Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 2:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna strona
 Zakaz antykoncepcji a osoby spoza Kościoła Katolickiego; 
Autor Wiadomość
Post 
Crosis !
Dzialanie wczesnoporonne probuje przemycać się w wiekszości ze środkow antykoncepcyjnych (Rowniez pozornie "niewinna" prezerwatywa po dodaniu dla zwiększenia jej 'skuteczności" może stać się środkiem wczesnoporonnym - ale to tak nieco na marginesie ;) )
Jest to na dobrą sprawę środek dość "nieporęczny" i stanowi tak na dobrą sprawę tylko wstęp, zachętę do sięgnięcia po silniejsze środki ...
Ponieważ zbyt wiele środków posiada cały szereg "skutków ubocznych" - Kościoł nie dal żadnej możliwości manipulacji i za jednym zamachem "obciąl" wszystkie proby manipulacji zakazując calkowicie stosowania antykoncepcji zezwalając jednak w sporadycznych, wyjątkowych sytuacjach, za zgodą Kosciola do stosowania metod nieporonnych.(tylko - prosze mi tutaj nie mowić głupot i mówiąc o tym, że antykoncepcja i NPR to to samo :? :P )


Cz paź 06, 2005 16:09
Post 
Po dodaniu do prezerwatywy (lub np. do kapturków dopochwowych) środków opartych na gestagenach, oczywiście ...


Cz paź 06, 2005 16:11
Post 
Rofl ddv.

Po pierwsze: wg WHo i polskiej encyklopedii neturalne metody wchodza w sklad antykoncepcji. A wiec jest antykoncepcja sztuczna i naturalna, no chyba ze Ty jestes modrzejszy od encyklopedii.

Po drugie: [...]

Prezerwatywy dostepne na rynku jedyne co maja dodane to srodek plemnikobojczy wewnatrz. napisz mi prosze opinie jakiegos sensownego lekarza ze to moze dzialac wczesnoporonnie.

Aha. Nie spotkalem sie z opinia i rowniez z Twoich cytatow nie wynika to, ze typowa pigulka antykoncepcyjna (taka przyjmowana caly miesiac z wyjatkiem okresu) moze miec dzialanie wczesnoporonne.

I dla Twojej informacji, skoro juz o tym mowimy: wiesz ze kiedy srodkow wczesnoporonnych jeszcze nie bylo, ciaze byly "usuwane" dostepnymi srodkami medycznymi wywolujacymi ogromne spustoszenie w organizmie kobiety? Nie wiesz? To pomysl.


Crosis


Cz paź 06, 2005 16:13
Post 
Crosis !
A ty tymczasem wracasz do "asa atuowego" zwolenników antykoncepcji i próbujesz ograniczać pojęcie antykoncepcji do prezerwatywy ... :?
Pomimo rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy przeze mnie - i to już po raz kolejny w ostatnim czasie ...
Na dodatek zupelnie nie docierają do Ciebie podawane przeze mnie wyjaśnienia i materiały ...
A mówiłem również o tym jaka jest róznica pomiędzy NPR a antykoncepcją - i to nie raz ... :?
I jak tu wogóle mówić z Twojej strony o "otwartości na poglądy innych" w dyskusji :co:

Zapamiętaj zatem na zawsze:

Przezerwatywa, jako dość niewygodny w użyciu środek jest jedynie "wstępem" do stosowania silniejszych środków antykoncepcji.

oraz:
Kościół podtrzymał antykoncepcji głównie ze względu na to, że antykoncepcja daje zbyt wiele możliwości do "przemycania" środków poronnych

Zapamiętasz :co:


Cz paź 06, 2005 16:33
Post 
Nie, bo to smieszne twierdzenie nie majace potwierdzenia w rzeczywistosci. Gdyby bylo tak jak mowisz, ogromna wiekszosc ludzi stosowala by srodki inne niz prezerwatywa. A tym czasem od lat u nas i nawet na zachodzie jest ona najpopularniejszym srodkiem antykoncepcyjnym.

Teraz coraz wieksza popularnosc zdobywa plasterek. Jak jego zaatakujesz?


Crosis


Cz paź 06, 2005 16:38

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 10:25
Posty: 254
Post 
ddv163 napisał(a):
Kościol wprowadzając zakaz antykoncepcji opieral sie na przewidywaniach - powstalych na skutek opracowanych wynikow badan naukowych - oraz potwierdzil to po sprawdzeniu w praktyce slusznosci tych przewidywan ...

A to ciekawe. Komisja złożona z naukowców, teologów, małżeństw i biskupów powołana przez papieża wypowiedziała się zgoła inaczej. Chcesz poczytać wnioski komisji? Proszę uprzejmie:
http://dlibrary.acu.edu.au/staffhome/yukoszarycz/theo202/pyle.htm


Cz paź 06, 2005 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 10:25
Posty: 254
Post 
ddv163 napisał(a):
Crosis !
A ty tymczasem wracasz do "asa atuowego" zwolenników antykoncepcji i próbujesz ograniczać pojęcie antykoncepcji do prezerwatywy ... :?

:D To raczej Ty, DDV, próbujesz wmówić wszystkim, że antykoncepcja to tylko środki wczesnoporonne.


Cz paź 06, 2005 16:56
Zobacz profil
Post 
No w koncu jakies ludzkie podejscie Kosciola do tej sprawy.

Tak wiec kochajmy sie, z prezerwatywa, tabletka czy tez plasterkiem a nawet bez :D:D:D


Crosis


Cz paź 06, 2005 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
[...]
Piszesz dalej
Cytuj:
Argumentacja katolika nie jest argumentacją całego Kościoła.

A to katolicki kościół się jeszcze dzieli..??
Zdumiewam sie po rasz kolejny Twoją wypowiedzią !!
Piszesz dalej
Cytuj:
Proszę więc używaj odpowiedzialnie przymiotnika katolicka.

Zapytam co znaczy katolicka ??
Oświeć mnie proszę..
DDV pisze
Cytuj:
Słusznie Moderacja pozostawila ten tekst Godunowa o ktorym wspominasz, Cieplutki...
Godunow popisal się w tym momencie, pisząc te slowa - delikatnie mowiąc - kompletną niewiedzą.


Tak wykazałem się rzeczywiście niewidzą. bo raczyłem napisać że samo palenie papierosów jest ileś razy groźniejsze od antykoncepcji . Speclista bądź specjaliści przez Wa panowie katolicy ( dokładnie Cieplutki i DDV ) przytaczani rozpisują się na temat szkodliwości metod antykoncepcyjnych u kobiet palących .
Skoro wiadomo nieoddzisiaj ze nikotyna jest rakotwórcza . i to wielokrotnie bardziej . Tu się proponuje leczyć pozbyć niegroźnego zagrożenia w stosunku do nikotyny. Rozsądny lekarz każe kobiecie rzucić palenie a potem podejmie lecznie hormonalne
Zaiste wiedzą sie Panowie wykazujecie
Antykoncepcja hormonalna ma na pewno swoje wady ale

Cieplutki pisze
Cytuj:
Domyślam się, że przeprowadzasz kompetentne badania,
skoro oceniasz pracę innych. Proszę więc o przedstawienie
Twoich badań, niewyselekcjonowanych, opierających
się na gruntownym zbadaniu sprawy, braku uprzedzeń,
oraz przygotowaniu przez studia nad MNPR.

Czuję ironię Twojej wypowiedzi Ale..
W nauce jest tak że co nowego to musi sie to wypromować udowodnić ż e jest zdrowe i skuteczne a Metoda naturalna do takich należy . Musi udowodnić skuteczność i brak uszczerbku na zdrowiu w przypadku stosowania
Metody sztuczne antykoncepcji znane są od stuleci jak nie tysiącleci


Cz paź 06, 2005 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
]Prezerwatywa, jako dość niewygodny w użyciu środek jest jedynie "wstępem" do stosowania silniejszych środków antykoncepcji.

Faktycznie zaiste prawdziwe stwierdzenie !!
Równie taki sam ma wpływ pełnia księżyca na pożycie seksualne słoni jak powyższe stwierdzanie !!
cytat
Cytuj:
Kościół podtrzymał antykoncepcji głównie ze względu na to, że antykoncepcja daje zbyt wiele możliwości do "przemycania" środków poronnych

Kogo i gdzie podtrzymał kościół katolicki Jak mam to rozumieć .. Antykoncepcja przemyca środki wczesno-poronne ?? Mrówki przemycają prezerwatywy z a Ameryki przez ocean. Prawda..?
To moje stwierdzenie ma tyle samo wspólnego z prawdą co to Twoje..


Cz paź 06, 2005 19:50
Zobacz profil
Post 
Więcej na temat poronnego działania i zakazu antykoncepcji - choćby tutaj w temacie
viewtopic.php?t=5428&postdays=0&postorder=asc&start=0
szczególnie:
viewtopic.php?p=107165#107165
viewtopic.php?p=107167#107167
viewtopic.php?p=107305#107305
Moje zdanie na temat stosowania antykoncepcji przez osoby spoza Kościoła:
viewtopic.php?p=107549#107549

Color !
Proszę o podanie czegoś w języku polskim ...
Tekst ten to nic nowego -krótko i zwięźle popisane jest na stronie:
Cytuj:
10. Przewidywania Pawła VI dotyczące bezpośrednich następstw upowszechnienia antykoncepcji spotkały się z ironicznym niedowierzaniem. Dotyczyły one:
Zwiększenia się ilości przypadków niewierności małżeńskiej,
Powszechny zanik moralności, szczególnie wśród młodzieży,
Traktowania małżonków wyłącznie w roli obiektu seksualnego, a także
Wprowadzenie w wielu krajach szerokiego programu kontroli urodzeń.

http://www.embrion.pl/npr/index.htm#antykon.htm
- a cieszycie się, jakbyście znaleźli coś na poparcie stosowania antykoncepcji ;) :P
Również o przyczynach podtrzymania zakazu antykoncepcji było mówione nie raz tutaj na forum (w jednym z podanych powyżej linków jest również i o tym, co pisze Jan Paweł II na ten temat - w "Evangelium Vitae" )

LUDZIE !!
Ten temat był tyle razy "wałkowany" że nudzi wręcz mnie przytaczanie non stop wciąż tych samych materiałów ... :? :-(
A najciekawsze jest to, że jak znajdzie się coś ciekawego - to od razu zmienia się temat rozmowy na dobrze znane, utarte szlaki ... :?
A ja - tymczasem - nie potrafię doczekać się odpowiedzi popartej rzetelnymi materiałami na poparcie tezy, że NPR "są szkodliwe" ...
Udowodniłem szkodliwość dla zdrowia antykoncepcji, również udowodniliśmy działanie poronne antykoncepcji ...
Tak więc - może byście spróbowali udowodnić teze "szkodliwości NPR" - lub jaso powiedzieli o tym, ze ta teza to czysta bzdura - lub też przeszlibyśmy do omówienia kolejnego zagadnienia - jakim jest
-szkodliwość na psychikę antykoncepcji :co:


Cz paź 06, 2005 20:36

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 10:25
Posty: 254
Post 
ddv163 napisał(a):
Color !
Proszę o podanie czegoś w języku polskim ...
Tekst ten to nic nowego ...

Nie DDV ten tekst nie jest o tym... :D

ddv163 napisał(a):
LUDZIE !!
Ten temat był tyle razy "wałkowany" że nudzi wręcz mnie przytaczanie non stop wciąż tych samych materiałów ... :? :-(

Wiesz co? Mam to samo ;) Ileż razy w końcu można przytaczać przydługaśne cytaty o szkodliwości zdrowotnej antykoncepcji.
Tak na moje oko, to Ty DDV musisz chyba przekonywać samego siebie o tym, że jednak antykoncepcja jest zła. Zauważyłem, że już nawet cytujesz samego siebie ;)

ddv163 napisał(a):
A ja - tymczasem - nie potrafię doczekać się odpowiedzi popartej rzetelnymi materiałami na poparcie tezy, że NPR "są szkodliwe" ...

Wskaż mi choć jeden cytat, w którym ktoś nazwał metody naturalne szkodliwymi. Przeoczyłem coś?
Ty DDV walczysz z wiatrakami!

ddv163 napisał(a):
Udowodniłem szkodliwość dla zdrowia antykoncepcji, również udowodniliśmy działanie poronne antykoncepcji ...

Takim sposobem jak Ty mogę "udowodnić" szkodliwość wieczornych spacerów w czasie pełni księżyca.

ddv163 napisał(a):
Tak więc - może byście spróbowali udowodnić teze "szkodliwości NPR" - lub jaso powiedzieli o tym, ze ta teza to czysta bzdura

Jak to mówią? Nie wyważa się otwartych drzwi?

Co do podanego przeze mnie linka: interesowałeś się kiedyś DDV historią powstawania Humanae Vitae? Ten tekst to dwa (właściwie trzy) raporty komisji pracującej nad problematyką planowania poczęć przedłożone Pawłowi VI.
Chcesz tekst przetłumaczony przeze mnie na PW?


Cz paź 06, 2005 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Crosis piszesz:

Cytuj:
A w jakim celu stosujemy metody sztuczne?
(...)w tym samym co naturalne (...)
Antykoncecpcja to tez prezerwatywy, nieszkodliwe.
(...) to metody naturalne (...)
byles w takim gabinecie? (...) mialem to idealnie
wyjasnione (...) dlaczego do jasnej anielki w zadnym gabiniecie
nie lezy nic na temat metod naturalnych? (...) Wasze propagowanie metod naturalnych obraza ludzi uzywajacych metod sztucznych.
(...) Tak wlasnie wyglada Wasza walka, Twoja Ddv i Twoja cieplutki.
A wiekszosc stosujacych sztuczne nawet nie chce Was sluchac,
bo i niby dlaczego? Dlaczego ktos ma sluchac bredni,
ktore co gorsza go obrazaja..


Crosis, odpowiadasz pytaniem na pytanie.
Dobrze wiesz, że prócz szczytnych celów, do których stosuje
metody sztuczne, służą one dziś w rzeczywistości innym celom.
Celowo nie wymieniłeś: jakich.. do tych nieczystych celów służą
także czasami i metody naturalne, ale wiemy, że sztuczne stosuje
"większość" o której lubisz pisać.. Skoro prezerwatywy są
zdrowe, dlaczego tak mało ludzi zdecydowałoby się na kontakt
seksualny z osobą chorą na AIDS? Gumki są metodą naturalną?
Nieźle.. to Ci się udało. Nie będę uniżał Ciebie przez tę bajkę.
Jeśli chodzi o gabinety.. nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać kobiety,
która miałaby przeprowadzony w pełni wywiad odnośnie antykoncepcji.
Profilaktyka ginekologa Crosis nie polega na wyjaśnianiu,
ale na wyeleminowaniu wszystkich przeciwskazań zdrowotnych
do używania metod sztucznych w celu zapobiegania ciąży.

Nie trafiłeś więc. Twoja odpowiedź wskazuje na to, że nie wiedziałeś
o jaki wywiad chodzi.. Moja Aga przygotowywała się do ciąży.
Dziewczyny wychodziły od Ginekologa hurtowo.. bez szczegółowego
wywiadu.. to jest niezgodne z etyką i Przysięgą Hipokratesa..
Co jest korzystniejsze dla lekarza? Propogowanie metod, które
nie przyniosą mu zysku finansowego, czy takie, za które otrzyma
odpowiednią pulę finansową od przedstawicieli handlowych.
W rozmowie doszliśmy do wniosku, że nie wszyscy stosujący
metody sztuczne są "zwierzakami".. nie rozumiem Twojego
- z miną maniaka - uparcia.. że obrażamy ludzi obierając ich
z uczuć wyższych. Panie Crosis.. my nie musimy mówić.
To widać co dzieje się z ludźmi o mentalności antykoncepcyjnej.
Podkreślam: piszę o mentalności, a nie o metodach.
To nie od metody, ale od postawy zależą działania i wybory.
Piszesz o tym, że obrażamy. Ale jeszcze ani ja, ani DDV
nie napisaliśmy, że piszesz bzdury.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt paź 07, 2005 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Crosis napisał(a):
Ddv - ja na rozmowie z ginekologiem zostalem o takich skutkach uswiadomiony. Jak wiekszosc kobiet decydujaca sie na tabletki.
Crosis


Ja już się gubię. Nie będę Cię pomawiał o kłamstwo.
To po co wreszcie byłeś u lekarza z dziewczyną?
W celu pomocy medycznej z powodu jej problemów
związanych ze zdrowiem, czy w celu przypisania
antykoncepcji hormonalnej? Gdybyś poszedł w pierwszym
celu - tak, jak wcześniej pisałeś - lekarz nie musiałby Cię
informować o skutkach ubocznych (naturalnie nie starczyłoby czasu).
Wywiad i tak trochę trwa.. Chcąc informować o skutkach ubocznych
metod sztucznych trzeba byłoby mówić przynajmniej z 2 godziny.
Ja byłem na wykładach - 3 godziny - a i tak nie wyczerpaliśmy tematu
i to nie odnośnie pigułek (gdzie skutków ubocznych jest więcej),
ale spirali. Ile musiałaby pochłonąć czasu informacja o pigułkach?
[...]

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt paź 07, 2005 8:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Color napisał(a):
To raczej Ty, DDV, próbujesz wmówić wszystkim,
że antykoncepcja to tylko środki wczesnoporonne.


Przestańcie pleść takie rzeczy. Ktoś, kto czyta uważnie,
wie, że DDV miał na myśli zupełnie coś innego. A z tego,
co widzę to tylko on operuje specjalistyczną informacją
zaczerpniętą ze stron internetowych, które na dodatek
nie są stronami katolickimi ( sic! )
Kiedyś Crosis też tak wpadł.. zacytował stronkę dla siebie
wiarygodną, która okazała się dowodem w mojej, a nie
w jego sprawie.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt paź 07, 2005 8:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL