Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 6:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK 
Autor Wiadomość
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
frater napisał(a):
Postaram się Was naprowadzić, a co do terminologi to czy nazwiemy to Chóry, czy Kręgi, czy Poziomy ...

Pytanie do dyskusji;

Czy Maryja, Mama BOŻA, w Niebie będzie
tak samo Wysoko (Blisko BOGA OJCA) i z tą samą Szczęśliwością i z tym samym Poznaniem, jak osoba, która się prześliznęła przez życie i powinna trafić do piekła (mam nadzieję, że tu kolejnego Dogmatu o piekle dla liberałów nie muszę dawać), a tylko z wielkiej MIŁOŚCI BOŻEJ i Miłosierdzia trafiła do Nieba?



Odpowiedz spontaniczna: a co to nas obchodzi? I co to zmieni w naszej szczesliwosci, jezeli sie do nieba dostaniemy?
Zapewniam ciebie frater, ze w niebie bedziemy radowac sie tym, ze tam jestesmy z Bogiem i ze inni sa od nas lepsi.


Pn lip 29, 2013 12:57
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Kael pytanie jest rzeczowe. Podchodźmy do siebie z Miłością. Jak nie chcesz odpowiedzieć to nie musisz. :)


Pn lip 29, 2013 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
To, że trzeba by w końcu zlokalizować ten dogmat w czasie i przestrzeni to jedna sprawa. Rozumiem natomiast, że to może zabrać trochę czasu.

Terminologię można natomiast ustalić od razu. Jest to ważne chociażby z tego powodu, iż przytoczony przez Ciebie dogmat, wcale nie potwierdza, aby niebo dzieliło się na poziomy, chóry czy kręgi.


Pn lip 29, 2013 13:15
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
frater napisał(a):
Kael pytanie jest rzeczowe. Podchodźmy do siebie z Miłością. Jak nie chcesz odpowiedzieć to nie musisz. :)


Ja jednak prosze o odpowiedz o ten dogmat a przy okazje te trzy (?) pozostale. Tobie nie ubedzie, a nam przybedzie (wiedzy mam nadzieje).

Jesli chodzi o szczesliwosc w niebie, to moim skromnym zdaniem, nie powinnismy tracic czasu na wyliczanie poziomu szczesliwosci, na ktory juz sobie "zasluzylismy".
Jest wiele tekstow w Ewangeliach, ktore nam przypominaja o tym, ze to nie sprawa naszych zaslug. Polecam Mt 20, a szczegolnie:
Cytuj:
Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. 11 Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, 12 mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty". 13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? 14 Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. 15 Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?" 16 Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi». Mt 20,10-16


Cytuj:
On rzekł do nich: «Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował».Mt 20,23


To Bog sam zaprasza nas do nieba i to On sam decyduje, kto gdzie zasiadzie. Im bardziej bedziemy sie pchac na "wyzsze" miejsca, tym predzej przesadza nas nizej.
Cytuj:
7 Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: 8 «Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. 9 Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: "Ustąp temu miejsca!"; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. 10 Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: "Przyjacielu, przesiądź się wyżej!"; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. 11 Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony». LK 14,7-11


Cytuj:
7 Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: "Pójdź i siądź do stołu?" 8 Czy nie powie mu raczej: "Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił?" 9 Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? 10 Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: "Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać"».Lk 17,7-10


Na koncu liczy sie tylko milosc.


Pn lip 29, 2013 13:22
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Na forum, jak widac bylo juz o wszystkim:
viewtopic.php?p=630142#p630142
medieval_man napisał(a):
2. Sobór Florencki, Laetentur caeli 15 (1439) uczy, że "dusze zbawionych widzą Boga w zależności od zróżnicowanych zasług" (Mt 16, 27; 1 Kor 3, 8; 2 Kor 9, 6).

Cytuj:
Dusze zaś tych, którzy po przyjęciu chrztu nie splamili się w ogóle żadnym grzechem, oraz te, które splamiwszy się grzechem zostały tak oczyszczone jak powiedziano wyżej, w swych ciałach bądź wyzute z nich, zostają wkrótce przyjęte do nieba i oglądają wyraźnie Boga troistego i jednego takim, jakim On jest, jednakże w zależności od różnicy w zasługach, jedni doskonalej od drugich.

Przy czym sprawa nie jest taka prosta, bo byl to efekt 100 lat przeroznych sporow o to, co dzieje sie z czlowiekiem po smierci plus sporow z prawoslawiem. A zaczelo sie od kazania papieza Jana XXII w Swieto Wszystkich Swietych w 1331 roku o tym, ze czlowiek po smierci nie widzi Boga, az do Sadu Ostatecznego.


No coz, frater, po raz kolejny mnie zawiodles.


Pn lip 29, 2013 15:13
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Kochani, wiecie zapewne z moich postów kiedy wiedza się najlepiej utrwala. Więc kotwicę Wam dałem i nic nie stoi na przeszkodzie byście uchwycili ten Dogmat Uroczysty w „ w czasie i przestrzeni”.

Ja Wam będę pomagał nie tylko własną pomocą. Ale w różnych kierunkach także w PŚ, czy Nauczaniu KK, czy Mistyce itp.

Teraz Wam pomogę w tym pytaniu, ale musiałbym trochę przepisać więc jak się zmobilizuję to to uczynię. W internecie jest też ta wiedza, ale z tego co szukałem, albo z innego tłumaczenia, albo nie wiem skąd.
W każdym razie tekst będzie św. Brygidy Wielkiej, której Mistyczne Dzieła były sprawdzone i potwierdzone przez Urząd Nauczycielski KK.
Tekst przepisywany idzie mi jak `krew z nosa` więc jak mobilizacja u mnie, będzie to go przepiszę.

Przypominam, że najpierw zajmiemy się pytaniem, i sami naprowadzimy się na Stan Obecny. ALe możecie też i rożnymi innymi drogami dochodzić do prawdy, która jest jedna.


Pn lip 29, 2013 15:27
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Frater Tobie się coś nie pomyliło? To jest forum dyskusyjne, a nie sala wykładowa, gdzie Frater jest wielkim nauczycielem.
Podałeś coś co według ciebie jest dogmatem to podaj źródło, kto, kiedy i gdzie ogłosił to dogmatem.
Przy okazji o jakich zasługach jest mowa?


Pn lip 29, 2013 15:42
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
@kacperek29, od fratra sie nie doczekasz.
Post wyzej cytuje medieval_mana, ktory to w innym watku napisal.
Z tym, ze mam niejakie watpliwosci, czy to na pewno jest dogmat rowny tym, ktore sa w Credo. No i owe "zaslugi" to tez dosyc drazliwa sprawa, jezeli mamy mowic: Sludzy nieuzyteczni jestesmy.

Ale ja tam nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa.


Pn lip 29, 2013 15:48
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
frater Was motywuje do aktywności. Taki frater jest nie od dziś i zapewne taki będzie zawsze. :)

Możecie też poszukać (ale wyprzedzając trochę) u św. Franciszka z Asyżu wszystko co jest o Niebie Serafickim. Ale to trochę za szybko, gdyż wcześniej powinniśmy trochę fragmentów PŚ przerobić.

Podałem Wam źródło Dogmatu. I jak będziecie mieli trudności długofalowe to trzeba będzie Wam pomóc . :)

My tu Kael o zasługach i sobie nie piszemy, a o różnej Szczęśliwości i konstrukcji Nieba.

Mój cel nie jest pisać o sobie, bo nawet esencję nie podaję Wam z pierwszej osoby. Powołania są różne i One nie czynią nas Świętymi, a Posługa Nimi może Uczynić nas Świętymi. "Komu więcej dano..."


Pn lip 29, 2013 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
W Ewangelii wyraźnie napisano, że każdy dostał po dinarze. A frater zachowuje się jak wąż, który chce do nieba wcisnąć jad zazdrości. Na dobrą sprawę, jeżeli weźmiemy męczennika, który dostał się do nieba bez czyśćca oraz człowieka który cierpiał w czyśścu, to właśnie on w nagrodę za swe cierpienia powinien być szczęśliwszy od tego męczennika. Nawet Jezus mówi "ostatni będą pierwszymi", ale sądzę że wszystscy będą jednakowo szczęśliwi że nie będzie powodów do zazdrości.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 29, 2013 16:11
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
frater napisał(a):
Podałem Wam źródło Dogmatu.

Frater Ty się lepiej zapoznaj Kto definiuje dogmaty w KK, bo książka księdza nie jest źródłem dogmatów.

frater napisał(a):
My tu Kael o zasługach i sobie nie piszemy, a o różnej Szczęśliwości i konstrukcji Nieba.

To może spójrz na swój 1 post: w zależności od ich zasług.


Pn lip 29, 2013 16:30
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Do `plucia na mnie i kopania `jestem przyzwyczajony, tak jest z wieloma Uczniami PANA JEZUSA i nadal Was Kocham. :) Tłumaczyłem że zazdrości nie będzie także w innym temacie.

Fratrowi zależy tylko i wyłącznie na Waszym dążeniu do Świętości, żyjąc non stop w Stanie Łaski Uświęcającej, bo wcześniej na tym liberalnym forum wielu z Was żyło w przekonaniu, że nie można nie grzeszyć ciężko. Także nie miało świadomości, że w Niebie jest różna Szczęśliwość. Ta wiedza w KK jest przeogromna, a wielu z Was żyje tak `jakby się z choinki urwało`. Więc nie mogłem tu milczeć.

Człowiek nie może wytrwać w dobru przez dłuższy czas bez szczególnej łaski bożej, która jednak nikomu nie jest odmawiana. DU

Także potem gdzieś znacznie dalej podam Wam dwa w miarę proste (nie takie bardzo, ale prostsze) sposoby na dojście na Najwyższy Poziom Nieba, jak i cztery sposoby znacznie trudniejsze.

A skoro piszesz Andy72 o św. Łotrze to pewnie doszełeś już dlaczego trafił On na Najwyższy Poziom Nieba, czy się niemylę?


Pn lip 29, 2013 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
A ja nadal chciałbym zwrócić uwagę, że póki co nie widać za bardzo jak stwierdzeni „Szczęście zbawionych jest stopniowane w zależności od ich zasług”, albo tez z przytoczonego dokumentu soborowego, wynikało, iż niebo ma poziomy.


Pn lip 29, 2013 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Nie pisałem o dobrym Łotrze

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 29, 2013 16:43
Zobacz profil
Post Re: Różna Szczęśliwość w Niebie Dogmat KK
Frater ja tam wolę dziewczyny, więc nie musisz mnie kochać ;)
Nie graj męczennika tylko podaj argumenty.
Po raz kolejny:
1. źródło dogmatu (nie mam zamiaru specjalnie kupować książki)
2. o jakich zasługach mowa.
To na początek.


Pn lip 29, 2013 16:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL