Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Piekło nie jest puste. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Piekło nie jest puste.
Jezus nie zgładził wszystkich grzechów świata.


J 1
29 Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. 30 To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. 31 Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». 32 Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. 33 Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: "Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym". 34 Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».


Prawdą jest, że Jezus złożył ofiarę jeden raz i ta ofiara jest ważna na zawsze. Nieprawdą jest, że w ten sposób zgładził raz na zawsze wszystkie grzechy świata. W tym tekście jest wyraźnie napisane w czasie teraźniejszym. Nie ma napisane, że zgładzi, aby można było później powiedzieć – zgładził. To się dzieje permanentnie cały czas i będzie się działo do końca świata. To nie znaczy jednak, że to już się dokonało i sprawa jest zamknięta. A więc każdy, kto chce obmyć się ze swoich grzechów, to musi mieć udział w Jego Ofierze, bo bez tego jego grzechy nie będą zgładzone.
Ten drugi fragment jest podobnej konstrukcji. Jezus cały czas chrzci Duchem Świętym i będzie chrzcił do końca świata. A chrzci właśnie podczas Komunii, udzielając nam ze Swojego Ducha. To dlatego, choć byśmy umarli, to Żyć będziemy, bo kto ma w sobie Bożego Ducha, ten powstanie z martwych, tak jak Jezus.
No a wielu chrześcijan uważa się już za zbawionych, jak by to, co robią to nie miało już znaczenia. No i te pomysły o pustym piekle też stąd się biorą. Taka koncepcja, że już się wszystko dokonało, przeszkadza człowiekowi uczestniczyć w tym najważniejszym misterium. Przeszkadza stanąć na Kalwarii i przybić Jezusa do krzyża. Czy możemy się zbawić, mówiąc - to nie ja?


Pn sie 10, 2020 22:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Piekło nie jest puste.
krzysiekniepieklo napisał(a):
A chrzci właśnie podczas Komunii, udzielając nam ze Swojego Ducha

Piszesz o Eucharystii ?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Przeszkadza stanąć na Kalwarii i przybić Jezusa do krzyża

Nie rozumiem :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sie 11, 2020 8:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
To nie ja.
Cytuj:
Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu. 15 Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię. 16 Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre. 17 A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech.
Rz 7, 14-17
Koncepcja pustego piekła jest mi bliska. Żaden śmiertelnik nie zasługuje na wieczne odtrącenie. A nawet jeśli by tego odtrącenia sobie życzył - winien mieć szansę do skruchy i zmiany zdania (po śmierci) , wszak głupota ludzka nieskończona jest.
No ale nie ja tu ustalam reguły gry.


Wt sie 11, 2020 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
To nie ja.
Cytuj:
Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu. 15 Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię. 16 Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre. 17 A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech.
Rz 7, 14-17
Koncepcja pustego piekła jest mi bliska. Żaden śmiertelnik nie zasługuje na wieczne odtrącenie. A nawet jeśli by tego odtrącenia sobie życzył - winien mieć szansę do skruchy i zmiany zdania (po śmierci) , wszak głupota ludzka nieskończona jest.
No ale nie ja tu ustalam reguły gry.


To nie jest kwestia odtrącenia ale kwestia wyboru. Szatana Bóg też nie odrzucił. To szatan odrzucił Boga. Kto się jednoczy z szatanem, ten staje się taki jak on. Ci, którzy odrzucili Boga będą żyli w świecie, gdzie Boga nie ma. To właśnie tutaj i teraz mamy się nauczyć żyć we wspólnocie. Kto nie chce się jednoczyć z Bogiem, ten nie nadaje się do królestwa.


Wt sie 11, 2020 12:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
Więc większość ludzi nie nadaje się do Krolestwa. Przypominam, że 2/3 ludzkości to nie chrześcijanie, a u katolików przed świętami konfesjonaly pękają w szwach.

Dlaczego w Kościołach nie mówi się, że większość z Was jakby dzisiaj umarło wylądowałoby w piekle? Bo z Kościelnych statystyk wynika, że Komunię przyjmuje 17 proc wiernych.

Poza tym ta idea zjednoczenia z Bogiem, opiera się na wierze, a nie wiedzy. A wiara jak wiadomo jest krucha. A wierność wierze jeszcze kruchsza.
Więc stawianie wyboru/odrzucenia Boga w oparciu na wierze, jako decyzji wiążącącej na wieki, jest myśleniem mocno kontrowersyjnym.


Wt sie 11, 2020 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
A chrzci właśnie podczas Komunii, udzielając nam ze Swojego Ducha

Piszesz o Eucharystii ?:

Ofiara Jezusa jest ofiarą przebłagalną za grzechy. Tak samo jak ofiara baranka paschalnego w Egipcie. Karą za grzech jest śmierć. Śmierć przeszła obok domostw Izraelitów właśnie dlatego, że złożyli ofiarę przebłagalną za grzechy.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Przeszkadza stanąć na Kalwarii i przybić Jezusa do krzyża

Nie rozumiem :roll:[/quote]

No ale żeby mieć udział w Ofierze Jezusa, to trzeba Jezusa przybić do krzyża. ( przyznać się do tego, że Go ukrzyżowaliśmy)Przecież w nauczaniu nawet jest, że każdym grzechem przybijamy Jezusa do krzyża.
Żeby przybić Jezusa do krzyża, to trzeba być na Kalwarii w tej chwili, kiedy Jezus składał swoją ofiarę. Trzeba się przyznać do tego, że przybiliśmy Go do krzyża i przelaliśmy Jego Krew.
No a spożycie Jego Ofiary przywraca nam Życie. Kto się wypiera tego, że przelał Jego Krew, ten nie ma udziału w Jego Ofierze. No bo właśnie chodzi o skruchę z powodu popełnionych grzechów. Bez skruchy nie ma przebaczenia.


Wt sie 11, 2020 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Piekło nie jest puste.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ofiara Jezusa jest ofiarą przebłagalną za grzechy. Tak samo jak ofiara baranka paschalnego w Egipcie. Karą za grzech jest śmierć. Śmierć przeszła obok domostw Izraelitów właśnie dlatego, że złożyli ofiarę przebłagalną za grzechy.

Więc jednak widzisz te wypełniające się figury (święta, zwyczaje) w Jezusie :) (nawiązuje do tematu o chrzcie ;) )
Zgadzam się, Chrystus zgładził grzechy które nas obciążają przed Bogiem.
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale żeby mieć udział w Ofierze Jezusa, to trzeba Jezusa przybić do krzyża.

Żeby mieć udział w Duchu, należy/musimy się tam przybić razem z Nim.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sie 11, 2020 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
To nie myśmy przybili Jezusa do krzyża, tylko On dał się ukrzyżować dla nas, po to by wyrywać nas z niewoli zepsucia i grzechu. Natomiast czym innym jest krzyżowanie Ducha Bożego w sobie - bo to już się dzieje po tzw. nawróceniu. Ten kto nie ma Ducha Chrystusowego w sobie , ten do Niego nie należy.
Duch ludzki ma życie na wskutek usprawiedliwienia z wiary. Natomiast to wszystko, co rodzi ciało winniśmy krzyżować przy pomocy Ducha.


Wt sie 11, 2020 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
krzysiekniepieklo napisał(a):
A chrzci właśnie podczas Komunii, udzielając nam ze Swojego Ducha. To dlatego, choć byśmy umarli, to Żyć będziemy, bo kto ma w sobie Bożego Ducha, ten powstanie z martwych, tak jak Jezus.


Więc jak ktoś nie przyjmuje komunii, to i nie ma w sobie Bożego Ducha, więc na zawsze pozostanie martwy?
W takiej sytuacji spora część ateistycznej Azji, ma rację, w końcu nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem, więc ich zmartwychwstanie nie obejmuje.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Ci, którzy odrzucili Boga będą żyli w świecie, gdzie Boga nie ma.


Ja żyje w świecie gdzie Boga nie ma, i aż tak bardzo nie narzekam :mrgreen: więc ten Bóg do szczęścia nie jest potrzebny.

krzysiekniepieklo napisał(a):

To właśnie tutaj i teraz mamy się nauczyć żyć we wspólnocie.


Nie każdy się nadaje do życia we wspólnocie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale żeby mieć udział w Ofierze Jezusa, to trzeba Jezusa przybić do krzyża. ( przyznać się do tego, że Go ukrzyżowaliśmy)Przecież w nauczaniu nawet jest, że każdym grzechem przybijamy Jezusa do krzyża.


Nigdy bym nie pomyślał, że będę takie rzeczy musiał mówić, ale powiem ci że Jezusa do krzyża nie przybiłem, ja nie żyłem w tamtych czasach, więc nie miałem ku temu okazji, więc nie mam zamiaru przyznawać się do czegoś czego nie zrobiłem.

Sysydlaczek napisał(a):
On dał się ukrzyżować dla nas, po to by wyrywać nas z niewoli zepsucia i grzechu.


Grzech to kwestia wyboru, tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek zniewoleniu, no chyba że ktoś jest od czegoś uzależniony wtedy to jest zupełnie inna kwestia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 11, 2020 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):

krzysiekniepieklo napisał(a):
Ci, którzy odrzucili Boga będą żyli w świecie, gdzie Boga nie ma.


Ja żyje w świecie gdzie Boga nie ma, i aż tak bardzo nie narzekam :mrgreen: więc ten Bóg do szczęścia nie jest potrzebny.




Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):

To właśnie tutaj i teraz mamy się nauczyć żyć we wspólnocie.


Nie każdy się nadaje do życia we wspólnocie.




Zdaje się Robek, że nie do końca zdajesz sobie sprawę z konsekwencji odrzucenia Boga.
Ten Twój świat, który sam sobie wybierzesz, będzie pozbawiony ludzi, którzy wybrali świat, gdzie Bóg Jest. A w związku z tym, ze jesteś typem aspołecznym, to pewnie w twoim świecie będziesz tylko Ty. No i wszystko sam sobie będziesz musiał urządzić, bo z pomocy nikogo nie będziesz mógł skorzystać. Narzędzi żadnych nie dostaniesz, bo to jest wytwór innych ludzi, no a wspólnotę odrzuciłeś. No, myślę, że tam, gdzie się znajdziesz, to raju nie będzie i będziesz musiał żywic się jakimś pełzającym badziewiem na początku, zanim sobie coś sam wypracujesz. Przemyśl to jeszcze raz Robek.


Wt sie 11, 2020 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zdaje się Robek, że nie do końca zdajesz sobie sprawę z konsekwencji odrzucenia Boga.
Ten Twój świat, który sam sobie wybierzesz, będzie pozbawiony ludzi, którzy wybrali świat, gdzie Bóg Jest. A w związku z tym, ze jesteś typem aspołecznym, to pewnie w twoim świecie będziesz tylko Ty. No i wszystko sam sobie będziesz musiał urządzić, bo z pomocy nikogo nie będziesz mógł skorzystać.


Kogoś kto jest aspołeczny, straszysz tym że po śmierci zostanie sam? :D czy ty sobie zdajesz sprawę jakie bzdury piszesz? to tak jakbym straszyły bogatego człowieka tym, że po śmierci będzie bogaty.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Narzędzi żadnych nie dostaniesz, bo to jest wytwór innych ludzi, no a wspólnotę odrzuciłeś. No, myślę, że tam, gdzie się znajdziesz, to raju nie będzie i będziesz musiał żywic się jakimś pełzającym badziewiem


Lepiej żyć na bezludnej wyspie, żywiąc sie pełzającymi jaszczurkami, niż być uwiązanym na łańcuchu, i mieszkać w jakiejś złotej klatce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 11, 2020 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):

Kogoś kto jest aspołeczny, straszysz tym że po śmierci zostanie sam? :D czy ty sobie zdajesz sprawę jakie bzdury piszesz? to tak jakbym straszyły bogatego człowieka tym, że po śmierci będzie bogaty. .


Ty Robek nie zdajesz sobie sprawy z tego, co to znaczy być bogatym i co z tego wynika. Wyobraź sobie świat, gdzie wszyscy są bogaci. No i nikt z nich nie będzie zadowolony, bo bogactwo polega na górowaniu nad drugim człowiekiem, który jest biedny i musi na bogatego pracować. Skoro nie ma nikogo, kto bogatemu usłuży, to na nic mu te bogactwo, bo nikt nawet szklanki wody mu nie poda.
Nikt się jego skarbami nie będzie zachwycał i mu zazdrościł. Złamie nogę i zdechnie gdzieś pod płotem, bo nikogo to nie będzie interesowało. Całe swoje bogactwo może sobie wsadzić, bo nie ma nic, co by drugiego interesowało.


Wt sie 11, 2020 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):
to tak jakbym straszyły bogatego człowieka tym, że po śmierci będzie bogaty.
A jaki czeka los bogatego po śmierci? Przerażać go może straszenie, że zostanie... bogatym? Dziwne.


Wt sie 11, 2020 20:38
Zobacz profil
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):
Kogoś kto jest aspołeczny, straszysz tym że po śmierci zostanie sam?
Przecież aspołeczność nie wyklucza się ze strachem przed samotnością. Ty jesteś, jak mówisz, aspołeczny, co widać po Twojej pogardzie dla reszty forumowiczów. Ale jednocześnie z jakiegoś powodu piszesz i zależy Ci, żeby inni czytali.


Śr sie 12, 2020 7:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
A nawet jeśli by tego odtrącenia sobie życzył - winien mieć szansę do skruchy i zmiany zdania (po śmierci)

Czy Bóg dał człowiekowi jakiś dodatkowy wybór prócz życia lub śmierci? :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sie 12, 2020 8:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL