Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 09, 2020 15:37

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Samotność a powołanie 
Autor Wiadomość

Post Samotność a powołanie
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jestem studentem i zmagam się z problemem samotności.Jakoś tak się moje życie układa , że nie miałem jeszcze dziewczyny.Kiedyś spotykałem się dosyć krótko z pewną dziewczyną , niestety nie przerodziło się to w związek , ponieważ dziewczyna bawiła się moimi uczuciami i zerwaliśmy kontakt.Przez długi czas prosiłem Boga o dziewczynę , lecz ostatnio moja relacja z Bogiem wzmocniła się i zacząłem po prostu słuchać zamiast prosić.Pojawiają się w mojej głowie myśli na temat drogi zakonnej i powołaniu jako brat zakonny( kapłaństwo chyba mnie nie pociąga w takim stopniu) w jakimś zakonie opiekującym się chorymi, ponieważ od zawsze pociągał mnie świat medycyny.Do tego stopnia ,że kiedyś myślałem poważnie o medycynie ,ale ostatecznie studiuje inny kierunek (paramedyczny) i nie marzę obecnie o byciu lekarzem.Jednocześnie nie mam marzeń dotyczących mojej przeszłości tzn nie widzę się jako mąż i ojciec i chyba nigdy jakoś nie wybiegałem w przyszłość myślami pod tym względem.Nie ukrywam , że chciałbym mieć wierzącą żonę i zbudować rodzinę opartą na Bogu i przykazaniach , ale w mojej głowie pojawia się jakaś myśl,że Bóg chce ode mnie czegoś innego ,niż od wszystkich ludzi.Nie chcę ,aby te myśli były ucieczką od normalnego życia rodzinnego i trudów z nim związanych w tym zlaicyzowanym świecie
Co powinienem zrobić bo czuje się pogubiony
Dziękuje z góry za wszelkie rady

N lip 05, 2020 21:09

Post Re: Samotność a powołanie
Mikerd napisał(a):
Jednocześnie nie mam marzeń dotyczących mojej przeszłości tzn nie widzę się jako mąż i ojciec i chyba nigdy jakoś nie wybiegałem w przyszłość myślami pod tym względem.
Nie ukrywam , że chciałbym mieć wierzącą żonę i zbudować rodzinę opartą na Bogu i przykazaniach

Skończ najpierw studia i wtedy pomyśl co dalej.
Najpierw piszesz, ze nie widzisz się jako mąż i ojciec i zaraz po kropce ze chciałbyś mieć wierzącą zonę.

Mikerd napisał(a):
Pojawiają się w mojej głowie myśli na temat drogi zakonnej i powołaniu jako brat zakonny( kapłaństwo chyba mnie nie pociąga w takim stopniu) w jakimś zakonie opiekującym się chorymi, ponieważ od zawsze pociągał mnie świat medycyny.

Nawiąż kontakt z zakonem bonifratrów lub kamilianow. To są typowe zakony laickie opiekujące się chorymi.
Kamilianie składają dodatkowy ślub, ze będą opiekować się chorymi nawet z narażeniem własnego życia.
Jak piszesz jakiś dłuższy tekst to używaj akapitów.

Pn lip 06, 2020 12:03

Post Re: Samotność a powołanie
Mikerd, masz czas. Możesz podjąc decyzję nawet za 20 lat. Te rozważania to trochę jak pokusa - na razie masz skończyć studia.

A samotność? Nie wyobrażasz sobie ile ludzi czuje się samotnymi w małżeństwiej lub w zakonie. Przez dwa lata było pięknie, ale już zaraz po ślubie odkrywają, że są być może nawet bardziej samotni niż wtedy kiedy nie znali tej drugiej połówki. Podobnie z zakonem - często ta samotność jest jeszcze przed ślubami wieczystymi.

Z tego co rozumiem, to nie znasz ani dziewczyny ani żadnego zakonu - duchowości i osób, które w nim są. Polecam skupić się na tu i teraz a wszelkie myśli o małżeństwie lub o zakonie traktować jako pokusę. Jeżeli Pan Bóg ma dla Ciebie jedną lub drugą drogę, to postawi Ci ją w odpowiednim momencie. Poznasz odpowiednią osobę w odpowiednim czasie - być może w pracy, być może na rekolekcjach, być może przy innej okazji. Co nagle to po diable ;-)

So lip 25, 2020 13:48
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]