Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Problem reparacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Problem reparacji
Quinque, ty zyjesz w innej rzeczywistosci. Takiej, w ktorej centrum swiata jest otoczona wrogami, mała, biedna i nic nieznacząca Polska i wszyscy chca ja zniszczyc, bo... No wlasnie, powodu niby nie ma, a podobno nikt Polski nie lubi i nie docenia.

Dopiero PiS, mimo swoich wad, przynajmniej próbuje przywrócić godność Polsce i Polakom
No wychodzi mu...
Po 4 latach z obywateli kraju rownego innym w Unii Europejskiej i tak postrzeganego, zrobilismy sie obecnie małym, biednym i nic nieznaczącym krajem. Naprawdę super


A poniewaz dla Quinque liczy sie widocznie tylko kasa, wiec wierzy, ze jak PiS wyciagnie do konca swiata po miliardzie (euro oczywiscie) na rok z Niemiec (choc dluznikiem jest Rosja, ale wiadomym jest że Rosja pieniędzy nie odda. to i honoru i waznosci Polsce przybedzie!

W moim swiecie Polska to partner innych krajow UE i NATO, nie musi wisiec u garnuszka USA i zebrac o zniesienie wiz a Polacy to tacy sami obywateke Unii jak inni: Wlosi, Francuzi, Grecy czy wlasnie Niemcy.


Wt wrz 03, 2019 5:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Problem reparacji
Jockey napisał(a):
Wątpię patrząc na sondaże.
Pytanie jest tylko takie czy będą mogli samodzielnie stworzyć rząd bo wiadomo że zdolności koalicyjnych nie mają. Czy nie będą mieli 50% +1 mandatów w Sejmie.

Nie jestem pewien, jak tam aktualne sondaże dla Kukizów, Konfederacjów czy Liroyów, ale w tym Sejmie to Kukiz od początku był tym "koalicjantem rezerwowym". A jak nie, to się podkupi paru posłów, a co. Na Ukrainie zawsze można było, to w Polsce nie?

Cytuj:
Zobacz jak się podzielili i jak już w samej lewicy skaczą sobie do gardeł. .N w zasadzie została skonsumowana przez PO. Tak więc szału nie będzie

Tak gwoli porządku, .N to liberałowie. Lewicujący, nieco, ale liberałowie. To nie ta sama szuflada, co Biedronie i inne Razemy.

A .N skonsumowała się sama. Najpierw lider postanowił, że w czasie największej sejmowej chryi lat ostatnich z zajmowaniem mównicy poleci na Maderę zamoczyć... nogi w morzu. Też. Potem rolę wiodącą przejęło, pardon, babskie trio, które postanowiło, że jak Palikot próbował twardego antyklerykalizmu, to to musi być fajny pomysł. W sumie PO wyświadczył łaskę tym politykom, którzy opuszczali tego Titanica.

Cytuj:
Patrząc na działania opozycji to raczej skłaniam się ku zdaniu, że oni nie chcą wygrać.


Jest taka teoria, że obecna niemiłościwie rządząca partia napsuła tak dużo, że nikt nie chce po nich przejmować schedy, długów, zobowiązań socjalnych, popsutych stosunków z sąsiadami oraz sądów zalanych seryjnymi "ustawami naprawczymi". Każdy oczekuje, że to się musi zawalić, więc niech PiS wypija piwo, które nawarzyło. A potem ewentualnie w przedwczesnych wyborach, jak już nie będzie wątpliwości co do tej odpowiedzialności, można przejąć ster.

Cytuj:
Schetyna wciąż na szczycie a jedyne co robi to zabezpiecza swoją pozycję, żeby go stronnicy Tuska nie usunęli.


No właśnie, nikt nie chce być szefem, więc on nim jest jako taki "przewodniczący sezonowy".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 03, 2019 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Problem reparacji
Quinque napisał(a):
Bert04 napisał(a):
No więc według tego muzułmanina z Pakistanu (imigranta) oraz według Quinque największym wrogiem białych heteroseksualnych niemieckich polityków jest biały heteroseksualny Niemiec


Który ma łeb zlasowany lewicowym ideałami


Ale który z tych dwojga? Polityk czy nie-polityk? A może oboje? Może zlewicowany biały niemiecki hetero nienawidzi sam siebie? Ale wtedy po co do polityki się pcha? Same zlewicowane Konrady Wallenrody czy co?

Cytuj:
Cytuj:
Z Prus, drogi QQ, z Prus. Tych Prus, których dzięki II WS już nie ma

Wielkie mi to pocieszenie. 123 lata zmarnowane i włożone w nicość, dzięki którym Polska jest obecnie małym, biednym i nic nieznaczącym krajem. Naprawdę super


Ze też wy narodowcy tylko skrajności znacie. Gdyby Polska była małym, biednym, nic nie znaczącym krajem, to by pies z kulawą nogą nie interesował się, czy tu sądy się psuje, czy politycy są obliczalni, jak funkcjonuje gospodarka. Ale Polska jest na tyle ważna, że tu koncerny chcą robić swoje interesy. I koncernom zależy na tym, żeby ich umowy były rozstrzygane przed legalistycznymi sądami. A nie przed ręcznie sterowanymi. Gdyby więc Polska była tak nieważna, jak próbujesz wmówić, Bruksela by wzruszała ramionami na obecne perturbacje.

Cytuj:
Cytuj:
ale już zwycięstwa wykorzystać to nie za bardzo

I wiemy jak ród Habsburgów Polsce się odpałcił za pomoc w zwycięstwie. Trzeba było patrzeć jak Austria umiera. Imperium Osmańskie i tak nie miało tyle siły by przez dłuższy okres czasu utrzymać władzę w Europie. I może wtedy Polska by przetrwała? A i możliwe że upadek Austrii osłabiłby ŚCR. No ale niestety, Sobieski pojechał walczyć w imię nadętego ego władców Austrii i IO


Nie raz nie dwa na forach i w tematach historycznych kłóciłem się o to, czy właściwą taktyką była odsiecz. Moim zdaniem Sobieski powinien był najechać jakieś tureckie tereny odcinając przy okazji zaopatrzenie Kara Mustafy. Dałoby to odciążenie Austrii a jednocześnie bezpośrednie korzyści Rzeczypospolitej. W "Sztuce Wojny" Sun Tsu / Sun Bina kiedyś podobny motyw był przedstawiany. Niestety, w roku 1683 jeszcze nie przetłumaczono na polski.

Cytuj:
Gdańsk od zawsze był Polski. Co do Szczecina i Wrocławia, Olsztyna. A niech se Niemcy biorą te trzy miasta. Ktore z Polską nie dzielą praktycznie żadnej historii. W granicach III RP wolałbym widzieć Lwów, Brześć i Wilno czy Kijów


Gdańsk był zawsze "swój", nie chciał, żeby za niego decydowano, potrafił zadzierać tak z mistrzami krzyżackimi, królami polskimi jak i, później, z sekretarzami PRL-owskimi. Moim zdaniem to nie przypadek, że właśnie tutaj początek miała "solidarnościowa rewolucja" 1980 AD.

Co do innych miast, to poza Szczecinem mają one długą polską tradycję, Gdyby nie najazd mongolski Wrocław mógł się stać stolicą zjednoczonej Polski, to na Sląsku dynastia Piastów rządziła dłużej, niż w Koronie, a prowincja kościelna długo podlegała pod Gniezno. Najwięcej szkód wyrządzili tu, znowu, Prusacy, jak zdobyli te tereny od "multikulturalnych" Austriaków.

Cytuj:
Faktem jest też, że Niemcy już parokrotnie wypłacały różne kwoty


Cytuj:
Ciekawe komu? Polska wojnę przegrała po parokroć i łajno dostała. A no tak, towarzysz Stalin dał nam... Niemieckie miasta


Zagłoba chciał rozdawać Niderlandy, ale Stalin w przeciwieństwie do Zagłoby miał władzę dawać niemieckie miasta. I Polska miała z tego przesunięcia na Zachód wymierne korzyści, przynajmniej w latach wczesnej industrializacji.

Cytuj:
Pytanie jest, dlaczego rząd i niemiłościwie panująca partia w Państwie Polskim swoje roszczenia wysyła pod adresem Niemiec. I tylko Niemiec


Cytuj:
Bo i wiadomym jest że Rosja pieniędzy nie odda. Natomiast w przypadku Reichu są na to jakiekolwiek szanse


Aha, czyli taktyka cho-jraka*? Zadzieramy z tym, co kieruje się zasadami legalizmu i współpracy, a nie zadzieramy z tym, co powie "Nie damy, bo nie!"? Nie widzisz, że tym samym sam określiłeś, że atakujecie niemiecki rząd, bo jest lepszy od ruskiego?

Cytuj:
Ależ nic mi się nie myli. Gdy Hitler wygrywał wybory istniała Rep. Wejmarska a nie III Rzesza.


Hitler miewał różne sukcesy, ale wygrał tylko jedne wybory, a mianowicie w 05.03.1933. Było to po dwóch rozporządzeniach Hindenburga (04.02 + 28.02), które de facto wprowadzały stan wojenny i zawieszały reguły demokracji. Trzecie rozporządzenie, z 24.03.1933 jest oficjalnie traktowane jako koniec Republiki Weimarskiej.

Cytuj:
W ogóle, już kiedyś mówiłem że z Niemcami od zawsze coś było nie tak. Przecież jeszcze przed I wojną, dopuszczali się ludobójstw np. w Namibii


A Anglicy w Rodezji, a przedtem w Irlandii. Francja to Polaków na Haiti wysyłała, jeszcze za Napoleona. Jak trochę w piachu pogrzebierz, wszędzie coś znajdziesz.

Cytuj:
Jak nawinąl kiedyś Swojan nie ma króla Starlajnbola :(


Ke? Paliłeś, nie pisz.

*cenzura forum chciała mi to słowo zjeść.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 03, 2019 15:13
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
bert04 napisał(a):
Nie jestem pewien, jak tam aktualne sondaże dla Kukizów, Konfederacjów czy Liroyów, ale w tym Sejmie to Kukiz od początku był tym "koalicjantem rezerwowym". A jak nie, to się podkupi paru posłów, a co. Na Ukrainie zawsze można było, to w Polsce nie?
Jak zobaczysz jak głosował to większość jednak z opozycją chociaż były jednostki co z PiS ale oni przeszli do PiS. Kukiz to pajac. Od samego początku pajacował. Swojego czasu myślałem, że może być alternatywą dla POPiSu ale szybko się z tego wyleczyłem. Jeszcze przed wyborami. Jak zobaczyłem jaką awanturę robi z Korwinem i z Narodowcami. Jak raz się z nimi dogaduje by później kłócić to go skreśliłem jako poważnego polityka. Co do kupowania polityków to to u nas też już było. Przypomnę poprzednie rządy. Słynna afera z Beger.
bert04 napisał(a):
Tak gwoli porządku, .N to liberałowie. Lewicujący, nieco, ale liberałowie. To nie ta sama szuflada, co Biedronie i inne Razemy.
Pisałem najpierw o Lewicy podobno zjednoczonej, która skakać zaczęła a dopiero później o .N. Wiem że to liberałowie z lewicowymi poglądami na moralność. To tak jak PiS to socjaliści z pewnymi ciągotami konserwatywnymi.
bert04 napisał(a):
A .N skonsumowała się sama. Najpierw lider postanowił, że w czasie największej sejmowej chryi lat ostatnich z zajmowaniem mównicy poleci na Maderę zamoczyć... nogi w morzu. Też. Potem rolę wiodącą przejęło, pardon, babskie trio, które postanowiło, że jak Palikot próbował twardego antyklerykalizmu, to to musi być fajny pomysł. W sumie PO wyświadczył łaskę tym politykom, którzy opuszczali tego Titanica.
Cóż jaka partia taki lider. Projekt medialny z wypromowaniem Petru na lidera opozycji się nie udał. Zresztą nie tylko Petru tam był tak zabawny. Jak słuchałem Kamili Gasiuk-Pihowicz czy Joannę Scheuring-Wielgus to zastanawiam się czy to politycy czy kabaret. I tacy ludzie chcą budować alternatywę dla POPiSu? Dramat. Piotr Misiło to kolejny egzemplarz co to wyskoczył że ktoś z PiS płacił za ćpanie kartą służbową.
bert04 napisał(a):
Jest taka teoria, że obecna niemiłościwie rządząca partia napsuła tak dużo, że nikt nie chce po nich przejmować schedy, długów, zobowiązań socjalnych, popsutych stosunków z sąsiadami oraz sądów zalanych seryjnymi "ustawami naprawczymi". Każdy oczekuje, że to się musi zawalić, więc niech PiS wypija piwo, które nawarzyło. A potem ewentualnie w przedwczesnych wyborach, jak już nie będzie wątpliwości co do tej odpowiedzialności, można przejąć ster.

Myślę, że to raczej bezsilność opozycji niż wyrachowany ruch. Od początku nie mają planu ani nawet strategii działania. Co akcja to wpadka. Zaczynając od blokady Sejmu aż na strajku nauczycieli kończąc. Oni nie mają pomysłu co zrobić aby Polacy im zaufali bardziej. Gra nie jest o betonowy elektorat ale o tych co albo zostają w domu albo z obrzydzeniem ale głosują na PiS wciąż szukając alternatywy. Dla tych ludzi opozycja nie ma pomysłu jak by ich przyciągnąć do siebie. Zwłaszcza, że standardowe metody czyli antyklerykalizm, straszenie PiS i obiecywanie że będzie jak dawniej nie działają na tę grupę.
bert04 napisał(a):
No właśnie, nikt nie chce być szefem, więc on nim jest jako taki "przewodniczący sezonowy".
Ja raczej sądzę, że on nie chce dopuścić innych. Zwłaszcza, że wyciął ludzi Tuska jak Protasiewicz itp.


Wt wrz 03, 2019 16:22
Post Re: Problem reparacji
Właśnie trafiłem na wp.pl wiem ze to dziwny portal ale
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlame ... 103651457a
Opisują to o czym mówiłem.


Wt wrz 03, 2019 21:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Problem reparacji
Jockey napisał(a):
Jak zobaczysz jak głosował to większość jednak z opozycją chociaż były jednostki co z PiS ale oni przeszli do PiS.


Primo, tak głosowali, ponieważ PiS rządzi samodzielnie. Gdyby nie mógł, to z kim innym mogliby koalisjować? Secundo zaś, z czasów, jak pilniej śledziłem te głosowania, to za każdym razem jak jakieś głosowanie mogło zagrozić PiS, to właśnie z K15 wyrywało się wystarczająco wiele "jednostek". Przypadek? Oddolna inicjatywa? Czy ukryty zamiar?

Cytuj:
Co do kupowania polityków to to u nas też już było. Przypomnę poprzednie rządy. Słynna afera z Beger.


A nie zapomniałeś, kto chciał kupić Beger?

Cytuj:
Myślę, że to raczej bezsilność opozycji niż wyrachowany ruch.


No właśnie to już więcej niż bezsilność. W .N na szczycie władzy się pożarto o to, kto przejmie schedę po coraz bardziej się kurczącej kanapie. Obserwowałeś coś podobnego w PO? Choćby jakieś ruchy przypominające? Ja nie, ale może coś przegapiłem. W każdym bądź razie mam wrażenie, że nikomu w PO się po prostu nie chce przejmować steru, więc zamiast wygryzania się dają temu Schetynie dalej odgrywać szefa partii, czekając na lepsze czasu, coby wtedy wyrwać mu taboret spod tyłka.

Cytuj:
Zwłaszcza, że standardowe metody czyli antyklerykalizm, straszenie PiS i obiecywanie że będzie jak dawniej nie działają na tę grupę.


O przepraszam, antyklerykalizm to nowość, przynajmniej u PO. Palikot specjalnie wyszedł, żeby sobie antyklerykować, u .N to też było używane, jako że partia była poza "matecznikiem". Jeżeli coś obiecywano, to zbliżenie do Europy, tej "starej", to nadal jest aktualne, tylko może już nie tak przyciągające. W sumie straszenie PiS zostało, ale ludzie jeszcze się wystarczająco nie boją.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr wrz 04, 2019 14:48
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
Bert04 napisał(a):
Ze też wy narodowcy tylko skrajności znacie

Nie ma to jak przypisywać komuś poglądy których nie ma. Co to w ogóle znaczy narodowcy?
Cytuj:
Gdyby Polska była małym, biednym, nic nie znaczącym krajem, to by pies z kulawą nogą nie interesował się, czy tu sądy się psuje, czy politycy są obliczalni, jak funkcjonuje gospodarka.

Ale żeś się podłożył. Interesują się tyle bo i można wschodnioeuropejskich podludzi zagonić do roboty za 350 euro miesięcznie
Cytuj:
Ale Polska jest na tyle ważna, że tu koncerny chcą robić swoje interesy. I koncernom zależy na tym, żeby ich umowy były rozstrzygane przed legalistycznymi sądami

Już Patryk Jaki idealnie wyjaśnił Timmermansa. U dojczów uber alesów politycy zostają sędziami ale to nikomu nie przeszkadza. W Anglii zawiesza się parlament ale to nikomu nie przeszkadza, we Francji żółte kamizelki zniszczyły pół Paryża i nikomu to nie przeszkadza. W Hiszpanii rząd tłumi zamieszki w Kataloni również nikomu to nie wadzi. Tylko ta Polska o Węgry. Dlaczego? Ano dlatego że Polacy i Węgrzy to podludzie którzy powinni całować po nogach swoich zachodnich panów, za to że pozwolili im pracować u siebie na zmywaku. Ale niech żaden źle się nie odezwie
Cytuj:

Aha, czyli taktyka cho-jraka*? Zadzieramy z tym, co kieruje się zasadami legalizmu

Kto z kim zadziera? To Polacy napadli na dopiero co odrodzone państwo i to Polacy wymordowali 6 milionów obywateli tego kraju?
Cytuj:
ale wygrał tylko jedne wybory

I tak się składa że te najważniejsze
Cytuj:
Francja to Polaków na Haiti wysyłała, jeszcze za Napoleona. Jak trochę w piachu pogrzebierz, wszędzie coś znajdziesz

Owszem. Każdy coś za sobą ma. Ale wyjątkowo Polska jako naród w porównaniu do swych sąsiadów, ma wyjątkowo mało


So wrz 07, 2019 17:01
Post Re: Problem reparacji
Quinque napisał(a):
Ano dlatego że Polacy i Węgrzy to podludzie którzy powinni całować po nogach swoich zachodnich panów, za to że pozwolili im pracować u siebie na zmywaku.

I całują - wystarczyła jedna wizyta v-ce prezydenta USA aby Google, FB i Amazon zostały zwolnione w Polsce od płacenia podatków.

Cytuj:
Ale wyjątkowo Polska jako naród w porównaniu do swych sąsiadów, ma wyjątkowo mało

Powiedz to Rosjanom nie mogącym przeżyć zdobycia Kremla w 1610r, albo Czechom za aneksję Zaolzia w 1938r.


So wrz 07, 2019 17:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Problem reparacji
Dołożyłabym tu jeszcze najazd na Czechosłowację w 1968 r.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 07, 2019 17:42
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
A ja dokładam 1000 złotych i wchodzę za wszystko

https://www.youtube.com/watch?v=fjElKvMnvjA Rozmowa o tym jak Niemcy postrzegają Polskę


Wt wrz 10, 2019 11:58
Post Re: Problem reparacji
A ten pan w ogóle z Niemcami rozmawiał? I z którymi? Tymi zza Odry czy znad Renu?

Bo wiesz, różni ludzie, różnie mówią...
A najlepiej samemu sprawdzić.


Wt wrz 10, 2019 18:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL