Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jak się spowiadacie? 

Jak się spowiadacie?
mam kierownika duchowego 14%  14%  [ 10 ]
mam stałego spowiednika 16%  16%  [ 11 ]
nie mam ww, ale starannie dobieram księży 26%  26%  [ 18 ]
u tego, kto się trafi 34%  34%  [ 24 ]
nie uznaję spowiedzi przed księdzem; spowiadam się bezpośrednio przed Bogiem 7%  7%  [ 5 ]
nie potrzebuję spowiedzi w ogóle; nie spowiadam się 3%  3%  [ 2 ]
Liczba głosów : 70

 Jak się spowiadacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post Jak się spowiadacie?
Witam na forum :)

Przyznacie się, jak się spowiadacie?


Cz mar 16, 2006 2:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
przyznam że nie spowiadam sie zbyt często... ale nie mam stałego spowiednika, nie wybieram też sobie kapłana, ide do tego który akurat siedzi w najbliższym konfesjonale


Cz mar 16, 2006 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Różnie różniaście.Staram się u jednego z dwóch księży. Ale z częstotliwością to różnie bywa.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz mar 16, 2006 7:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post 
Ankiety o częstotliwości nie zakładałam, bo już jest:
viewtopic.php?t=99

Ale odpowiedzi mile widziane ;)


Cz mar 16, 2006 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Nie jak ale czy w ogóle i u kogo ;)
Mam stałego spowiednika i jak najbardziej sobie chwalę, jednak jeśli zdarzy się sytuacja, że nie możemy się "dograć" czasowo nie mam żadnych kłopotów aby iść do kogoś innego i wtedy rzeczywiście jest to zawsze pierwszy który się "trafi". Myślę, że ważniejsze od "starannego" wybrania kapłana jest staranne przygotowanie swojego smienia do tgo sakramentu.
Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz mar 16, 2006 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 14:02
Posty: 93
Post 
Ja mam stałego spowiednika od jakiś 6 lat. :)
Uważam, że dobrze jest mieć takiego księdza, do którego się chodzi zawsze do spowiedzi, to tak jak z lekarzem.
Jeśli się chodzi do niego przez dłuższy czas to nie trzeba wyjaśniać tych samych kwestii kilka razy, a znając nas lepiej może nam lepiej doradzić, pomóc, bo zna nas już jakiś czas.
Uważam, że stały spowiednik to skarb , o którego trzeba się modlić.
Powiem szczerze, że dziwi mnie jak ileś osób mówi, że nie pójdzie do spowiedzi do księdza ze swojej parafii, bo się wstydzi, bo go ksiądz zna itp.
Moim spowiednikiem jest Ksiądz z mojej parafii, którego znam również od strony prywatnej i walce mi to nie przeszkadza.
W końcu jakby ksiądz mił pamiętać wszystkich grzechy to musiał by mieć łeb jak sklep, że ta to popełniła taki, a nie inny grzech... :lol:


Cz mar 16, 2006 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
Nie jak ale czy w ogóle i u kogo ;)

Im krócej, tym lepiej ;) Jeśli chodzi oczywiście o formę pytania...
Ale generalnie masz rację :)

No w ogóle można pisać, co się chce - czy w konfesjonale, czy nie, jak często, jak się na ewentualnego stałego spowiednika trafiło itd :-D

_________________
llewella


Cz mar 16, 2006 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Wypowiem się krótko:
u tego księdza, któy sie akurat trafi, bo wszystko mi jedno. Aha i ostatnio nie spowiadam się zbyt często :)


Cz mar 16, 2006 13:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Jak spowiedź to spowiedź. Ja mam raczej stałego spowiednika, ale, gdy go nie ma to idę do innego. Żadna dla mnie różnica. Czy w mojej parafii, czy , jak zachodzi potrzeba, to w innej. Ważne jest, jak zrobię rachunek sumienia.
I tez mi przecież wszystko jedno, czy przy konfesjonale, czy w prowizorce konfesjonału. Jeśli zachodzi potrzeba postawienia takich "prowizorek", a do spowiedzi jest wielu chętnych, to nie przeszkadza mi to w ogóle.
A kapłan byłby człowiekiem z bardzo wielką głową, gdyby wszystkie nasze, poszczególne grzechy spamiętać!
Przypomnijmy sobie co to jest spowiedź. Nic innego, jak wyznanie PRZED kapłanem grzechów PANU BOGU. I m.in. po to, by nam zadał pokutę.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Cz mar 16, 2006 14:30
Zobacz profil
Post 
Podobnie jak mrówka- jeżeli tylko mogę, staram się spowiadać u stałego spowiednika. Ale kiedy nie ma żadnych szans na zgranie czasowe, potrafię pójść do księdza, który akurat będzie miał dyżur.
Staram się też raz na pół roku pójść do innego znajomego kapłana- żeby uzyskać nowe spojrzenie na niektóre sprawy i uniknąć przyzwyczajenia do jednego księdza :)

P.S. Na temat formy spowiedzi są 2 tematy :
viewtopic.php?t=2568
viewtopic.php?t=4192

i prosiłabym jednak o rozgraniczenie tych zagadnień :)


Cz mar 16, 2006 23:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post 
Przepraszam za zamieszanie. Moje główne pytanie jest takie, jak w sondzie. Reszta wynikła z tego, że najwidoczniej część osób chce pisać o czymś więcej. Mnie to nie przeszkadza, a nawet wręcz przeciwnie. Ale rozumiem, że porządek musi być :)

Ja ostatnio nie mam dużego wyboru, ale wcześniej wybierałam raczej kościół niż księdza. Choć oczywiście ze względu na księży. Tyle że było mi w miarę wszystko jedno, który z nich to będzie :)

_________________
llewella


Pt mar 17, 2006 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Ja mam kierownika. A zanim ksiądz, o którym piszę, nim został, i tak u niego się spowiadałam, ale bynajmniej nie z jakiegoś mojego starannego wyboru - po prostu co podchodziłam do konfesjonału, to siedział w nim akurat on :))

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt mar 17, 2006 0:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 4:57
Posty: 441
Post 
Mam stalego spowiednika i na spowiedzi nie muszę się katować opowiadając o sobie w kółko od nowa, a tak zapewne jest kiedy spowiada się u roźnych księży. W zasadzie stałego mam, żeby nie zmyślić od jakichś 14-15 lat (długo), praktycznie od dziecka :-D

_________________
Obrazek


Pt mar 17, 2006 11:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 12:46
Posty: 96
Post 
Ja się spowiadam u tego księdza, który akurat siedzi w konfesjonale, ale mam swojego ulubionego i zawsze jak spowiada to do niego idę. Nie zawsze trafiam na jego dyżur, bo spowiadam się w dużej (nawet bardzo) parafii.


Pt mar 17, 2006 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Mam stałego spowiednika, i traktuję go jako kierownika duchowego. To wielki dar od Pana!! Trzeba się modlić za niego/ewentualnie o niego, jesli tylko czuje się taką potrzebę.

Oczywiście, jesli nie mogę skorzystac z sakramentu pokuty przez posługe tego kapłana, bo go nie ma, albo nie moge czekać, idę do innego. Ale na swięta zawsze staram się u niego spowiadać, no i kiedy potrzebuję, a jest to możliwe.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


N mar 19, 2006 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL