Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 18:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 modlitwa a nagość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
Pawel25 napisał(a):
Mimo wszystko uważam ,że to własnie modlitwa nago jest właściwa i modlitwy w których uczestniczy np kilkaset tysięcy ludzi jak podczas Dni Młodzieży w Sydney powinny właśnie tak wyglądać ,
Wówczas byłoby trudniej sie modlić ze względu na pożądanie i wymagałoby to wiekszego wysiłku ze strony obu płci ,ale modlitwa w takiej sytuacji miała by wiekszą wartość


Przeczytaj sobie to co napisałeś i spróbuj sobie wyobrazić. Ja się uśmiałem. Tak przy okazji, to kapłani też nago, czy jednak im byś tego oszczędził?

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


Pn lip 28, 2008 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 15:02
Posty: 171
Post 
Oczywiście ,że kapłani też ,jak wszyscy to wszyscy


Wt lip 29, 2008 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 25, 2004 15:34
Posty: 145
Post 
Pawel25 napisał(a):
A dlaczego wlasciwie czlowiek ma sie wstydzic swojej nagosci skoro tak zostal stworzony ,moim zdaniem ludzie powinni sie zbiorowo modlic nadzy i nie byloby w tym nic zlego ?


Pawełku, proponuję abyś w najbliższą niedzielę przyszedł nago do mojego kościoła parafialnego. Chętnie popatrzę jak się modlisz, może się przyjmie.

_________________
"każdy myśli to co myśli,
myśli sobie moja głowa.
Może w końcu mi sie uda
wypowiedzieć proste słowa."


Wt lip 29, 2008 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 15:02
Posty: 171
Post 
Spoko ,gdzie mieszkasz ,ty też przyjdz na nago to łatwo się znajdziemy


Wt lip 29, 2008 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 25, 2004 15:34
Posty: 145
Post 
Pawel25 napisał(a):
Spoko ,gdzie mieszkasz ,ty też przyjdz na nago to łatwo się znajdziemy


Wiesz, ja jeszcze nie jestem przekonana co do tego typu formy, ciągle niepokoi mnie kwestia zimowych nabożeństw. Nie każdy kościół jest ogrzewany ;) ale w Ciebie wierzę :)

_________________
"każdy myśli to co myśli,
myśli sobie moja głowa.
Może w końcu mi sie uda
wypowiedzieć proste słowa."


Wt lip 29, 2008 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Polecam uwadze :
http://www.jezuici.pl/szara/index.php?a ... 001/grzech

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Wt lip 29, 2008 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Pawel25 napisał(a):
A dlaczego wlasciwie czlowiek ma sie wstydzic swojej nagosci skoro tak zostal stworzony ,moim zdaniem ludzie powinni sie zbiorowo modlic nadzy i nie byloby w tym nic zlego ?


Kon by sie usmial z twojego postu. :D A moze jeszcze ksiadz powinien nago odprawiac Msze Sw. :badgrin:

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt lip 29, 2008 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 28, 2009 11:35
Posty: 66
Post Re: modlitwa a nagość
luk158 napisał(a):
bardzo nurtuje mnie pytanie, czy modlitwa nago jest grzechem?



A kto tak powiedział i gdzie. Nagość lub jej brak to chyba kwestia dobrych obyczajów i każdy żyjący w społeczeństwie mający jako takie uzywanie rozumu, potrafi ocenić gdzie i jak należy się ubrać. Ale np. modlitwa nago w sypialni małżeńskiej może być pięknym doświadczeniem.

_________________
http://feminista007.bloog.pl/


Pn lut 02, 2009 15:56
Zobacz profil
Post 
A mnie się wydawało, że przed Bogiem każdy jest nagi. Bóg widzi na wylot dusze i mało go obchodzi ubranie. Nie szata zdobi człowieka itd.

Więc, w miejscach prywatnych, gdzie nie bulwersują się inni, co za różnica?


Pn lut 02, 2009 16:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
jeśli to modlitwa prywatna to nie ma żadnego grzechu, ale jeśli w szerszym gronie to mógłbyś by powodem nieczystych myśli drugiej osoby. Sama dostałam kiedyś pokutę by staną nago przed lustrem i pomodli się psalmem mówiącym o stworzeniu człowieka.

_________________
Cieszmy się z małych radości


Pn lut 02, 2009 21:00
Zobacz profil
Post 
szczesliwa napisał(a):
jeśli to modlitwa prywatna to nie ma żadnego grzechu, ale jeśli w szerszym gronie to mógłbyś by powodem nieczystych myśli drugiej osoby. Sama dostałam kiedyś pokutę by staną nago przed lustrem i pomodli się psalmem mówiącym o stworzeniu człowieka.


A to jest bardzo słuszny pomysł. Można przy tym zrozumieć, że cielesność, instynkty, sama natura - nie jest tak grzeszna, jak to niektórzy wmawiają.


Pn lut 02, 2009 21:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Nie jest grzeszna w tym wypadku, ze sie jest sam, ale wyobraz sobie nagosc w Kosciele, a przeciez Kosciol to nie dom publiczny.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Cz lut 05, 2009 19:32
Zobacz profil
Post 
Jeśli ktoś jest nagi nie z własnej woli- np. wrzucono go do wiezienia nagiego- to wtedy na pewno nie jest to grzech,...

Jeśli mamy ubranie- a modlimy się nago- to wtedy jest to poważna obraza Boga- moim zdaniem...


Cz lut 05, 2009 19:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 22:50
Posty: 559
Post 
Niby dlaczego obraza Boga? Bóg nas stworzył nagimi. Zostaliśmy stworzeni na jego podobieństwo. Bóg jest nagi??? :-D
Oczywiście wiem, że to niestosowne skojarzenie ale to tak jakbyś powiedziała, że pokazanie się żonie nago to oznaka braku szacunku dla niej :-P

_________________
...


Cz lut 05, 2009 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Sama dostałam kiedyś pokutę by staną nago przed lustrem i pomodli się psalmem mówiącym o stworzeniu człowieka.


:rotfl: to jakiś nieźle odjechany spowiednik musiał być :D

A jeśli chodzi o temat, to ja nie widzę problemu, jeśli załóżmy natchnie Cię w wannie, żebyś porozmawiał z Bogiem. Dziwne by było, gdyby ktoś powiedział: sorry, Panie Boże, zaczekaj chwilkę, bo wiesz... nie wypada, zaraz skończę, ubiorę się i powiem Ci co mnie gryzie...

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Cz lut 05, 2009 22:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL