w którą je uzbraja do walki."

św. Josemaría Escrivá (1902 - 1975)

"Noś na piersi święty szkaplerz Karmelu. Spośród dewocjonaliów maryjnych - a jest ich wiele i są bardzo piękne - niewiele ma tak zakorzenioną tradycję wśród wiernych i tyle błogosławieństw papieskich. A ponadto, jak bardzo matczyny jest ten przywilej sobotni!"

Św. Maksymilian Maria Kolbe (1894 - 1941)

Szkaplerz, różaniec i Medalik Cudowny: oto trzy rzeczy, które sama Niepokalana raczyła podać na ratunek ludzkości.

Sługa Boży Jan Paweł II (1920-2005)

Misja karmelitańska [Maryi], która bierze początek na Górze Karmel, w Ziemi Świętej, jest związana z szatą. Ta szata nazywa się świętym Szkaplerzem... To piękne, że gorliwa matka troszczy się również o odzienie... Oto Dziewica Karmelu, Matka Świętego Szkaplerza mówi nam o swej macierzyńskiej trosce, o swym zatroskaniu o nasze przyodzianie. Przyodzianiu w sensie duchowym, przyodzianiu łaską Boga i wspomaganiu nas w noszeniu tej szaty zawsze białej... (15 stycznia 1989 roku).

Znak szkaplerza przywołuje zatem dwie prawdy: jedna z nich mówi o ustawicznej opiece Najświętszej Maryi Panny, i to nie tylko na drodze życia, ale także w chwili przejścia ku pełni wiecznej chwały; druga to świadomość, że nabożeństwo do Niej nie może ograniczać się tylko do modlitw i hołdów składanych przy określonych okazjach, ale powinna stanowić "habit", czyli nadawać stały kierunek chrześcijańskiemu postępowaniu, opartemu na modlitwie i życiu wewnętrznym poprzez częste przystępowanie do sakramentów i konkretne uczynki miłosierne, co do ciała i co do duszy.


Polecam stronę:
http://szkaplerz.pl/

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Wt lip 14, 2009 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 11:46
Posty: 83
Post 
Mam pytania co do szkaplerza:

1. Czy po zakupie szkaplerza płóciennego bądź medalika szkaplerznego w sklepie z dewocjonaliami ksiądz musi mi je poświęcić przed założeniem? Nie mam w pobliżu dostępu do zgromadzenia karmelitańskiego..

2. Czy przyjęcie szkaplerza może dokonać każdy ksiądz w dowolnym dniu? Czy takie przyjęcie będzie tak samo ważne jakbym przyjmowała go uroczyście?

3. Jak i gdzie mam wpisać się do księgi Bractwa Szkaplerznego jeśli szkaplerz przyjmuję u siebie na parafii?

4. Czy obecnie zalecany jest także post w środy i soboty?


Śr lip 22, 2009 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 5:49
Posty: 2
Post 
mam takie pytanie, co sie dzieje jezeli osoba która przyjeła szkaplerz z czasem przestaje go nosić? czy ma grzech?


Śr sie 19, 2009 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 18, 2009 12:20
Posty: 20
Post 
Po prostu przestaje działać. Sam nosze Szkaplerz.
Szkaplerz musi być że tak powiem w pobliżu Ciebie.

Szkaplerz może założyć każdy Karmelita lub ksiądz który ma na to zgode od nich.

_________________
I tyle bo po co wiecej


Śr sie 19, 2009 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Przecież to nie szkaplerz "działa" a modlitwa, która się z nim wiąże. Szkaplerz jest jedynie zewnętrznym znakiem, który sam w sobie nic nie może (dzięki Bogu!)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr sie 19, 2009 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 5:49
Posty: 2
Post 
no tak, ale tym samym jezeli przesatje nosic i przestaje sie modlic w tej intencji...


Śr sie 19, 2009 12:02
Zobacz profil
Post 
TheJOZI napisał(a):
Chodzi o Szkaplerz Karmelitański...do tego czasu nie wiedziałem że pierwszy raz trzeba przyjąć z rąk kapłana i od jakichś kilku miesięcy noszę taki, który sam nałożyłełm, wybrałem go ponieważ nosiła go moja mama gdy miałem się urodzin (a miałem nie żyć)...a jeszcze jedno Szkaplerz jest dla mnie zaduży więc owijam go 2 razy wokół szyi, i dwie strony mam na klatce piersiowej...czy tak można?

Przeniesione z: viewtopic.php?p=462317#462317


So wrz 12, 2009 19:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL