Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 23:44Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 Czy szczepić dziecko? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Czy szczepić dziecko?
A o jakie szczepienia chodzi? Tak konkretnie? Bo problemów w tej dziedzinie jest kilka.

Po pierwsze - narażenia dziecka na chorobę /ewentualnie jej ciężki przebieg. Pytanie o szansę zakażenia o i zagrożenie z nim związane. Niektóre choroby są potencjalnie groźne, przy innych ryzyko dla dziecka jest niewielkie. W niektórych przypadkach ryzyko rośnie z wiekiem - np. świnka u dziecka jest zwykle bezproblemowa, u dorosłego mężczyzny wzrasta ryzyko powikłania w postaci niepłodności. Różyczka u dziewczynki to zwykle nie problem, u ciężarnej grozi dramatem... Itd. Pytanie, czy koniecznie trzeba szczepić niemowlaki wydaje mi się uzasadnione. No, ale mamy obowiązkowe szczepienie odra-świnka-różyczka bodaj w pierwszym roku życia...

Po drugie - wcale nie mniej ważne - narażenie innych na zakażenie. To bardzo poważny problem np. w przypadku różyczki. Niespecjalnie groźnej dla dzieci i dorosłych, stwarzającej olbrzymie zagrożenie dla nienarodzonych. Od poronień, martwych urodzeń, po potworne wady. Przypominam, że okres zakaźności zaczyna się ZANIM pojawią się objawy. Nie da się unikać zakażonych, jeśli o zakażeniu nikt nie wie. Dlatego mimo problemów moralnych z samą szczepionką (wykorzystanie w procesie produkcji komórek pobranych od wyabortowanego dziecka) opinia Papieskiej Akademii Pro Vita stwierdzała: ze względu na ryzyko szczepić). Sensownych odpowiedników brak, bo te co są potwornie alergizują.

Po trzecie, jest kwestia rodzaju szczepionki. Są te refundowane i te odpłatne. Lepsze i gorsze. Są szczepionki zawierające fragment osłonki wirusa (jak szczepionka na WZW B) - nie ma takiej możliwości, by wywołała zakażenie. Są takie, które zawierają całe zabite wirusy. Tu już jest nieco mniej bezpiecznie. Ale są też takie, gdy szczepi się żywymi wirusami o osłabionej zjadliwości. I tu jest trzeba się poważnie zastanowić, bo jeśli zaszczepi się dziecko z obniżoną odpornością można wywołać chorobę. Powinien to uwzględnić lekarz szczepiący, właśnie dlatego musi być przerwa od poprzedniego szczepienia czy nie wolno szczepić przeziębionych. Z kolejnej strony trzeba się zastanowić, czy niezaszczepienie dziecka jeśli cała grupa (np. w żłobku /przedszkolu) jest szczepiona nie stworzy dla niego zagrożenia.

Niektóre szczepienia uważam za ważne. Np. żółtaczka typu B (WZW B). Już niekoniecznie żółtaczka typu A, tzw. pokarmowa (20 lat temu zakaźnicy mówili, że 90% polskiej populacji ma przeciwciała z racji bezobjawowego przechorowania, nigdy nie prowadzi do niewydolności wątroby). Nie mam wątpliwości co do polio (po polio jest Janina Ochojska, wolałabym dziecku tego zaoszczędzić), tężec (a jak się na coś nabije i nie przyzna? czas na reakcję u nieszczepionych jest bardzo krótki), krztusiec (wprawdzie już są antybiotyki, ale obrzęk krtani jest potencjalnie groźny). O różyczce pisałam. Ospa, odra, świnka... cóż, za mojego dzieciństwa była tylko ospa. Odra nieobowiązkowa. Jakoś przeżyliśmy. Gruźlica... Nie wiem, czy jeszcze jest w kalendarzu, ale narażenie nie znikło, wręcz przeciwnie. I nie dotyczy środowisk patologicznych.

Ogólnie: moim zdaniem pęd, by szczepić się na wszystko jest przesadzony. Ale odrzucanie szczepień a priori też nie jest mądre.

Z różnych nowości od jakiegoś czasu można dziewczynki zaszczepić przeciw HPV (tzw. szczepienia przeciw rakowi szyjki, co jest sporym uproszczeniem). Niemniej faktycznie, podstawowym czynnikiem ryzyka raka szyjki macicy jest zakażenie HPV. Jasne że do zarażenia dochodzi wskutek kontaktów seksualnych. Zakonnice na to raczej nie chorują (także na ten rodzaj raka). Ogólnie: myślę że warto. Samo szczepienie z całą pewnością do rozwiązłości seksualnej nie prowokuje.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt cze 16, 2015 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Cytuj:
Co do szczepień obowiązkowych: Czy nadal jest obowiązkowe szcepienie na WZW typu C zalecane przed operacjami?


Nie jest obowiązkowe.Dostajesz za to ankietę w której pytają, czy chodzisz do kosmetyczki , dentysty.....krótko mówiąc ,,gdyby coś, to nie my"

Szczepienia temat rzeka.Mimo obiekcji szczepiłam na obowiązkowe. Pytałam skąd pochodzi szczepionka przychodniana zwana darmową. W owym czasie często pochodziła z krajów tzw Trzeciego Świata. kupowałam sama inną. Nie pozwalałam na szczepienia szczepionkami ,,kilka w jednym'.
Autyzm?Tyle samo zwolenników teorii ,co przeciwników.


Wt cze 16, 2015 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2583
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Maria-Magdalena napisał(a):
W końcu to wszczepianie konkretnych bakterii i obserwacja czy organizm sobie poradzi czy nie.

Mała prawka: zabitych bakterii, lub znacznie osłabionych.


Śr cze 17, 2015 15:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Zwykle jednak wirusów... A czasem, jak przy szczepieniu na WZW t. B, szczepionka zawiera fragment osłonki wirusa. Nie ma takiej siły, by spowodowała chorobę.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz cze 18, 2015 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 14:00
Posty: 2
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Ludzie nie chcą szczepić, bo nie zdają sobie sprawy z tego jak wyglądał świat przed wynalezieniem szczepionki. I ile szczepionki dały ludzkości.


So cze 20, 2015 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 23, 2017 23:58
Posty: 2
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Witam
Wrzucę kilka interesujących rzeczy tym razem tylko na temat polio.

Poliomyelitis jest terminem technicznym i oznacza po prostu stan zapalny substancji szarej rdzenia kręgowego. Nazwa „poliomyelitis” została skrócona do „polio” i powszechnie uważano, że wywołuje ją konkretny enterowirus o nazwie wirus polio. To jest ważne, bo zapalenie substancji szarej moga wywołać różne czynniki. Posłużę się informacjami z tego wykładu o Historii poliomyelitis
Jeszcze do niedawna na stronie amerykańskiej CDC, dopóki nie usunięto tej informacji to widniało co takiego: "w przybliżeniu 95% osób zarażonych wirusem polio nie ma objawów. Od 4% do 8% zarażonych osób wykazuje nieznaczne objawy, takie jak gorączka, zmęczenie, nudności, ból głowy, objawy przypominające symptomy grypy, sztywność karku i pleców oraz bóle kończyn, które często całkowicie ustępują. Tę grupę reprezentuje ta żółta część tutaj. Mniej niż 1% przypadków polio skutkuje trwałym paraliżem kończyn, zwykle nóg, a spośród sparaliżowanych osób 5 do 10% umiera, kiedy paraliż dotyka mięśni oddechowych."

Pytanie jakie Suzanne zadaje w tym wykładzie brzmi
Co naprawdę spowodowało tę niewielką część problemów wywołanych wirusem, który nie dawał objawów u 95 do 98% zakażonych osób?

Znalazła kilka interesujących odpowiedzi, na przykład:
- Nadmierne spożycie cukru rafinowanego
- Spożycie przez dzieci mieszanki dla niemowląt zamiast karmienia piersią
- Powszechne stosowanie pestycydu DDT i pryskanie nim nawet kanapek dzieciom
- Medykamenty na bazie arsenu
- "Zabieg wycięcia migdałków powoduje liczne uszkodzenia nerwu peryferyjnego. Choroba Heinego-Medina (poliomyelitis) występowała w przybliżeniu dwukrotnie częściej u osób, które przeszły zabieg wycięcia migdałków niż u tych, które nie były poddane tej operacji."

W poniższym materiale filmowym z epoki pokazane jest jak pryskano pestycydem DDT.
Boards Of Canada Beware the Friendly stranger & DDT spraying on children
https://www.youtube.com/watch?v=mX6fQLrueW0

Do zmniejszenia w oficjalnych statystykach zachorowań na polio przysłużyła sie zmiana definicji epidemii i samej choroby polio. Przed zmianą potrzeba było dwudziestu zachorowań na 100.000 osób, aby stwierdzić epidemię, zaś po wprowadzeniu szczepionki liczba ta wzrosła 35 zachorowań na 100.000 osób.

Normy definiujące polio (choroba Heinego-Medina) zostały zmieniane, gdy wprowadzono szczepionkę przeciwko polio. Nowa definicja epidemii wymagała więcej zgłoszonych przypadków. Również sam paraliż został przedefiniowany, co utrudniało potwierdzanie i naliczanie przypadków. Przed wprowadzeniem szczepionki pacjent musiał jedynie wykazać objawy paraliżu w ciągu 24 godzin. Nie było wymagane przeprowadzanie testów laboratoryjnych w celu szczątkowego określenia i potwierdzenia przyczyn paraliżu. W przypadku nowej definicji pojawiła się konieczność, aby u pacjenta wykazywane były objawy porażenia przez co najmniej 60 dni, a trwały paraliż musiał być potwierdzony dwukrotnie w trakcie choroby. Oprócz tego po wprowadzeniu szczepionki przypadki aseptycznego zapalenia opon mózgowych (choroba zakaźna trudna do odróżnienia od choroby Heinego-Medina) i infekcji wirusem Coxsackie były bardzo często wykazywane jako choroby inne niż polio. Ale takie przypadki były traktowane jako choroba Heinego-Medina przed wprowadzeniem szczepionki.

Obecnie paraliż jaki wywołuje szczepionka nazywa się ostre porażenie wiotkie. A tak wyglądały statystyki polio i ostrego porażenia wiotkiego w Indiach między 1996 a 2011 rokiem
Obrazek
Nie mają polio ale mają epidemie nie będącego polio ostrego paraliżu wiotkiego. Dwaj hinduscy lekarze opublikowali artykuł pod tytułem „Polio programme: let us declare victory and move on”, a w niej napisali, że "w stanach, gdzie niemal co miesiąc przeprowadzane są okresowe akcje objazdowe służące eradykacji polio, wskaźnik zachorowań na niebędące polio ostre porażenie wiotkie jest dwudziestopięcio- i trzydziestopięciokrotnie wyższy niż normy międzynarodowe."

Pozdrawiam


Pt mar 24, 2017 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 12:50
Posty: 8
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Coraz częściej rodzice unikają szczepionek. Jedynie te w pierwszych miesiącach życia

_________________
tomciom_1987


Śr mar 29, 2017 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2012 15:51
Posty: 13494
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Moment: co ma DDT do polio? Polio zostalo opisane pod koniec XIX wieku a DDT stosowano od lat czterdziestych XX wieku.
Jezeli w Indiach tak jest (wielokrotnie wyzszy poziom nie srednia miedzynarodowa), jak podajesz, a szczepi sie przeciw polio na calym swiecie, to chyba nie jest to problem szczepienia, chyba ze maja jakies pseudoszczepionki ze skutkami ubocznymi.

A co do promilii chorych, ktore koncza sie zle badz tragicznie, to powiedz to rodzicom tych dzieci, ktore umra, bo rodzice bardziej bali sie skutkow ubocznych.


Śr mar 29, 2017 14:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 23, 2017 23:58
Posty: 2
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Co ma polio do DDT? Polio to skrót od poliomyelitis, który jest terminem technicznym i oznacza stan zapalny substancji szarej rdzenia kręgowego.

Jeśli interesuje Cię temat to dostępne są tłumaczenia dwóch artykułów Jima Westa, który napisał książkę "DDT/Polio: Virology vs Toxicology" kilka fragmentów z jednego o tytule Związek pestycydów z polio: Krytyka literatury naukowej:

Cytuj:
Ortodoksyjna literatura medyczna nie jest w stanie zaoferować żadnego dowodu na to, że wirus polio był czymś więcej niż łagodnym wirusem, aż do pierwszej epidemii polio, która miała miejsce w Szwecji w 1887 roku. Ta mała epidemia nastąpiła 13 lat po wynalezieniu DDT w Niemczech w 1874 roku i 14 lat po wynalezieniu pierwszego mechanicznego opryskiwacza do upraw, który został użyty do opryskiwania preparatem składającym się z wody, nafty, mydła i arsenu.

Morton S. Biskind jeden z głównych badaczy DDT w tamtym okresie pisał:
„Przypuszcza się, że DDT powoduje lub przyczynia się do szerokiej gamy chorób u ludzi i zwierząt, które nie zostały wcześniej rozpoznane i powiązane z inną substancją chemiczną. Takie choroby jak … choroba Heinego-Medina [polio]… takie nieodpowiedzialne twierdzenia mogą spowodować ogromne szkody, a jeśli potraktowane poważnie, mogą nawet ingerować w naukowe poszukiwania prawdziwych przyczyn…” - Handbook of Pesticide Toxicology, edited by Wayland J. Hayes, Jr. and Edward R. Laws, Academic Press Inc., Harcourt Brace Jovanovich, Publishers, San Diego, 1991, strona 769

albo
„[choroba-X] …obserwowana przez autora w następstwie odnotowanego przypadku narażenia na DDT i związki pokrewne w kółko u tych samych pacjentów, za każdym razem następowało to samo. Opisaliśmy zespół [syndrom]następująco… Zaobserwowano w zaostrzeniach, łagodne kloniczne drgawki dotykające głównie kończyn. U kilku małych dzieci narażonych na DDT rozwinął się bezwład kończyn trwający od 2 lub 3 dni do tygodnia lub dłużej…”

Przeszukując bazę MEDLINE/PubMed (wpisując “polio” i “poison”) znajdziemy około 45 współczesnych artykułów w których chorobom polio podobnym przypisuje się trucizny... Znaleziona terminologia to:
Polioencephalomalacia – Polioencefalomalacja
Poliomyelomalacia – Poliomielomalacja
Polyradiculoneuritis
Polioencephalomyelomalacia – Polioencefalomielomalacja
Lumbal poliomyelomalacia – Lędźwiowe poliomielomalacja
Multifocal-poliomyelomalacia – Postępująca wieloogniskowa poliomielomalacja
Spinal poliomalacia – Rdzeniowa (lub kręgowa) poliomalacja
Polio and high-sulfate diets – Polio i dieta bogata w siarczany
Bovine polioencephalomalacia – Bydlęca polioencefalomalacja
Neurological picture similar to that of poliomyelitis – Obraz kliniczny podobny do zapalenia istoty szarej rdzenia
Cerebrocortical necrosis (polioencephalomalacia) – Martwica kory mózgu
Lead poisoning in grey-headed fruit bats (Pteropus poliocephalus) – Zatrucie ołowiem u szaro-głowych nietoperzy owocożernych (Pteropus poliocephalus – to nazwa własna)
Atypical porcine enterovirus encephalomyelitis: possible interaction between enteroviruses and arsenicals – Nietypowe enterowirusowe zapalenie mózgu u świni: możliwa interakcja między enterowirusami i arszenikiem
Polioencephalomalacia and photosensitization associated with Kochia scoparia consumption in range cattle – Polioencefalomalacja i uwrażliwienie na światło (lub uczulenie) związane ze spożyciem wrzosu Kochia przez bydło ubojowe


Zresztą węglowodory chlorowane to nie jedyne substancje które są w stanie doprowadzić do zapalenia substancji szarej rdzenia kręgowego. Inny sposób z tamtych czasów to medykamenty na bazie arsenu, albo wycięcie migdałków.

"Dr Popow wysnuł wniosek, że nawet kilka godzin po spożyciu arsen może spowodować ostre centralne zapalenie rdzenia kręgowego lub ostre poliomyelitis." The poison cause of poliomyelitis and obstructions to its investigation.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14924801
http://www.whale.to/a/scobey2.html

Z innego artykułu Jima Westa pod tytułem Polio w USA w kontekście środowiskowym

Porządek chronologiczny Polio w USA 1912-1970
Obrazek
Ten wykres pokazuje polio w Stanach Zjednoczonych w rzadko ujmowanym kontekście (jeśli w ogóle) od czasów Biskinda czyli w kontekście środowiskowym. „DDT” i „substancje podobne do DDT” zostały wybrane do tego wykresu w najmniej skomplikowany sposób, aby reprezentować szeroki przegląd ewolucji technologii i potencjalnej możliwości masowego zatrucia. Kilka czołowych chlorowanych węglowodorów to chlorobenzen, PCB (polichlorowane bifenyle) i DDT (dichlorodifenylotrichloroetan). Chlorobenzen jest prekursorem, fundamentalnym związkiem stosowanym w produkcji wielu przemysłowych węglowodorów chlorowanych. W Stanach Zjednoczonych wysoka produkcja chlorobenzenu rozpoczęła się w 1915 roku, wkrótce po rozpoczęciu I wojny światowej.

Obrazek
Ten wykres przedstawia bardziej szczegółowo okres pomiędzy 1912-1970 rokiem w USA i podsumowuje kwestie szczepień wymienione powyżej.

Obrazek
Szczepienia i polio.

Do tego trzeba dodać kreatywną księgowośc na korzyść szczepień:
"Normy definiujące polio (choroba Heinego-Medina) zostały zmieniane, gdy wprowadzono szczepionkę przeciwko polio. Nowa definicja epidemii wymagała więcej zgłoszonych przypadków. Również sam paraliż został przedefiniowany, co utrudniało potwierdzanie i naliczanie przypadków. Przed wprowadzeniem szczepionki pacjent musiał jedynie wykazać objawy paraliżu w ciągu 24 godzin. Nie było wymagane przeprowadzanie testów laboratoryjnych w celu szczątkowego określenia i potwierdzenia przyczyn paraliżu. W przypadku nowej definicji pojawiła się konieczność, aby u pacjenta wykazywane były objawy porażenia przez co najmniej 60 dni, a trwały paraliż musiał być potwierdzony dwukrotnie w trakcie choroby. Oprócz tego po wprowadzeniu szczepionki przypadki aseptycznego zapalenia opon mózgowych (choroba zakaźna trudna do odróżnienia od choroby Heinego-Medina) i infekcji wirusem Coxsackie były bardzo często wykazywane jako choroby inne niż polio. Ale takie przypadki były traktowane jako choroba Heinego-Medina przed wprowadzeniem szczepionki."

„Przed 1954 każdy lekarz zgłaszający paraliż z powodu poliomyelitis – stan zapalny substancji szarej rdzenia kręgowego – robił swoim pacjentom przysługę w postaci dotacji na koszty hospitalizacji… dwa badania w odstępie 24h od siebie były jedynymi, co było potrzebne, aby uzyskać taką diagnozę… W 1955 roku kryteria zostały zmienione… Paraliż miejscowy był stwierdzany dziesięć do dwunastu dni po rozpoczęciu choroby i ponownie 50-70 dni po jej rozpoczęciu… Ta zmiana w definicji oznaczała, że w 1955 zaczęliśmy zgłaszać inną chorobę… Ponadto procedury diagnostyczne wciąż były przedefiniowywane. Infekcja wirusem coxsackie i aseptyczne zapalenie opon mózgowych zostały odseparowane od poliomyelitis… A więc od samej zmiany kryteriów diagnostycznych, liczba paraliżów rzekomo się zmniejszyła.” – Dr Bernard Greenberg, szef Committee on Evaluation & Standards of The American Policy Health Association during 1950s [komitet do badań i standaryzacji polityki amerykańskiego stowarzyszenia zdrowotnego w 50 latach] w trakcie zeznań przed kongresem w 1962

„Po tym jak wprowadzono szczepienia, wystąpienia aseptycznego zapalenia opon mózgowych zgłaszane były jako choroba osobna od poliomyelitis, ale wcześniej były wliczone do ogólnej sumy jako poliomyelitis zanim wprowadzono szczepionkę. Ministerstwo zdrowia przyznało, że status szczepienia u osoby badanej jest głównym czynnikiem przy diagnozie… Jeśli osoba, która została wcześniej zaszczepiona zachorowała, to po prostu ta choroba zanotowana jest pod inną nazwą… Ci którzy zachorowali na polio po pierwszym zastrzyku zostali umieszczeni na liście nieszczepionych… Oczywistym jest, że ta praktyka manipulacji statystykami, aby przyćmić fakty niekorzystne dla szczepień, unieważnia większość dowodów podawanych przez ywolenników szczepień.” – Dr Maurice Meadow Bayly MRCS, LRCP, The Case Against Vaccination

„Gdy urzędnicy z WHO [Światowa Organizacja Zdrowia] odkryli, że epidemia polio w Nigerii jest wywołana przez szczepionkę przeciw polio założyli, że łatwiej będzie ją powstrzymać niż naturalnego „dzikiego” wirusa. Mylili się… Wirus w szczepionce może mutować do bardziej śmiercionośnego szczepu, który zaowocuje kolejnymi epidemiami.” – ‚Polio Surge in Nigeria after Vaccine Virus Mutates
http://www.cbsnews.com/news/mutant-poli ... n-nigeria/

„W Omanie między 1988 a 1989 rokiem, epidemia polio wystąpiła wśród tysięcy w pełni zaszczepionych dzieci. Region z najwyższym współczynnikiem zachorowań miał najwyższy wskaźnik wyszczepialności. Region z najniższym – najmniej zachorowań.”
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1679866


Pt maja 19, 2017 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40355
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Jednym słowem - odrzućmy wszelkie szczepienia i powróćmy do epidemii czarnej ospy......i tak ponoć jest aktualnie za dużo ludzi na Ziemi.


Pt maja 19, 2017 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 1462
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Ludzie odrzucajacy szczepienia nie tylko narazaja wlasne dzieci ale i dzieci jeszcze nieszczepione ktore sie z nimi stykaja. Znajoma pediatra stwierdzila ze nie bedzie przyjmowala dzieci rodzicow odrzucajacych szczepionki, bo ryzyko zarazenia w poczekalni jest za duze.
Przedszkola i szkoly podstawowe rowniez zaczely sprawdzac stan szczepien dzieci przed ich przyjeciem.
Ontario, Kanada.


Pt maja 19, 2017 16:15
Zobacz profil
Moderator

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 7994
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Marek80 nie może się zdecydować. Czy polio jest powodowane przez inne niż wirus czynniki, czy też jest powodowane przez wirusa z tanich szczepionek.

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Pt maja 19, 2017 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2014 11:24
Posty: 14
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Ja sama byłam szczepiona, nic mi nie jest, więc i swoje dziecko szczepiłam.


Pn sie 07, 2017 12:19
Zobacz profil
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Myślę że trzeba szczepić. Znam ten ból bo moja maluśka na 9 miesięcy i juz 2 serie dostała.
Zniosła je bardzo dobrze.

Czytałem ostatnio jednak że szczepionka przeciw grypie - ta zapobiegawcza nadal zawiera merkury (ten metal wiązany przez niektórych uczonych z autyzmem, rakiem i innymi dolegliwościami). Tych profilaktycznych szczepień na choroby niegrożne się wyrzekam! Na wszelki wypadek - ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Wolę jednak grypke czosnkiem zaleczyc i pomęczyć sie troche niż wciskać w system metale ciężkie - na całe życie.

:roll:


Cz wrz 14, 2017 1:53

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 1462
Post Re: Czy szczepić dziecko?
Czy nie mylisz czasem grypy z czyms co w Ameryce nazywamy "cold", nazywajac ja "choroba niegrozna"?
W Stanach umiera na nia rocznie od 3 do 50 tys ludzi ( w ostatnich 30 latach ).


Cz wrz 14, 2017 5:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL