Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 103  Następna strona
 Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Wpisy @pilastra ignoruję, prosiłem aby nie pisał w moich tematach ale na jego obsesyjno-kompulsywne zachowania nic nie poradzę. Po prostu nie czytam. Przeczytałem kilka i to był bełkot, erystyka i linki do jego bloga, czyli spam.

Mam chyba prawo jako rzymski katolik do niepokoju, że coś złego dzieje się w KK w temacie kłamliwej i szkodliwej wiary w ewolucjonizm :?:

Oczekuję uczciwej dyskusji a nie ataków personalnych.
Jeśli uważasz, że napisałem idiotyzmy do to uzasadnij albo... nie wpisuj się.


Śr gru 02, 2015 11:17
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Dopoki bedziesz ignorowal fakty potwierdzajace ewolucje, to nie ma o czym rozmawiac.
Tupiesz nogami, ze zadnej ale to zadnej ewolucji byc nie moglo, bo to atak na twoja wuare.

Moze masz problem ze swoja wiara?


Śr gru 02, 2015 11:22
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Kael napisał(a):
Dopoki bedziesz ignorowal fakty potwierdzajace ewolucje, to nie ma o czym rozmawiac.
Tupiesz nogami, ze zadnej ale to zadnej ewolucji byc nie moglo, bo to atak na twoja wuare.

Moze masz problem ze swoja wiara?


Nie ma żadnych ewolucyjnych faktów ani naukowych dowodów.
Są co najwyżej marne poszlaki mocno naciągane przez ewolucjonistów.
Znam hipotezy ewolucjonistów i są nielogiczne, nie oparte na na obserwacjach, nie poparte eksperymentami, nie dają możliwości przewidywania kierunku ewolucji.
Są po prostu nienaukowe.
Ewolucjonizm to jedno z największych oszustw XIX i XX wieku.

Do tego ewolucjonizm jest ewidentnie niezgodny z Pismem Świętym.


Śr gru 02, 2015 11:39

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Wpisy @pilastra ignoruję, prosiłem aby nie pisał w moich tematach ale na jego obsesyjno-kompulsywne zachowania nic nie poradzę. Po prostu nie czytam. Przeczytałem kilka i to był bełkot, erystyka i linki do jego bloga, czyli spam.


Erystyką są Twoje odmowy odnoszenia sie do arumentów, podania znaczenia pojęć, kiórymi się posługujesz i ciagłe ad personam do pilastra, kóry pisze w pęłni merytorycznie.

Ale faktycznie - nie ma o czym z Toba gadać, skoro nie interesują Cię argumenty tylko własne pustosłowie.

spin napisał(a):
Znam hipotezy ewolucjonistów i są nielogiczne, nie oparte na na obserwacjach, nie poparte eksperymentami, nie dają możliwości przewidywania kierunku ewolucji.


Jest dokładnie odwrotnie, ale skąd miałbyś to wiedziec, skoro dałeś dowód temu, że nie znasz nawet znaczenia pojęcia ewolucja.

Miłego kiszenia się.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 02, 2015 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
wg darwinistów człowiek, to zwykły ssak, taka nieco mądrzejsza małpa, więc walka o byt i dobór naturalny są bardzo wskazane.
Po co darwinistka miałaby urodzić dziecko z wykrytą trisomią 21 :?:
Na szkodę gatunkowi :?:


Wbrew powszechnym wyobrażeniom w ewolucji nie chodzi o żadne "dobro gatunku" i żaden osobnik się takim "dobrem" nie kieruje. W ewolucji chodzi o zmaksymalizowanie udziału swoich genów w kolejnych pokoleniach i może się zdarzyć, że prowadzi to do wymarcia gatunku. Najostrzejsza rywalizacja o zasoby zawsze odbywa się wewnątrz gatunku. Rywalizacja międzygatunkowa jest z reguły słabsza, bo dwa różne gatunki nigdy nie zajmują dokładnie tej samej niszy ekologicznej.

Cytuj:
Spartanie stosowali dobór naturalny. Kalekie dzieci zrzucali ze skały


Bo byli kreacjonistami :)

To nie jest dobór naturalny, tylko kreacjonistyczny właśnie :) Inteligentny projektant decydował kto jest 'lepszym' osobnikiem, a kto "gorszym".

Podobnie nazizm, wbrew werbalnym deklaracjom, był kreacjonistyczny, bo kryteria kreacjonistyczne (arbitralne decyzje inteligentnego projektanta), a nie ewolucyjne decydowały w nim o sukcesie, lub porażce. Gdyby naziści byli darwinistami, to z faktu nadreprezentacji żydów w zawodach 'inteligenckich' (lekarzy, prawników, etc) wyciągnęliby wniosek, że żydzi są wyższą rasą od aryjczyków 8)

Komunizm z kolei był lamarkistowski, zdecydowany zmienić naturę ludzką poprzez pracę. :D

Oba te systemy realnie do darwinizmu były nastawione niechętnie i jak mogły powstrzymywały jego popularyzację. Swego czasu za nauczanie genetyki można było dostać nawet 10 lat łagru (podobnie za propagowanie "kleszego wymysłu" o tzw wielkim wybuchu), a i później nie było łatwo. Nieprzypadkowo pierwszy prawdziwy podręcznik do ewolucji został wydany w Polsce dopiero w ...XXI wieku (w oszałamiającym wprost nakładzie 1000 egzemplarzy, słownie tysiąca). Bestsellerowe publikacje Dawkinsa "Samolubny gen", "Fenotyp rozszerzony" i "Ślepy zegarmistrz" tez musiały na polskie wydanie czekać do upadku komuny.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr gru 02, 2015 12:08
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Czy ktos kiedykolwiek spotkal sie z wychodowaniem np. psa z kota, czy jakiegokolwiek innego zwierzecia jednego gatunku z innego, podczas hodowli? Uskuteczniane jest kkrzyzowanie roznych gatunkow, jak np. konia z oslem dajace mula, ale nie da sie rozmnozyc muly miedzy nimi samymi, bo sa bezplodne.
Przez tysiace lat ludzie zajmuja sie chodowla, selekcja, krzyzowaniem, itp. wiec prawdopodobienstwo wystapienia choc jednego przypadku przejscia jednego gatunku w inny podczas takich hodowli jest wyzsze niz w naturze na przestrzeni miliona lat.
Wiec, co tu jest bardziej prawdopodobne, ewolucja, czy kreacja?


Śr gru 02, 2015 12:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Wpisy @pilastra ignoruję,


Oczywiście. :) Wyznawcy sekty kreacjonistycznej mają przykazane, żeby nigdy nie wdawać sie w polemiki merytoryczne. Bo zawsze je przegrywają :biggrin:

Cytuj:
Mam chyba prawo jako rzymski katolik do niepokoju, że coś złego dzieje się w KK w temacie kłamliwej i szkodliwej wiary w ewolucjonizm


Katolickość spina jest bardzo wątpliwa, co zauważył także Soul :) Zresztą spin zieje herezjami (np tą o rzekomej dualności chrześcijaństwa) po wszystkich wątkach

Cytuj:
Nie ma żadnych ewolucyjnych faktów ani naukowych dowodów.


Jeszcze tylko 991 razy i stanie się to prawdą. :)


Cytuj:
Znam hipotezy ewolucjonistów


Nic podobnego, nie zna spin. :roll:

sapper

Cytuj:
...wychodowaniem...


Cytuj:
...chodowla...



Aha... :roll:

Cytuj:
Czy ktos kiedykolwiek spotkal sie z wychodowaniem np. psa z kota, czy jakiegokolwiek innego zwierzecia jednego gatunku z innego, podczas hodowli?


Na szczęście nikt. Bo gdyby do takiego zdarzenia doszło, oznaczałoby to niezależne wyewoluowanie (wyhodowanie) tego samego gatunku (z definicji gatunku) więcej niż raz, co zgodnie z teorią ewolucji jest niemożliwe. Wydarzenie takie obaliłoby od razu teorię ewolucji. :)

Cytuj:
Przez tysiace lat ludzie zajmuja sie chodowla, selekcja, krzyzowaniem, itp. wiec prawdopodobienstwo wystapienia choc jednego przypadku przejscia jednego gatunku w inny podczas takich hodowli jest wyzsze niz w naturze na przestrzeni miliona lat.


I owszem, wielokrotnie do takich wydarzeń dochodziło. Tak powstały takie gatunki jak np Zea mays, Bos taurus, czy Oryza sativa Ale nigdy nie był to gatunek, który już wcześniej istniał.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr gru 02, 2015 12:54
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Sir Fred Hoyle, brytyjski matematyk, astronom, kosmolog i astrofizyk tak powiedział o możliwości samoistnego powstania białka z aminokwasów.
"Na złomowisku są wszystkie części i fragmenty Boeinga-747, porozkręcane i chaotycznie porozrzucane. Trąba powietrzna przypadkowo przechodzi przez złomowisko. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że po jej przejściu znajdziemy tam w pełni złożony 747, gotowy do lotu?"
:lol:

Ja proponuję ewolucjonistom prostsze zadanie. Niech wrzucą do pustego bębna betoniarki jakieś żelastwa i porozkręcane części najprostszej maszynki do mięsa, takiej ze śrubą Archimedesa, korbką, sitkiem, nakrętką, imadełkiem i korpusem i niech mieszają to powiedzmy rok. Czy maszynka do mięsa się złoży od tego bezrozumnego jak ewolucja mieszania :?:
Wg darwinistów tak, poskręca się.

Inne cytaty ww "sera".

"Prawdopodobieństwo powstania choćby jednego z polimerów żywych organizmów przez przypadek jest takie samo jak prawdopodobieństwo, że całkowicie wypełniający przestrzeń Układu Słonecznego niewidomi, obracający w rękach kostkę Rubika, ułożą ją prawidłowo i równocześnie."

"Nieważne jak olbrzymie środowisko jest brane pod uwagę, życie nie mogło mieć przypadkowego początku. Stada małp bębniące na chybił trafił na maszynach do pisania nie mogłyby wyprodukować dzieł Szekspira z tej praktycznej przyczyny, że cały dostępny obserwacjom wszechświat nie jest wystarczająco olbrzymi by pomieścić niezbędne hordy małp, niezbędne maszyny do pisania i, z pewnością, niezbędne śmietniki, do których wyrzucano by nieudane próby. Tak samo rzecz ma się z żywą materią."


Śr gru 02, 2015 16:05
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Mhm, abstahując od prawdopodobieństwa, które zapewne wyłoży pilaster, jak tylko się zjawi (OIMW kreacjoniści i ich "autorytety" popełniają szkolny błąd rachunkowy), to części jakakiejkolwiek ludzkiej maszyny stanowią bardzo zły model dużych molekuł chemicznych, które są (a) giętkie, (b) lepkie i dopiero potem (c) zębate. Nadto żądanie złożenia Boeinga jest złośliwym wybiegiem; należy żądać złożenia maszyny braci Wright, od której zaczęła się historia samolotów. Upraszczam oczywiście; to jest język, który spin zrozumie.


Śr gru 02, 2015 16:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
My dobrze znamy te powyższe cytaty, bo były powtarzane aż do omdlenia. Dyskutowaliśmy o tym wielokrotnie i wykazywaliśmy, dlaczego są błędne, to znaczy sprzeczne z teorią ewolucji.

Zauważyć można natomiast, że z tego, co piszesz, wynika, iż Jan Paweł II, pełniąc obowiązki papieża, zachował się jak ignorant i nie zapoznał z tematem, ws. którego oficjalnie wygłaszał swoje stanowisko. Właściwie to musiał zupełnie nic o tym nie wiedzieć, bo przecież błędność teorii ewolucji jest taka oczywista.

Pomijając już prawie wszystkich biologów świata, ponieważ oni uznają TE.

Niewątpliwie jesteś też lepszym teologiem niż papież, bo papież uważał, że TE jest niesprzeczna z wiarą, a Ty uważasz, że istnieją tu poważne i jednoznaczne sprzeczności.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 02, 2015 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Ewolucjonizm jest szerszym pojęciem niż tylko ewolucja biologiczna (rzekoma ewolucja oczywiście).
Ewolucjonizm obejmuje ewolucję wszechświata, galaktyk, gwiazd, ewolucję chemiczną, powstanie życia, ewolucję biologiczną itp.
owszem, wszystko ewoluuje wg takiego samego schematu, ale mówlilismy o ewolucji darwinowskiej, czyli, w domyśle- biologicznej.

Cytuj:
Co wg ciebie jest doskonale udokumentowane, ewolucja biologiczna?
Dawaj dowody, bo nie mogę się doczekać.
Tak, biologicza. Najważniejsze, ze są dowody materialne (a nie tylko teoretyczne rozwazania) i ze jest ich bardzo dużo. Oczywiscie nie da sie tutaj zaprezentować dowodów, napisano na to zbyt wiele prac. Zachecam do przeczytania ksiązek o ewolucji, a nie tylko tych antyewolucyjnych. Wtedy poznasz szczegóły.
Na przykładzie człowieka mozna powiedzieć, ze znaleziono pozostałości z rożnych okresów (datowane), rożniące sie budową, z czego ułożono chronologię rozwoju prowadzącą do wspólczesnej formy: homo sapiens.

Cytuj:
WW nie musiało być wg grupy fizyków austriackich, angielskich i amerykańskich. Wystarczy obrót wszechświata i to dowolnie mały. Pisałem o tym wcześniej.
Teraz jest w Polsce Roger Penrose, poczytaj jakie robi podśmiechujki z teorii strun, teorii wiecznej inflacji, zderzających się bran i innych "teorii". Fizycy wg niego często po prostu fantazjują i wprowadzają rozmaite "mody". Moda na WW moim zdaniem się kończy. Będzie moda na model holograficzny wszechświata, więc papież Franciszek pospieszył się z uznaniem teorii WW.
Osobiscie bardzo wątpie w prawdziwosć teorii WW, ale daj spokój z Pencrosem, bo i z jego koncepcji mozna sie tak samo pośmiać jak i z innych. On jest głównie matematykiem, a fizykiem wyłacznie teoretycznym, który fantazjuje tak samo jak inni.
Żadna z teorii powstania (badź niepowstania) Wszechświata nie jest dobrze udokumentowana, wiec raczej trzeba szukać mocnych dowodów niż skupiać sie na krytyce.

Cytuj:
Ja nie wiem, czy to jest takie fajne, bo albo jesteśmy religijni i ufamy Bogu, wierzymy w Pismo albo usiłujemy świat opisać naukowo po świecku
Z tym sie akurat zgadzam i nie widzę możliwosci pogodzenia.
Cytuj:
ale jak widać jesteśmy niestety za mało bystrzy i co raz to częściej upadają rozmaite "naukowe" teorie.
Ale z tym sie nie zgadzam. Owszem, nauka idzie drogą krętą (i trudno sie spodziewać aby było inaczej), ale jednak do przodu a nie do tyłu. Wystarczy porównać stan naszej wiedzy i techniki choćby 150 lat temu i dzisiaj. Upadają niektóre teorie i są zastępowane nowymi, ale dzieje sie tak chyba tylko z teoriami niedostatecznie zweryfikowanymi.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr gru 02, 2015 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Sir Fred Hoyle, brytyjski matematyk, astronom, kosmolog i astrofizyk tak powiedział o możliwości samoistnego powstania białka z aminokwasów.
[i]"Na złomowisku są wszystkie części i fragmenty Boeinga-747, porozkręcane i chaotycznie porozrzucane. Trąba powietrzna przypadkowo przechodzi przez złomowisko. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że po jej przejściu znajdziemy tam w pełni złożony 747, gotowy do lotu?"
Serio? Jak na ateistę i zwolennika wiecznego Wszechświata, nieco dziwne stanowisko.

Cytuj:
Ja proponuję ewolucjonistom prostsze zadanie. Niech wrzucą do pustego bębna betoniarki jakieś żelastwa i porozkręcane części najprostszej maszynki do mięsa, takiej ze śrubą Archimedesa, korbką, sitkiem, nakrętką, imadełkiem i korpusem i niech mieszają to powiedzmy rok. Czy maszynka do mięsa się złoży od tego bezrozumnego jak ewolucja mieszania :?:
Wg darwinistów tak, poskręca się.
Z tego wynika, ze kompletnie nie rozumiesz mechanizmu ewolucji. Nikt nie twierdzi, że coś sie przypadkowo poskładało z wielu elementów, ale ze zachodziły kolejne procesy, powoli i stopniowo.
Chcesz eksperymentu to sobie zrób, bo mnie się kiedyś zrobił przypadkowo. Z lenistwa wrzuciłem do pralki automatycznej troche butelek wielkości 1-1,5 litra, oraz ich nakrętki (wielkosci jak butelek z mleka lub nieco większe). Nie do konca byłęm usatysfakcjonowany efektami mycia, gdyz część butelek sama sie zakręciła. Podobnie bedzie miał z betoniarką. Wprawdzie cała maszynka sie nie złoży, ale śroba lub korbka wcześniej czy później wpadnie do korpusu; jest to kwestai godzin, nie roku.
Taka mała zmiana, jak połączenie sie dwoch w jakiś sposób pasujących do siebie elementów, jest punktem wyjscia do kolejnej zmiany.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr gru 02, 2015 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Soul napisał(a):
Qwerty napisał(a):
Nawet na tym forum spotkałem się z osobami, które wątpiły, odchodziły od wiary z tego powodu.

Gdzie?? Kto? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem na forum albo mi umknęło.


Ot np. tutaj:

Cytuj:
Moja wiara ciągle się zmienia, czasem zupełnie znika przez to, że nie znajduję odpowiedzi na pytania czy problemy które przynosi życie. Często bywam w szpitalu np na OIOMie noworodkowym, gdzie leżą i powoli, w cierpieniach umierają dzieci z niesamowitymi wręcz wadami, onkologia dziecięca też wydaje mi się nie na miejscu w stworzeniu dobrego Boga.


Cytuj:
cierpienie i śmierć są nieodłącznym elementem natury której elementem jesteśmy, bez niej nie powstalibyśmy, bo nie byłoby doboru naturalnego i ewolucji. Ewolucja to nie bajka, to fakt za którym świadczy każde kolejne odkrycie, a żadne nowe odkrycia jakoś nie mogą jej podważyć. Świat istot żywych został stworzony z cierpieniem. Takie są fakty, których nie da się zanegować.


Cytuj:
Kiedy mam wątpliwości i się nimi dzielę, zawsze słyszę to samo: "cierpienie na ziemi jest, bo ludzie są źli".. A dinozaury co robiły? Jadły koniczynkę czy się nawzajem pożerały?; "Bóg nie stworzył cierpienia i śmierci lecz szatan" To szatan skusił też dinozaury? Przecież za ich kadencji na ziemi też nie było <chyba> jak w raju.. Po coś miały te szczęki..
Przepraszam za mój ton, ale chciałbym w końcu od kogoś usłyszeć jakieś sensowne wytłumaczenie, które pozwoli mi pogodzić wiarę z rzeczywistością..


Cytuj:
"tak , ale te wady mają to do siebie , ze są przekazywane nie dokładnie z pokolenia na pokolenie, lecz losowo
tak samo z chorobami,
ktoś zepsuł - i mamy , jakby to przekazać przez analogię"
Nie ma, że ktoś zepsuł. Wady pojawiają się ot, tak. Np. Przez jakiś błąd przy rozchodzeniu się materiału genetycznego do gamet. Tak jesteśmhy stworzeni jako ludzkość, że po prostu co jakiś czas którejś parze zdarza się dziecko bez mózgu, albo bez nóg, albo z sercem i jelitami na wierzchu. Ludzie tu niczego nie psują. Po prostu jesteśmy nieco "niedorobieni".. nie wiem jak to łądniej ująć. Kto nas nie dorobił?

itd. itp. http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=853367#p853367

Soul napisał(a):
Słyszałem tylko o wyznawcy kreacjonizmu w USA, który po zwiedzeniu muzeum historii naturalnej popełnił samobójstwo.

Możesz coś bliżej? Kto, gdzie, kiedy?
Czy to nie aby legenda miejska?

pilaster napisał(a):
A ewolucja? Gra w ewolucję toczy się na życie, nie na śmierć. Liczy się kto doprowadzi najwięcej potomstwa do wieku dojrzałego, a nie kto kogo zabije. :( "walka o byt" to tylko niezbyt dobrze dobrana metafora


Jedno nie wyklucza drugiego.
Ewolucja, dobór naturalny to walka o wszystko - zasoby żywnościowe, terytorium. Walka, w której mniej przystosowany ginie.
Ewolucja istnieje dzięki śmierci, naturalnej, nagłej, brutalnej i każdej innej.

pilaster napisał(a):
No i jest dobry.

Świat dobry już był - na początku. Po grzechu jest gorszy.
Soul33 napisał(a):

Zauważyć można natomiast, że z tego, co piszesz, wynika, iż Jan Paweł II, pełniąc obowiązki papieża, zachował się jak ignorant i nie zapoznał z tematem, ws. którego oficjalnie wygłaszał swoje stanowisko. Właściwie to musiał zupełnie nic o tym nie wiedzieć, bo przecież błędność teorii ewolucji jest taka oczywista.


Gdzie wy widzicie u Jana Pawła II jakieś potwierdzenie prawdziwości teorii ewolucji :?:

Askadtowiesz napisał(a):
Na przykładzie człowieka mozna powiedzieć, ze znaleziono pozostałości z rożnych okresów (datowane), rożniące sie budową, z czego ułożono chronologię rozwoju prowadzącą do wspólczesnej formy: homo sapiens.

Akurat znalezisk "przodków człowieka" nie podawałbym jako przykładu udanego dowodu na ewolucję. Bądźmy szczerzy - mamy niewiele... :?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr gru 02, 2015 21:38
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
pilaster napisał(a):
sapper

Cytuj:
...wychodowaniem...


Cytuj:
...chodowla...



Aha... :roll:

Cytuj:
Czy ktos kiedykolwiek spotkal sie z wychodowaniem np. psa z kota, czy jakiegokolwiek innego zwierzecia jednego gatunku z innego, podczas hodowli?


Na szczęście nikt. Bo gdyby do takiego zdarzenia doszło, oznaczałoby to niezależne wyewoluowanie (wyhodowanie) tego samego gatunku (z definicji gatunku) więcej niż raz, co zgodnie z teorią ewolucji jest niemożliwe. Wydarzenie takie obaliłoby od razu teorię ewolucji. :)

Cytuj:
Przez tysiace lat ludzie zajmuja sie chodowla, selekcja, krzyzowaniem, itp. wiec prawdopodobienstwo wystapienia choc jednego przypadku przejscia jednego gatunku w inny podczas takich hodowli jest wyzsze niz w naturze na przestrzeni miliona lat.


I owszem, wielokrotnie do takich wydarzeń dochodziło. Tak powstały takie gatunki jak np Zea mays, Bos taurus, czy Oryza sativa Ale nigdy nie był to gatunek, który już wcześniej istniał.


Czyzbysmy byli na egzaminie z jez. polskiego zamiast na forum?

W jednej czesci zaprzeczasz drugiej, i na dodatek mylisz odmiany i rasy z gatunkiem.
Zastanawia mnie tez co do ewolucji maja odmiany kukurydzy i ryzu, oraz rasy krow . No ale nazwy lacinskie brzmia naukowo. :-) :-)

Jesli miales na mysli manipulacje gentyczne poprzez mieszanie np. genow roslin ze zwierzecymi i odwrotnie, to tym bardziej nie ma to nic wspolnego z ewolucja, tylko z kreacjonizmem.
GM to nie hodowla, tylko kreacjonizm, a raczej jego poczatki w wykonaniu ludzi ktorym sie wydaje ze moga zastapic Boga.
Robia juz rozne doswiadczenia laczenia dwu, lub wiecej kompletnie roznych organizmow i to wlasnie jest poczatkiem konca.

Jesli chodzi o tytul tematu to KK zgodzil sie z teoria ewolucji jako ze bylo to tzw. "zlo konieczne".
Zreszta nawet w tym temacie widac wyraznie dlaczego.


Śr gru 02, 2015 22:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
@sapper
Czytałeś może ze zrozumieniem jakąś poważną książkę o ewolucji? Polecam Ci na początek ,jak nie chce Ci się czytać książek - http://nietuzinkowyblognaukowy.blogspot ... lucji.html


Cz gru 03, 2015 0:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 103  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL