Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 18:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
 Dyktatury XX w. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
pilaster napisał(a):
A gdzie pilaster tak napisał? Tak samo byli dyktatorami. Ale Gomułka czy Jaruzelski rządzili od Gierka znacznie lepiej.


Tylko nieco więcej krwi mieli na rękach, ale kto by się bawił w takie detale.

Cytuj:
Dopiero od 1956 roku władcy PRL mieli pewien (spory) zakres suwerenności i w ramach tego zakresu można ich rozliczać.


No od 1981 byliśmy tak suwerenni, że mogliśmy sami ze sobą prowadzić wojnę i sami okupywać własny kraj. To dopiero postęp w porównaniu do 1968 czy 1956!

Cytuj:
Poniekąd. Chociaż jednak tak się jakoś dziwnie składa, że tam gdzie ludzie umierają za opowiadanie politycznych dowcipów, to nie uświadczysz ani autostrad ani samochodów. :)


W Chinach nie ma autostrad? Ani samochodów?

Cytuj:
Te czynniki nie są niezależne, zatem nie ma sensu rozpatrywać ich osobno.


Jednakże ich zależność nie jest liniowa.
Cytuj:
Cytuj:
co we władzy Gierka było nielegalne?


To, że jego władza nie przestrzegała prawa, także tego, które sama wprowadziła.

Wg konstytucji PRL władza należała do ludu pracującego miast i wsi, który ją sprawował poprzez demokratyczne wybory organów państwa.

Było tak za Gierka?


Odpowiedź będzie podobna jak w kwestii suwerenności, to Gierek zmienił konstytucję na taką, która odpowiadała (bliżej) rzeczywistości. W szczególności artykuły 3 i 6. Natomiast w całej konstytucji prawie że nie ma odwołania do demokracji, więc nie wiem, o co te pretensje.

Cytuj:
Cytuj:
"Gierek gorszy od Hitlera", to brzmi ciekawie.


Żadnej takiej tezy pilaster nie stawiał. :roll:


Bo to i nie do pilastra było. Przeczytaj jeszcze raz, kogo komentuję.

Cytuj:
W zasadzie nie jest znany pilastrowi ani jeden przykład, w którym zaprowadzenie w danym kraju komunizmu byłoby dla niego lepsze niż ewentualne dostępne wtedy alternatywy. :(

Ale może ktoś taki przykład znajdzie i poda. :roll:


Wszystko zależy od przedziału czasowego. Pinochet i Franko rządzili ok. 17-18 lat, po czym nastąpiły demokratyczne zmiany. Czytałem kiedyś tezę, że gdyby komunizm rządził tylko podobny przedział czasowe w PL, to - gospodarcze - zalety przeważyłyby wagą późniejszą zapaść.


Cytuj:
Bo on akurat broni się sam. Gdyby nie Pinochet, to Chile wyglądałoby dzisiaj jak Wenezuela,


Z tym się mogę zgodzić, Chile mogło - w najgorszym razie - przy "pomocy" USA stać się tym, czym Wenezuela jest dziś. Natomiast twierdzenia, że Chile mogło się stać drugą Północną Koreą odkładam w kąt politycznych fantazji.

_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________


Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:

Więc nadal brniesz w tezę, że między Holocaustem a, niech będzie, Radomiem, jest tylko różnica ilościowa?
Zacytuj gdzie tak napisałem, to się będę tłumaczył :mrgreen:
Z własnych wymysłów tłumacz się sam, zamiast przypisywać je mi.


Tutaj:

Tytuł: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmowy".

Marek_Piotrowski w poście ze środy, maja 22, 2019 15:08 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Dlaczwego Gierka zaliczyłeś do tej samej grupy co Hitlera i Casto?
Jeśli idzie o zbrodniczość, różnica jest jedynie ilościowa, nie jakościowa. Poważna, ale jednak tylko iliściowa.
Jeśli idzie o stosunek do włąsnego państwa, to Hitler i Castro przynajmniej nie zdradzili swojego kraju, utrzymując go w poddaniu okupantowi.



Moją jedyną "fantazją" był Radom. Jeżeli miałeś na myśli jakieś inne zbrodnie Gierka, to nie krępuj się. Jednak to TWOJA teza jest, że między Hitlerem, Castro a Gierkiem jest różnica, cytuję: "Poważna, ale jednak tylko iliściowa.". Koniec cytatu. Pisownia oryginalna.

Cytuj:
Cytuj:
Nawet jeżeli nie to miałeś na myśli, można to tak odczytać.
Aha, Marek nie napisał, ale bert będzie dyskutował z tym, co się bertowi skojarzyło. Więc niech sobie bert "dyskutuje" sam z sobą.


Odpowiedzialność za słowa zawiera też odpowiedzialność za to, jak mogą być odebrane w kontekście. A w kontekście brzmi to tak, jakby w jednym aspekcie (zbrodnie) między tymi panami była tylko "iliściowa" różnica. A w innym aspekcie - Gierek był gorszy.

Cytuj:
Nieistotne. Sprawował władzę z nadania i dla korzyści okupanta.


Nie dyskutuję z pilastrem o istotności ale o legalności.

Cytuj:
Wygląda na to Małgosiu, że nie rozumiesz drukowanego, oraz takich pojęć jak "ilościowa" i "jakościowa". To niestety utrwala moje zdanie o (...gryze się w język).


Powoli mam wrażenie, że nigdy nie wytłumaczysz znaczenia swoich słów. A jak ktoś będzie próbował się domyślić, to będziesz w nieskończoność bawił się w gierkę "Za mądry jestem na was, nigdy nie pojmiecie głębi moich myśli i właściwe znaczenie moich słów".

Cytuj:
Serio? 30-40 milionów trupów się nie liczy?


To nie ja ani Alus zaczęliśmy twierdzić, że różnica ilościowa się nie liczy, że jest "tylko" ilościowa. Skąd teraz taka zmiana argumentacji?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 23, 2019 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Skąd te 60 milionów wymordowanych przez Hitlera?
Trzecia Rzesza była machiną śmierci, ale nie na taką skalę...


Cz maja 23, 2019 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Palmer napisał(a):
Skąd te 60 milionów wymordowanych przez Hitlera?
Trzecia Rzesza była machiną śmierci, ale nie na taką skalę...


Przecież to tylko różnica ilościowa...

Poważna, ale, wiadomo.


Dobra, żarty na bok, przypisywanie Hitlerowi odpowiedzialności za WSZYSTKIE ofiary II Wojny Swiatowej jest podobnie niepoważne, jak przypisywanie Gierkowi ospowiedzialności za WSZYSTKIE ofiary komunizmu na terenie PRL od roku 1944 aż po koniec jego rządów. Tu różnica jakościowa nie istnieje, oba sposoby argumentacji są do bani.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 23, 2019 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
bert04 napisał(a):
Wszystko zależy od przedziału czasowego. Pinochet i Franko rządzili ok. 17-18 lat, po czym nastąpiły demokratyczne zmiany. Czytałem kiedyś tezę, że gdyby komunizm rządził tylko podobny przedział czasowe w PL, to - gospodarcze - zalety przeważyłyby wagą późniejszą zapaść.
Jasne. Jak wiadomo, kraje tzw.demokracji ludowej w 1960-62 tak się rozwinęły, że wyprzedzały gospodarczo Zachód :mrgreen: :mrgreen:


Cytuj:
Cytuj:
Bo on akurat broni się sam. Gdyby nie Pinochet, to Chile wyglądałoby dzisiaj jak Wenezuela,


Z tym się mogę zgodzić, Chile mogło - w najgorszym razie - przy "pomocy" USA stać się tym, czym Wenezuela jest dziś
.Jaasne. To nie komuna, tylko USA spowodowała stan Wenezueli.



Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:

Więc nadal brniesz w tezę, że między Holocaustem a, niech będzie, Radomiem, jest tylko różnica ilościowa?
Zacytuj gdzie tak napisałem, to się będę tłumaczył :mrgreen:
Z własnych wymysłów tłumacz się sam, zamiast przypisywać je mi.


Tutaj:

Tytuł: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmowy".

Marek_Piotrowski w poście ze środy, maja 22, 2019 15:08 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Dlaczwego Gierka zaliczyłeś do tej samej grupy co Hitlera i Casto?
Jeśli idzie o zbrodniczość, różnica jest jedynie ilościowa, nie jakościowa. Poważna, ale jednak tylko iliściowa.
Jeśli idzie o stosunek do włąsnego państwa, to Hitler i Castro przynajmniej nie zdradzili swojego kraju, utrzymując go w poddaniu okupantowi.

[/quote]I gdzie tu moja teza?

Cytuj:
Moją jedyną "fantazją" był Radom.
Jasne. A jak napiszę "Bert napisał, że w Polsce jest jak w III Rzeszy" to będę się mógł tłumaczyć, że "moją jedyną fantazją była >>III Rzesza<<"? :mrgreen:

Cytuj:
Jeżeli miałeś na myśli jakieś inne zbrodnie Gierka, to nie krępuj się. Jednak to TWOJA teza jest, że między Hitlerem, Castro a Gierkiem jest różnica, cytuję: "Poważna, ale jednak tylko iliściowa.". Koniec cytatu. Pisownia oryginalna.
Tak, tylko ilościowa. Tamci poszli dalej w liczbie trupów - powód był ten sam i logika dziejów ta sama.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Nawet jeżeli nie to miałeś na myśli, można to tak odczytać.
Aha, Marek nie napisał, ale bert będzie dyskutował z tym, co się bertowi skojarzyło. Więc niech sobie bert "dyskutuje" sam z sobą.


Odpowiedzialność za słowa zawiera też odpowiedzialność za to, jak mogą być odebrane w kontekście.
Przes Berta, który sam nie wierzy w swoije interpretacje moich słów?
Cytuj:
A w kontekście brzmi to tak, jakby w jednym aspekcie (zbrodnie) między tymi panami była tylko "iliściowa" różnica.A w innym aspekcie - Gierek był gorszy.
Dokładnie tak jest.
Cytuj:

Cytuj:
Nieistotne. Sprawował władzę z nadania i dla korzyści okupanta.

Nie dyskutuję z pilastrem o istotności ale o legalności.
O legalności władzy przyniesionej na bagnetach w ogóle nie ma mowy.

Cytuj:
Cytuj:
Wygląda na to Małgosiu, że nie rozumiesz drukowanego, oraz takich pojęć jak "ilościowa" i "jakościowa". To niestety utrwala moje zdanie o (...gryze się w język).


Powoli mam wrażenie, że nigdy nie wytłumaczysz znaczenia swoich słów.
Zajrzyj do słownika. Nie wprowadzam tu własnych pojęć.
Cytuj:
A jak ktoś będzie próbował się domyślić, to będziesz w nieskończoność bawił się w gierkę "Za mądry jestem na was, nigdy nie pojmiecie głębi moich myśli i właściwe znaczenie moich słów".
Nie, nie sądzę. Jeśli idzie o Ciebie, to myślę, że tylko udajesz głupiego.
Cytuj:
Cytuj:
Serio? 30-40 milionów trupów się nie liczy?


To nie ja ani Alus zaczęliśmy twierdzić, że różnica ilościowa się nie liczy, że jest "tylko" ilościowa. Skąd teraz taka zmiana argumentacji?
Gdzie napisałem, że różnica ilościowa się nie liczy? Znowu masz zwidy?

Cytuj:
Dobra, żarty na bok, przypisywanie Hitlerowi odpowiedzialności za WSZYSTKIE ofiary II Wojny Swiatowej jest podobnie niepoważne, jak przypisywanie Gierkowi ospowiedzialności za WSZYSTKIE ofiary komunizmu na terenie PRL od roku 1944 aż po koniec jego rządów.
A czemu nie? Bo osobiście nie mordowali?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz maja 23, 2019 14:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Quinque napisał(a):
pilaster napisał(a):
Doprawdy? Jak wyglądały Niemcy na początku rządów Hitlera


Bardzo źle


Doprawdy? W porównaniu z resztą krajów europejskich?


Cytuj:
Cytuj:
i na końcu


Jeszcze gorzej

Ale co to ma do rzeczy?


To, że jak władza pogarsza sytuację swojego kraju względem innych podobnych krajów, a zwłaszcza jeżeli pogarsza ją tak drastycznie jak władza Hitlera, to znaczy że jest to bardzo zła władza.


Cytuj:
Skoro, Hitler przynajmniej przez jakiś czas sprawił że ludziom żyło się lepiej


Hmm.. Jakby Quinque strzelić heroinę w żyłę, to przez jakiś czas będzie on po prostu wniebowzięty. :)

Ale jednak nie zalecałby pilaster. :roll:


bert04 napisał(a):
pilaster napisał(a):
A gdzie pilaster tak napisał? Tak samo byli dyktatorami. Ale Gomułka czy Jaruzelski rządzili od Gierka znacznie lepiej.


Tylko nieco więcej krwi mieli na rękach, ale kto by się bawił w takie detale.


Właśnie. Nie po tym władzę się ocenia. Chyba że bert04 chce postawić tezę że Piłsudski, albo nawet i Witos, byli gorsi od Gomułki :roll:

Cytuj:
Cytuj:
Dopiero od 1956 roku władcy PRL mieli pewien (spory) zakres suwerenności i w ramach tego zakresu można ich rozliczać.


No od 1981 byliśmy tak suwerenni,


Owszem. Jaruzelski był wobec Moskwy bardziej suwerenny niż Gierek czy Gomułka. Dlatego nie ma sensu obwiniać tych dwóch ostatnich, że np. nie przeprowadzili prywatyzacji PGRów. A Jaruzelskiego - owszem.

Cytuj:
Cytuj:
Poniekąd. Chociaż jednak tak się jakoś dziwnie składa, że tam gdzie ludzie umierają za opowiadanie politycznych dowcipów, to nie uświadczysz ani autostrad ani samochodów. :)


W Chinach nie ma autostrad? Ani samochodów?


No bez jaj. Jaki jest poziom życia w Chinach, a jaki w USA?

Samochody i autostrady to był wyznacznik cywilizacji w połowie XX wieku. Dzisiaj są inne.

Cytuj:
Cytuj:
co we władzy Gierka było nielegalne?


To, że jego władza nie przestrzegała prawa, także tego, które sama wprowadziła.

Wg konstytucji PRL władza należała do ludu pracującego miast i wsi, który ją sprawował poprzez demokratyczne wybory organów państwa.

Było tak za Gierka?


Odpowiedź będzie podobna jak w kwestii suwerenności, to Gierek zmienił konstytucję na taką, która odpowiadała (bliżej) rzeczywistości. W szczególności artykuły 3 i 6. Natomiast w całej konstytucji prawie że nie ma odwołania do demokracji, więc nie wiem, o co te pretensje.[/quote]

Art 2 konstytucji PRL:

Cytuj:
1. Lud pracujący sprawuje władzę państwową przez swych przedstawicieli, wybieranych do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i do rad narodowych w wyborach powszechnych,
równych, bezpośrednich, w głosowaniu tajnym
.
2. Przedstawiciele ludu w Sejmie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i w radach narodowych
są odpowiedzialni przed swymi wyborcami i mogą być przez nich odwoływani.


Cytuj:
Cytuj:
W zasadzie nie jest znany pilastrowi ani jeden przykład, w którym zaprowadzenie w danym kraju komunizmu byłoby dla niego lepsze niż ewentualne dostępne wtedy alternatywy. :(

Ale może ktoś taki przykład znajdzie i poda. :roll:


Wszystko zależy od przedziału czasowego. Pinochet i Franko rządzili ok. 17-18 lat, po czym nastąpiły demokratyczne zmiany. Czytałem kiedyś tezę, że gdyby komunizm rządził tylko podobny przedział czasowe w PL, to - gospodarcze - zalety przeważyłyby wagą późniejszą zapaść.


To dlaczego w żadnym kraju komunistycznym demokratyczne zmiany nie nastąpiły wtedy, kiedy to - gospodarcze - zalety przeważyłyby wagą późniejszą zapaść?


Cytuj:
Cytuj:
Bo on akurat broni się sam. Gdyby nie Pinochet, to Chile wyglądałoby dzisiaj jak Wenezuela,


Z tym się mogę zgodzić, Chile mogło - w najgorszym razie - przy "pomocy" USA stać się tym, czym Wenezuela jest dziś.


Przy pomocy USA? Chyba Kuby i ZSRR. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz maja 23, 2019 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Mnie szokuje reżim katolickiego(?) dyktatora gen.Franco:
W 1936 r. frankiści założyli pierwszy obóz koncentracyjny w zamku El Hecho w Ceucie. Pierwszy, ale nie jedyny. Do hiszpańskich obozów trafiali (często bez wyroku sądowego) republikanie, opozycjoniści, homoseksualiści i pospolici przestępcy. Powstały w 1937 r. obóz w Miranda de Ebro był oparty na modelu stosowanym w III Rzeszy, a jego organizację wspierały SS i Gestapo.
Represje wobec republikanów i lewicowców trwały także po zakończeniu wojny. Do 1952 r. 50 tysięcy osób skazano na karę śmierci, z tego wykonano około połowę wyroków. Według słów jednego z hiszpańskich biskupów, potrzebny był skalpel, by odsączyć ropę z wnętrzności Hiszpanii.

Jak zauważył polski historyk Paweł Machcewicz, dla porównania w czasach stalinowskich (od 1944 do 1956 roku) w Polsce wykonano kilka tysięcy wyroków śmierci (prawdopodobnie 3-4 tysiące). Ogólną liczbę ofiar (zabójstw i egzekucji) reżimu frankistowskiego Antony Beevor szacuje na 200 tysięcy osób.
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/ ... -franco/#3
Frankiści odbierali matkom noworodki i przekazywali je swoim poplecznikom na wychowanie (handel dziećmi!)
https://twojahistoria.pl/2018/06/27/czy ... j-sprawie/
Smutne i szokujące jest też to, w co trudno uwierzyć, że nasz Kościół katolicki prawdopodobnie wspierał ten ludobójczy i niechrześcijański reżim.
Niedługo po wojnie kardynał Goma wzywał: "Niech w Hiszpanii nie będzie żadnego prawa, żadnego urzędu, żadnej instytucji, żadnej gazety, które byłyby obojętne lub wrogie wobec Boga i Jego Kościoła!". Czy celem Kościoła była teokracja?

- Tak. To był czas zupełnie otwartego sojuszu ołtarza z tronem albo inaczej mówiąc - krzyża i miecza. Wyrazem tego sojuszu była ideologia "narodowego katolicyzmu". W myśl tej ideologii nikt nie mógł być Hiszpanem, nie będąc równocześnie katolikiem. Każdy Hiszpan, który nie był katolikiem, był uważany za złego patriotę. Hiszpania krytyczna, Hiszpania agnostyczna była z tego projektu całkowicie wykluczona.

http://wyborcza.pl/1,75248,139987.html


Cz maja 23, 2019 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
To może zacznij od tego czym się ta wojna domowa zaczęła. Mylisz agresorów z ofiarami.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz maja 23, 2019 15:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
pilaster napisał(a):
Doprawdy? W porównaniu z resztą krajów europejskich?


Owszem. Niemcy na wskutek kryzysu z 1929 roku bardzo ucierpiały. Jeszcze w Styczniu 1933 bezrobocie w Niemczech wynosiło ok. 30%. W Polsce w tym samym okresie był taki sam albo zbliżony. Ale to Polska była(żadna nowość) wiochą Europy. Nie ma więc co porównywać się do byłego mocarstwa

Cytuj:
To, że jak władza pogarsza sytuację swojego kraju względem innych podobnych krajów, a zwłaszcza jeżeli pogarsza ją tak drastycznie jak władza Hitlera, to znaczy że jest to bardzo zła władza


Sytuacja Niemiec już była beznadziejna

Ps: Franko zrobił to ci trzeba było. Jego działania są w pełni usprawiedliwone

proteom napisał(a):
Do hiszpańskich obozów trafiali (często bez wyroku sądowego) republikanie


No rzeczywiście straszne. Zamykano w więzieniach ludzi którzy okrucieństwem dorównywali nazistom


Cz maja 23, 2019 15:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Marek_Piotrowski napisał(a):
To może zacznij od tego czym się ta wojna domowa zaczęła. Mylisz agresorów z ofiarami.

Niczego nie mylę. Reżim gen.Franco był bestialski i miał wsparcie, również po wojnie, sporej części hiszpańskiego Kościoła katolickiego. Frankiści odbierali matkom noworodki i przekazywali je swoim poplecznikom na wychowanie (handel dziećmi!) - czym to usprawiedliwisz? Represje wobec republikanów i lewicowców trwały także po zakończeniu wojny. Do 1952 r. 50 tysięcy osób skazano na karę śmierci, z tego wykonano około połowę wyroków. Według słów jednego z hiszpańskich biskupów, potrzebny był skalpel, by odsączyć ropę z wnętrzności Hiszpanii. Republikanie, w tym wspierający ich komuniści też byli zbrodniarzami, ale to nie usprawiedliwia prześladowania po wojnie ludzi podejrzanych o lewicowe poglądy (więzienia, tortury, zabójstwa, brak normalnych procesów sądowych), jak i homoseksualistów (zakłady psychiatryczne). Cel nie uświęca środków Marku. Czytałeś Antony Beevor, Walka o Hiszpanię 1936-1939,? Katolicka(?) rodzina gen.Franco dorobiła się olbrzymiej fortuny, i bynajmniej nie dzięki swojej ciężkiej pracy, ale ... kradzieży
Gdy jej ojciec pozostawał u władzy, cała rodzina nabywała za śmieszne sumy liczne posiadłości ziemskie, w których zakładała m.in. przedsiębiorstwa mleczarskie, drzewne, plantacje chmielu – produkty tam powstałe kupowali po zawyżonych cenach odbiorcy państwowi. Generał i jego żona chętnie też przywłaszczali sobie dzieła sztuki lub zabytkowe meble, a także wszelkie prezenty od zagranicznych delegacji (i „spontaniczne” dary od zwykłych obywateli, np. wille), które w teorii powinny przejść na własność skarbu państwa
http://wyborcza.pl/7,75399,22860446,zma ... czyla.html


Cz maja 23, 2019 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Quinque


Cytuj:
Ps: Franko zrobił to ci trzeba było. Jego działania są w pełni usprawiedliwone



Ty jesteś zdrowy psychicznie, czy uprawiasz trolling? Może najpierw przeczytaj Antony Beevor, Walka o Hiszpanię 1936-1939, a potem zabieraj głos. Zresztą zbrodniczość tej dyktatury jest oczywista, dyskusyjna jest jedynie skala.


Cz maja 23, 2019 16:07
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Quinque napisał(a):
Ps: Franko zrobił to ci trzeba było. Jego działania są w pełni usprawiedliwone

Usprawiedliwione przez nacjonalistów, ale czy także przez Boga?


Cz maja 23, 2019 16:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Gdy wojsko ruszało dalej, do akcji przystępowali członkowie Falangi i karliści. Teraz oni urządzali czystkę wyławiając i likwidując działaczy politycznych i społecznych lewicy. Podejrzani byli intelektualiści, lekarze, nauczyciele, dziennikarze, pisarze i generalnie wszyscy uznawani za liberałów lub lewicowców. Tak zginął np. poeta Federico Garcia Lorca, rozstrzelany w sierpniu 1936 r. w pobliżu Grenady.

Jego zabójca, należący do Falangi właściciel ziemski, Juan Luis Trescastro, miał powiedzieć: Zabiliśmy Federica Garcię Lorcę. Ponieważ był pedałem, strzeliłem mu dwa razy w dupę. Dochodziło do takich absurdów, że rozstrzeliwano maszynistki pracujące w komitetach rewolucyjnych. Z kolei znany brytyjski historyk Antony Beevor podaje w swojej książce „Walka o Hiszpanię 1936-1939”, że w miejscowości Huesca rozstrzelano sto osób oskarżonych o przynależność do masonerii, gdy tymczasem miejscowa loża nie miała nawet tuzina członków…


Cz maja 23, 2019 16:12
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
proteom napisał(a):
Quinque

Cytuj:
Ps: Franko zrobił to ci trzeba było. Jego działania są w pełni usprawiedliwone


Ty jesteś zdrowy psychicznie, czy uprawiasz trolling? Może najpierw przeczytaj Antony Beevor, Walka o Hiszpanię 1936-1939, a potem zabieraj głos. Zresztą zbrodniczość tej dyktatury jest oczywista, dyskusyjna jest jedynie skala.


O trolling oskarża mnie osoba która wiedzę czerpie z Gazety Wyborczej. Broń dalej Republikanów ludzi którzy mordowali kogo popadnie w imię "walki z wladzą"

Zbrodniczość tej dyktatury jest oczywista. Ale tylko w głowach antyklerykałów i wojującej lewicy


Cz maja 23, 2019 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Quinque napisał(a):
proteom napisał(a):
Quinque

Cytuj:
Ps: Franko zrobił to ci trzeba było. Jego działania są w pełni usprawiedliwone


Ty jesteś zdrowy psychicznie, czy uprawiasz trolling? Może najpierw przeczytaj Antony Beevor, Walka o Hiszpanię 1936-1939, a potem zabieraj głos. Zresztą zbrodniczość tej dyktatury jest oczywista, dyskusyjna jest jedynie skala.


O trolling oskarża mnie osoba która wiedzę czerpie z Gazety Wyborczej. Broń dalej Republikanów ludzi którzy mordowali kogo popadnie w imię "walki z wladzą"

Zbrodniczość tej dyktatury jest oczywista. Ale tylko w głowach antyklerykałów i wojującej lewicy

Łżesz jak bura suka. Nie bronię republikanów - też byli zbrodniarzami. Reżim generała Franco jest obiektywnie zbrodniczy i niechrześcijański, a liczne fakty to potwierdzające znajdziesz choćby u Beevora.
Jeśli czyny są wewnętrznie złe, dobra intencja lub szczególne okoliczności mogą łagodzić ich zło, ale nie mogą go usunąć” – pisał w encyklice „Veritatis splendor” św. Jan Paweł II.


Cz maja 23, 2019 16:23
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Quinque napisał(a):
Broń dalej Republikanów
Co to za zerojedynkowość? Fakt, że ktoś uważa wsadzanie ludzi do obozów za naganne nie oznacza, że broni wszystkich postępków wsadzanych.


Cz maja 23, 2019 16:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL