Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dzień islamu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Dzień islamu
Kael napisał(a):
No proszę. Co niektórzy, dowolnie według prywatnego uznania Quinque, wybrani papieże mówili, Quinque zna na pamięć. A czego nauczał Pan Jezus, Apostołowie i Kościół, Quinque nie zamierza sobie przyswoić.
I ty uważasz się za ucznia Pana Jezusa?


A Apostołowie nie mówili, że: "Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"?


Pt sty 18, 2019 16:49
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
Skoro wszyscy ludzie są braćmi, to należy oczekiwać ogłoszenia przez KK Dnia ateizmu, voo doo, ŚJ, LGBT itd.
Pytanie zasadnicze: co świadczy o tym, że muzułmanie wierzą (ponoć) w tego samego Boga co chrześcijanie?

Drodzy Muzułmanie, moi Bracia, chciałbym dodać, że my, chrześcijanie, podobnie jak wy, podstawę i wzór miłosierdzia odnajdujemy w samym Bogu, w Bogu, któremu wasza Księga daje daje bardzo piękne imię al-Rahman, podczas gdy Biblia nazywa Go al-Rahun - MIŁOSIERNY, św Jan Paweł II.
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni (J 10,16)...i te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mojego - żadną pogardą, odrzucaniem, żaden chrześcijanin nie przyprowadzi do Chrystusa owiec z innego stada.


So sty 19, 2019 9:07

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
A kto mówi o pogardzie i odrzuceniu?
Muzułmanom, tak jak i wszystkim innym należy głosić Ewangelię, a nie można tego uczynić bez głoszenia Chrystusa. Pomijając dzieło Krzyża (a tak czynią kolejni papieże w kontaktach nie tylko z muzułmanami, ale również żydami) buduje się fałszywą jedność, która oddala a nie przybliża do tego, który jest Prawdą.
Zastanów się również nad tym, jak wygląda miłosierdzie po islamsku i czym różni się od tego, które Bóg okazał nam w Jezusie Chrystusie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 19, 2019 10:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
Tak twierdzisz? A wiesz? Co roku 6 mln muzułmanów prosi o chrzest w KK: https://www.gosc.pl/doc/1359291.Co-roku ... -o-chrzest Ilu przechodzi na protestantyzm?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 19, 2019 10:35
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
A kto mówi o pogardzie i odrzuceniu?
Muzułmanom, tak jak i wszystkim innym należy głosić Ewangelię, a nie można tego uczynić bez głoszenia Chrystusa. Pomijając dzieło Krzyża (a tak czynią kolejni papieże w kontaktach nie tylko z muzułmanami, ale również żydami) buduje się fałszywą jedność, która oddala a nie przybliża do tego, który jest Prawdą.
Zastanów się również nad tym, jak wygląda miłosierdzie po islamsku i czym różni się od tego, które Bóg okazał nam w Jezusie Chrystusie.

Mniemasz, że papież nie wiedział o czym mówi???
Nigdy nie będziecie (naprawdę) wierzyć jeśli nie będziecie okazywać miłosierdzia jedni drugim...Ja mówię o miłosierdziu uniwersalnym - miłosierdziu wobec każdego.

http://wiez.com.pl/2017/01/23/milosierdzie-a-islam/

Należy głosić Ewangelię, ale nie należy zmuszać do słuchania i nie należy opowiadać, jak często tu na forum pisano islam to religia szatana.
Miłosierdzie - a choćby ochrona przez cywilów muzułmanów świątyń chrześcijańskich w północnej Afryce, w Iraku.
Postrzeganie każdej religii poprzez pryzmat ekstremistów jest zakłamywaniem rzeczywistości, podobnym do wszyscy księża to złodzieje i pedofile, wszyscy lekarze to konowały nieuki, wszyscy sędziowie to kasta złodziei...


So sty 19, 2019 10:38

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Tak twierdzisz? A wiesz? Co roku 6 mln muzułmanów prosi o chrzest w KK.Ilu przechodzi na protestantyzm?

Ale co twierdzę? Czy to, że należy muzułmanom głosić Ewangelię Krzyża?
Jeśli bowiem poprosili o chrzest pomimo tego, że nie głoszono im Ewangelii, to doprawdy nie ma się czym podniecać.Zresztą dla mnie nie ma większego znaczenia to, czy ktoś nawrócił się na katolicyzm, czy na protestantyzm, gdyż liczy się tylko to, czy nawrócił się do Jezusa Chrystusa, a co za tym idzie czy mogę mieć z nim relację w Duchu Chrystusowym.W rozmowie z Nikodemem Jezus powiedział: "Musisz się na nowo narodzić".Nie wystarczy być sympatykiem Jezusa i być pokojowo nastawiony do innych.Taki efekt można osiągnąć nawet bez Boga, dzięki humanizmowi, tylko że to nie zbawi niczyjej duszy i nie da nikomu życia wiecznego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 19, 2019 15:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
Ale co twierdzę? Czy to, że należy muzułmanom głosić Ewangelię Krzyża?
Jeśli bowiem poprosili o chrzest pomimo tego, że nie głoszono im Ewangelii, to doprawdy nie ma się czym podniecać.Zresztą dla mnie nie ma większego znaczenia to, czy ktoś nawrócił się na katolicyzm, czy na protestantyzm, gdyż liczy się tylko to, czy nawrócił się do Jezusa Chrystusa, a co za tym idzie czy mogę mieć z nim relację w Duchu Chrystusowym.W rozmowie z Nikodemem Jezus powiedział: "Musisz się na nowo narodzić".Nie wystarczy być sympatykiem Jezusa i być pokojowo nastawiony do innych.Taki efekt można osiągnąć nawet bez Boga, dzięki humanizmowi, tylko że to nie zbawi niczyjej duszy i nie da nikomu życia wiecznego.

Z miłości, nie ze słów będziemy sądzeni. Najpierw miłość, a potem słowa. Ewangelię głosi sie przede wszystkim czynem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 19, 2019 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Z miłości, nie ze słów będziemy sądzeni. Najpierw miłość, a potem słowa. Ewangelię głosi sie przede wszystkim czynem.


Pozwolę sobie się nie zgodzić, albowiem:
“A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony. (Mt 12,36-37).

Odnośnie tematu: mi nie przeszkadza dzień islamu, o ile celem jest wspólna rozmowa o tym samym Bogu i wspólna do Niego modlitwa. Bardziej przeszkadzałby mi dzień judaizmu.


So sty 19, 2019 16:53
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
gdyż liczy się tylko to, czy nawrócił się do Jezusa Chrystusa


To może mi wyjasnisz jak można nawrócić się na Chrystusa odrzucając jego Kościół(katolicki)?

Alus napisał(a):
Św. Hieronim


Jeszcze odniosę się do tego. Św. Hieronim żył w IV wieku. Załóżmy że liczba ludzi w Europie, na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce wynosiła razem... No powiedzmy 30 milionów ludzi. Załóżmy że milion to byli chrześcijanie. Zważywszy na fakt że książki wtedy były ekstremalnie ciężko dostępne i mało kto potrafił czytać. Ile procent z tego miliona przeczytało Ewangelię? Ergo, nie chodziło o przeczytanie NT

Nie wiem skąd wziąć dokładne dane. Dlatego przyjąłem takie a pirori


So sty 19, 2019 17:52

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
Quinque napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
gdyż liczy się tylko to, czy nawrócił się do Jezusa Chrystusa


To może mi wyjasnisz jak można nawrócić się na Chrystusa odrzucając jego Kościół(katolicki)


Dziwne byłoby, gdyby ktoś twierdził, że uwierzył w Jezusa Chrystusa i jednocześnie nie uznażał za braci innych wierzących w Jezusa. Normalną rzeczą jest wiec to, że ten kto się nawrócił automatycznie staje się członkiem Kościoła, tyle tylko że sam musi zdecydować do jakiej konkretnej wspólnoty ma należeć po odebraniu tego od Pana podczas modlitwy.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 19, 2019 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
Stworek napisał(a):

Odnośnie tematu: mi nie przeszkadza dzień islamu, o ile celem jest wspólna rozmowa o tym samym Bogu i wspólna do Niego modlitwa.


Tylko że ów cel można osiągnąć jedynie głosząc Jezusa Chrystusa, względnie rezygnując z wiary w Niego.Natomiast wspólna modlitwa, gdzie każda ze stron modli się w innym duchu, może przynieść jedynie fałszywe pojednanie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 19, 2019 19:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
Stworek napisał(a):
Odnośnie tematu: mi nie przeszkadza dzień islamu, o ile celem jest wspólna rozmowa o tym samym Bogu i wspólna do Niego modlitwa. Bardziej przeszkadzałby mi dzień judaizmu.

Dlaczego bardziej przeszkadzałby? KK prowadzi dialog międzyreligijny (nie mylić z ekumenizmem) tak samo z islamem jak i judaizmem. Dialog ten nie ma celu nawracania, a budowanie pokoju i solidarnoiści międzyludzkiej. Stąd i dzień islamu i dzień judaizmu.
Stworek napisał(a):
Pozwolę sobie się nie zgodzić, albowiem:
“A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony. (Mt 12,36-37).

Tak, bo słowem można zabić tak, jak nożem, ale tu nie o tym mowa. Tu była mowa o ewangelizacji słowem, a samo słowo bez czynu nic nie zdziała.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 19, 2019 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):

Z miłości, nie ze słów będziemy sądzeni. Najpierw miłość, a potem słowa. Ewangelię głosi sie przede wszystkim czynem.


Co to znaczy najpierw miłość? Przecież w słowach również powinna zawierać się miłość. Jezus głównie wypowiadał słowa. Oczywiście bywają sytuacje, kiedy należy coś zrobić i to najlepiej natychmiast. Istotne jest to, by nasze czyny nie zaprzeczały słowom, które wypowiadamy.Można powiedzieć, że słowa zobowiązują nas do określonego postępowania, jeśli nie chcemy, by wywołały skutek odwrotny do zamierzonego. Oczywiście i tak nie mamy żadnych gwarancji, że ktoś okaże Bogu wdzięczność i nawróci się do Niego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 19, 2019 22:41
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):

Z miłości, nie ze słów będziemy sądzeni. Najpierw miłość, a potem słowa. Ewangelię głosi sie przede wszystkim czynem.


Co to znaczy najpierw miłość? Przecież w słowach również powinna zawierać się miłość. Jezus głównie wypowiadał słowa. Oczywiście bywają sytuacje, kiedy należy coś zrobić i to najlepiej natychmiast. Istotne jest to, by nasze czyny nie zaprzeczały słowom, które wypowiadamy.Można powiedzieć, że słowa zobowiązują nas do określonego postępowania, jeśli nie chcemy, by wywołały skutek odwrotny do zamierzonego. Oczywiście i tak nie mamy żadnych gwarancji, że ktoś okaże Bogu wdzięczność i nawróci się do Niego.

My nie musimy mieć żadnych gwarancji, bo wystarczy, że Bóg wie kto należy do Niego.
Dla nas pozostaje wskazanie Jezusa celnicy i nierządnice wyprzedzą was do raju.


N sty 20, 2019 9:12
Post Re: Dzień islamu
Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie (Rz 12,14).


N sty 20, 2019 11:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL