Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 13, 2019 8:17

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Opowiadanie Świętego Vincenta o ilości zbawionych 
Autor Wiadomość

Post Opowiadanie Świętego Vincenta o ilości zbawionych
1.Czy opowiadanie Świętego Wincentego że pewien archidiakon ukazał się po śmierci swemu biskupowi z wieścią że tylko te 10 osób z 30tys dostało się do czyśćca lub nieba zostało uznane przez Kościół jako prawdziwe bądź czy Kościół uznał to objawienie prywatne ?

2.Jakie jest nauczanie KK w sprawie ilości zbawionych ?

Fragment "Najmniejsza liczba wybranych "św. Leonard z Porto Maurizio
Biada wam, którzy rządzicie innymi, biada wam! Jeśli tak wielu jest potępionych z waszej winy, to co stanie się z wami? Jeśli niewielu z tych, którzy są pierwsi w Kościele Bożym, jest zbawionych, to co przydarzy się wam? Weźcie pod uwagę wszystkie stany życia, obie płcie, każdy z zawodów: mężów, żony, wdowy, panny, młodzieńców, żołnierzy, rzemieślników, bogatych i biednych, arystokratów i plebejuszy. Cóż mamy powiedzieć o wszystkich tych ludziach, którzy tak źle żyją? Następne opowiadanie, które pochodzi od św. Wincentego Ferreriusza, pokaże wam, co możecie myśleć na ten temat. Relacjonuje on, że pewien archidiakon z Lyonu we Francji zrezygnował ze swoich obowiązków i wycofał się w odludne miejsce, aby czynić pokutę. Człowiek ten zmarł tego samego dnia i tej samej godziny, co św. Bernard z Clairvaux. Po śmierci ukazał się on swojemu biskupowi i rzekł do niego: „Wiedz, Wasza Ekscelencjo, że w tej samej godzinie, w której odszedłem z tego świata, zmarły również trzydzieści trzy tysiące ludzi. Z całej tej liczby Bernard i ja poszliśmy do nieba bez zwłoki, trzech innych poszło do czyśćca, a wszyscy pozostali poszli do piekła”.

Pn lis 04, 2019 11:02

Post Re: Opowiadanie Świętego Vincenta o ilości zbawionych
I Bóg pozwolił mu chwalić się jak faryzeuszowi w świątyni.

Pn lis 04, 2019 13:30

random14 napisał(a):
1.Czy opowiadanie Świętego Wincentego że pewien archidiakon ukazał się po śmierci swemu biskupowi z wieścią że tylko te 10 osób z 30tys dostało się do czyśćca lub nieba zostało uznane przez Kościół jako prawdziwe bądź czy Kościół uznał to objawienie prywatne ?

2.Jakie jest nauczanie KK w sprawie ilości zbawionych ?

Fragment "Najmniejsza liczba wybranych "św. Leonard z Porto Maurizio
Biada wam, którzy rządzicie innymi, biada wam! Jeśli tak wielu jest potępionych z waszej winy, to co stanie się z wami? Jeśli niewielu z tych, którzy są pierwsi w Kościele Bożym, jest zbawionych, to co przydarzy się wam? Weźcie pod uwagę wszystkie stany życia, obie płcie, każdy z zawodów: mężów, żony, wdowy, panny, młodzieńców, żołnierzy, rzemieślników, bogatych i biednych, arystokratów i plebejuszy. Cóż mamy powiedzieć o wszystkich tych ludziach, którzy tak źle żyją? Następne opowiadanie, które pochodzi od św. Wincentego Ferreriusza, pokaże wam, co możecie myśleć na ten temat. Relacjonuje on, że pewien archidiakon z Lyonu we Francji zrezygnował ze swoich obowiązków i wycofał się w odludne miejsce, aby czynić pokutę. Człowiek ten zmarł tego samego dnia i tej samej godziny, co św. Bernard z Clairvaux. Po śmierci ukazał się on swojemu biskupowi i rzekł do niego: „Wiedz, Wasza Ekscelencjo, że w tej samej godzinie, w której odszedłem z tego świata, zmarły również trzydzieści trzy tysiące ludzi. Z całej tej liczby Bernard i ja poszliśmy do nieba bez zwłoki, trzech innych poszło do czyśćca, a wszyscy pozostali poszli do piekła”.

"św. Bernard z Clairvaux." zmarł 20 sierpnia 1153, to w którym miejscu świata w tamtym dniu, zmarło 33 tysiące ludzi?

Pn lis 04, 2019 14:29

Jaki jest przekaz tych "opowiadań"? Taki, że jeśli się nie nawrócimy, niechybnie czeka nas piekło? To brzmi raczej jak chwyt retoryczny na kazaniu wielkopostnym, niż prawdziwe objawienia. Nie wierzę w to, żeby ludzie dążyli gorliwie do Nieba, ale nie uważam, żeby wszyscy od razu szli na wieczne potępienie.

Pn gru 02, 2019 21:13

Odp masz w rozdziałach 4 i 5 Apokalipsy św. Jana. Można dodatkowo przeczytać rozdział 16, ale najlepiej z komentarzami.

Jest to dla nas trudne, bo nie jest łatwo dobrowolnie przyjąć krzyż.
Ale wiele osób jest w Niebie, czyli sądzę, że wszyscy bez wyjątku, którzy się starają tam dojść, (nawet jak czasami upadają) są zbawieni. Ale nie jest to łatwe, co jest zasugerowane np. w objawieniach z Fatimy, w prostej formie.

Mi się wydaje, że najważniejsza jest wiara w Boga i dobre chęci, i chęć dążenia do Świętości.

Cytuj:
Księga Życia, Słowo, które Bóg do mnie wypowiada staje się zrozumiałe wówczas, kiedy pragnę jedności, współuczestnictwa z Barankiem w Jego zwycięstwie nad grzechem i śmiercią. Nie chodzi o jakiś przymus niesienia krzyża, nieuniknioną konieczność, zaciskanie zębów i mówienie sobie, że tak trzeba i nie ma innej możliwości. Apokalipsa otwiera przede mną drogę pragnienia krzyża, pragnienia zwycięstwa. Baranek zabity nie jest moim oskarżycielem, ale On mnie usprawiedliwia i jednocząc się z Nim już uczestniczę w Jego zwycięstwie, w liturgii niebieskiej. Liturgia naszych ziemskich celebracji przestaje wówczas przerażać swoją ułomnością i skażeniem słabościami doczesnego Kościoła. Ona staje się przedsmakiem nieba, zapowiedzią niebieskiej chwały i w ten sposób wprowadza mnie w przestrzeń codziennego krzyża, codziennego wezwania do dawania Chrystusa innym, oddając im w miłości swoje ziemskie siły i możliwości. Ciało grzechu staje się nośnikiem chwały Boga. Paweł tak o tym świadczy: „Lecz jak zawsze, tak i teraz, z całą swobodą i jawnością Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć.”

http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php/sl ... lkanocna-c

Kwintesencja jest tu;

Mk 10, 35-45
„Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy». On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?» Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane». Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu»”

Chodzi tu o kielich męczeństwa.

Cytuj:
Uczniowie są niecierpliwi, chcą być już u celu, w chwale, a Jezus pragnie, by Mu towarzyszyli w drodze, w trudzie. Dlatego stawia pytanie: Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony? – i otrzymuje odpowiedź: Możemy. Jan i Jakub nie odwracają się od trudności, od cierpienia, okazują zdecydowanie i lojalność, która musiała ucieszyć Jezusa. Dlatego nie wypomina im zarozumiałości. Wie przecież dobrze, że niedługo wobec próby sprawdzą się. Jan będzie stał pod krzyżem i wraz z Maryją doświadczy męczeństwa serca. Jakub będzie pierwszym z Apostołów, który odda życie za Jezusa.

https://jezuici.pl/2018/10/pic-kielich-jezusa/

N gru 08, 2019 6:38
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]