Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 12, 2024 2:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem 
Autor Wiadomość
Post Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Tak sobie myślę o tych brakujących łóżkach szpitalnych, przepełnionych szpitalach, i dochodzę do wniosku, że nasz KRK ma zaplecze, którym w imię miłosierdzia, jak dobry samarytanin mógłby się podzielić ze społeczeństwem. Chodzi o puste potężne seminaria duchowne, które jako uczelnie wyższe pracują zdalnie. A każdy wie, że seminaria są wypasione pod wieloma względami, dofinansowane z UE, Urzędów Wojewódzkich, mają zmodernizowaną infrastrukturę, własną kuchnię, obsługę, także medyczną. Abp Ryś zbiera na respiratory, więc miłosiernie byłoby aby się podzielił respiratorami z każdą diecezją.

Mam nadzieję, że będziecie wrzucać swoje pomysły jak pomóc w walce z pandemią, z wykorzystaniem wszelkich dóbr tego kraju.


Pn paź 26, 2020 19:47
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Tańszych pomysłów na trolling nie miałeś?
Believing napisał(a):
A każdy wie, że seminaria są wypasione pod wieloma względami
Co to znaczy, że budynek jest „wypasiony pod wieloma względami”? Jedne budynki nadają się na szpitale lepiej, inne gorzej, a inne w ogóle.

Seminaria nie są przecież jedynymi budynkami, które teraz stoją puste. Brak pustych budynków w ogóle nie jest problemem w obecnej sytuacji.

Cytuj:
Abp Ryś zbiera na respiratory, więc miłosiernie byłoby aby się podzielił respiratorami z każdą diecezją.
To diecezje potrzebują respiratorów? Mnie się wydawało, że szpitale.

Cytuj:
Mam nadzieję, że będziecie wrzucać swoje pomysły jak pomóc w walce z pandemią, z wykorzystaniem wszelkich dóbr tego kraju.
Proponuję, żeby Believing więcej nie pisał takich postów. To odciąży oddziały onkologiczne i pozwoli na przeniesienie części ich zasobów na zakaźne.


Wt paź 27, 2020 10:16

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1652
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
”Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało na budowę w latach 2018-2020 kwotę w wysokości 70 mln zł. Z powodu postępowania przetargowego dotacja nie została wykorzystana. Dlatego też na lata 2019-2021 kwota została podwyższona do 117 mln zł.”
Może coś udałoby się wyłuskać z tej niewykorzystanej kwoty na dodatkowe łózka, respiratory. Inaczej, może być tak, że nie będzie miał kto oglądać informacji m.in. o osobach tworzących „radiową rodzinę” i ją wspierać ze swych emeryturek.

https://www.wprost.pl/kraj/10364779/szo ... egoly.html


Wt paź 27, 2020 10:23
Zobacz profil
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Robek, ostatnie upomnienie za trolling.

Believing napisał(a):
A każdy wie, że seminaria są wypasione pod wieloma względami, dofinansowane z UE, Urzędów Wojewódzkich,


Nie, nie każdy wie. Ja nie wiem które seminaria są dofinansowane z UE i z Urzędów Wojewódzkich. Proszę podać wykaz tych seminariów.

Wiem, ze wydziały teologiczne są dofinansowane jak wiele uczelni ale seminaria duchowne jako miejsca formacji nie są.
Pod jakimi względami seminaria są wypasione?


Wt paź 27, 2020 11:18
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
bramin napisał(a):
Pod jakimi względami seminaria są wypasione?
A czy to ważne? Pojęcie „wypasienia” jest ortogonalne względem „przystosowania do bycia szpitalem”. Willę wyłożoną drewnem egzotycznym, posiadającą trzy kręte klatki schodowe (jedna w górę, jedna w dół, a jedna na pokaz, jak w marzeniu Tewje Mleczarza) i oświetlona kryształowymi żyrandolami dającymi zmysłowy półmrok większość ludzi nazwie „wypasioną”, ale przecież nie znaczy to, że wskazane byłoby tam organizować szpital.

Istnieją w Polsce budynki, które były projektowane jako kryzysowe szpitale (co prawda tym kryzysem miała być wojna z NATO, a nie CoViD) i są to tysiąclatki. Czytałem jednak opinie, że nawet one według dzisiejszych standardów nadają się średnio i korzystniej jest budować szpitale tymczasowe na stadionach.

Podsumowując Believing miał potrzebę dowalić KRK, więc wymyślił koncepcję „wypasionych seminariów”.


Wt paź 27, 2020 12:01
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Czy są seminaria wypasione nie wiem, ale wiadomo, że niektóre są puste, jak choćby w Kaliszu. A są i takie gdzie przez ostatnie lata liczba kandydatów oscylowała w granicach 1-5, jak choćby 1 w 2020r w Drohiczynie.


Wt paź 27, 2020 17:13
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Seminarium w mojej diecezji jest wypasione. Potężny, świetnie wyposażony budynek dla 47 kleryków wszystkich roczników.
A jak wyglądają seminaria w waszych diecezjach - każdy wie. A jak nie wie to google się kłania.

Co do tematu - skoro w każdym województwie ma powstać szpital polowy, to analogicznie, dlaczego nie w każdej diecezji?

Potrzeba nowych miejsc dla chorych i rąk do pracy. Może warto się zastanowić nad moim pomysłem, rozważyć, przedyskutować lub wpaść na własny pomysł i się podzielić.

Nie wiem jak Was, ale mnie przeraża, że nie ma miejsca dla ludzi w szpitalach.

Nazwa tematu mówi sama za siebie.


Wt paź 27, 2020 19:15
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Seminarium w mojej diecezji jest wypasione.
No i? Może i jest wypasione. A czy jest przystosowane do bycia szpitalem?
Cytuj:
A jak wyglądają seminaria w waszych diecezjach - każdy wie.
No ja wiem. W młodości byłem na rekolekcjach w poznańskim ASD. Wygląda jak każda inna szkoła z internatem.
Cytuj:
Co do tematu - skoro w każdym województwie ma powstać szpital polowy, to analogicznie, dlaczego nie w każdej diecezji?
Dlatego, że diecezje nie zatrudniają lekarzy?
Cytuj:
Potrzeba nowych miejsc dla chorych i rąk do pracy.
Ale nie byle jakich rąk i nie byle jakich miejsc.
Cytuj:
Nie wiem jak Was, ale mnie przeraża, że nie ma miejsca dla ludzi w szpitalach.
Wielu przeraża. Ale nie każdy uznaje, że to jest dobry pretekst, żeby sobie poujeżdżać po nielubianych związkach wyznaniowych. Zwłaszcza, że KRK jest dziś za co krytykować i nie trzeba szukać pretekstów na siłę.


Śr paź 28, 2020 8:45
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
zefciu napisał(a):
A czy jest przystosowane do bycia szpitalem?

Tak ma przestrzeń, łóżka, zaplecze sanitarne, kuchenne. Pewnie znajdą się poduszki, koce. Nie wiem jak w innych diecezjach, ale w mojej są przychodnie przy parafiach, więc jacyś lekarze też pracują. Ponadto jest dom seniora, więc wybacz, ale pielęgniarki chyba są i lekarz.
Co czujesz, gdy widzisz jak ludzie leżą w garażu dla karetek?
Nie wiem czemu, ale mam przed oczami Włochy wiosną. I tych ludzi w namiotach na pryczach...

zefciu napisał(a):
Ale nie byle jakich rąk i nie byle jakich miejsc.

Seminarium to byle jakie miejsce? Proszę Cię. Idzie zima, rośnie zachorowalność. Nie każde miasto ma potężne hale targowe, czy stadion.
A czy to nie jest dobra pora by wzajemnie uczyć się troski o drugiego człowieka? Myślę, że w covidzie najgorszym jest samotność. Wiesz że leki to nie wszystko. Często wystarczy usiąść i po porostu być, choć przez chwilę.

Ale może faktycznie, jest to utopią w dzisiejszym brutalnym świecie.


Śr paź 28, 2020 18:40
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Pewnie znajdą się poduszki, koce.
Bez komentarza.
Cytuj:
Co czujesz, gdy widzisz jak ludzie leżą w garażu dla karetek?
A czy to ważne, co czuję? Ty np. czujesz „ooo, fajnie, będzie można napisać antyklerykalnego posta”. Mnie to Twoje odczucie brzydzi. Mogę to obrzydzenie wyrazić i poprosić Cię, żebyś przestał.
Cytuj:
Nie wiem czemu, ale mam przed oczami Włochy wiosną.
Jak to nie wiesz czemu? Przecież to jest dosyć oczywiste skojarzenie.
Cytuj:
A czy to nie jest dobra pora by wzajemnie uczyć się troski o drugiego człowieka?
No to idź się troszcz, zamiast organizować „burze mózgów” na temat tego, co inni powinni.


Cz paź 29, 2020 9:42
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
zefciu napisał(a):
. Mnie to Twoje odczucie brzydzi. Mogę to obrzydzenie wyrazić i poprosić Cię, żebyś przestał.


Oprócz wypowiedzi w swoich urojeniach, tworzysz także offtop.

zefciu napisał(a):
No to idź się troszcz, zamiast organizować „burze mózgów” na temat tego, co inni powinni.


Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po co zabierasz głos?

Zapraszam Cię do wypowiedzi, gdy będzie dotyczyła tematu: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem.


Cz paź 29, 2020 16:48
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po co zabierasz głos?
Przecież napisałem – żeby wyrazić swoje obrzydzenie Twoją postawą i poprosić Cię o jej zmianę. Widać jednak, że prosić to se mogę.


Cz paź 29, 2020 16:54
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
zefciu napisał(a):
Believing napisał(a):
Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po co zabierasz głos?
Przecież napisałem – żeby wyrazić swoje obrzydzenie Twoją postawą i poprosić Cię o jej zmianę. Widać jednak, że prosić to se mogę.


Posłuchaj uważnie. Czy pisanie w tym temacie jest dla Ciebie przymusem z którym nie potrafisz sobie poradzić? Wiesz, gdy czytam to co o mnie wypisujesz, to do końca nie wiem, czy jesteś chory czy tylko niegrzeczny.


Cz paź 29, 2020 17:02
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Czy pisanie w tym temacie jest dla Ciebie przymusem z którym nie potrafisz sobie poradzić?
Już odpowiedziałem na to pytanie. Nie jest. Myślałem, że można Cię o coś prosić. Myliłem się. Już zatem nie będę się tu wypowiadał.


Cz paź 29, 2020 17:05
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Zefciu, to nie jest wątek mający na celu opisywanie naszych odczuć estetycznych!
Także innych użytkowników proszę o pisanie na temat.


Cz paź 29, 2020 17:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL